Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Tusia
Posty: 35
Rejestracja: 17 maja 2009 22:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Tusia »

Grasz od 1 i pół godz i już wiesz, że akrobatyka i kieszonkostwo to "linijki w spisie", no proszę, jaki bystry. W takim razie reszty się domyślisz w 2 godziny. Powodzenia.
Zarthan
Posty: 7
Rejestracja: 14 wrz 2009 20:11

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zarthan »

Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem. Napisałem że gram od 1.5h ale od tygodnia chodzę po forum, stronkach i czytam. Zacznę grać dopiero jak będę wiedział co i jak. Na razie ogrom tego wszystkiego mnie z deka przytłacza, Naprawdę, lepiej mi pomóż, a nie próbuj udzielać ironicznych uwag
Awatar użytkownika
Zxar
Posty: 29
Rejestracja: 17 mar 2009 00:12

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zxar »

Nie ma czegos takiego jak /do, gdyz spowodowaloby to duzo, duzo przekretow. Scisle komendy, ktorymi poruszamy sie po swiecie w pewnym sensie trzymaja niesfornych graczy w ryzach.
Alternatywa do odgrywania postaci jest komenda 'namysl sie nad (...)', ktora daje pole do popisu, ale w ograniczonej wersji.

Co do umiejetnosci - kazda jest wazna, ale nie w kazdym momencie.

Z.
GIT!
Zarthan
Posty: 7
Rejestracja: 14 wrz 2009 20:11

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zarthan »

Dzięki :) a jest możliwość siadania? jakaś komenda na to?
I jakiś spis opisów umiejętności
Awatar użytkownika
Zxar
Posty: 29
Rejestracja: 17 mar 2009 00:12

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zxar »

90% komend jest bardzo intuicyjna. Wszystkie wydajesz w trybie rozkazujacym.
Zatem: usiadz, wdrap sie, podskocz, usmiechnij sie, pierdnij, etc.
Czesto sama 'pusta' komenda nie wystarczy - wymagane jest uzupelnienie. Np: 'usiadz przy stoliku'. Zazwyczaj jednak, przy podaniu czystej komendy, mud odpowiada i domaga sie uzupelnienia. Np:
usiadz
> Usiadz gdzie?
usiadz przy stole
>Rozsiadasz sie przy solidnym stole.

Jesli chodzi o baze danych to polecam:
http://mudy.republika.pl/
oraz
http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/
GIT!
Zarthan
Posty: 7
Rejestracja: 14 wrz 2009 20:11

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zarthan »

Dzięki :) póki co więcej pytań nie mam i jestem cały szczęśliwy :D
Znałem te stronki ale już trochę się pogubiłem, przez to też, że jednocześnei czytałem o kilku mudach bo nie wiedziałem na którym ostatecznie zacząć. Idę pograć :>
Awatar użytkownika
Tusia
Posty: 35
Rejestracja: 17 maja 2009 22:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Tusia »

Zarthan pisze:Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem. Napisałem że gram od 1.5h ale od tygodnia chodzę po forum, stronkach i czytam. Zacznę grać dopiero jak będę wiedział co i jak. Na razie ogrom tego wszystkiego mnie z deka przytłacza, Naprawdę, lepiej mi pomóż, a nie próbuj udzielać ironicznych uwag
Ironia ma się nijak do mojej wypowiedzi i czytam ze zrozumieniem, nie ma nic nielogicznego w mojej poprzedniej wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Faiga
Posty: 31
Rejestracja: 15 lut 2009 20:31

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Faiga »

ja tylko caly czas zaluje, ze nie mozna sobie pierdnac z przyslowkiem :cry:
Strielaj, eta amierykanskie trolle!
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Werbat »

Spode łba?
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Zarthan
Posty: 7
Rejestracja: 14 wrz 2009 20:11

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zarthan »

Jaki program do grania polecacie? Grałbym na tej wersji która dostępna jest online w zakładce graj teraz, Ale za bardzo wkurza mnie to, że w ruchliwych miejscach nie sposób jest cokolwiek napisać bo zaraz każde wydarzenie wokól nas przerywa nam wpisywany tekst. A znowu gdy próbowałem grać programem do mudów który ściągnąłem (telnet i jakiś jeszcze inny), nie widziałem wogóle wpisywanego aktualnie tekstu. Jest jakiś program który łączy podgląd na to co piszemy i nie przerywa nam w połowie zdania? :)
Zablokowany