Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zorrid »

Czy bedzie naruszeniem zasad gry, jezeli stworze sobie druga postac, po to, zeby robic nia maly zwiad?Chodzi mi o sytuacje, ze teraz nie wiem, czy odwiedzenie pewnych miejsc nie przyprawi mnie o smierc ( przyklad- potwor z mackami w kanalach oxenfurtu - zabijalem kiedys gremliny i nawet nie zauwazylem, kiedy mnie zlapal w macki i nie moglem nawet uciec- smierc przyszla szybko - do dzis mam traume i omijam szerokim lukiem oxenfurckie kanaly) , teraz chcialbym sie dostac do nawiedzonej wioski za wysypiskiem kolo oxenfurtu, ale slyszalem, ze trzeba przejsc wysypisko, na ktorym tez mozna zle skonczyc w mackach.Dlatego pomyslalem,ze moze najpierw stworze druga postac i zbadam teren.Czy takie dzialanie jest zgodne z zasadami gry?
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Bjoern
Posty: 58
Rejestracja: 19 maja 2009 16:32

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Bjoern »

Jest taki zapis w zasadach:

3. (...) Nie jest dozwolone również tworzenie postaci w celu zdobywania informacji dla innej lub w celu anonimowego wypowiadania się.


Można to różnie interpretować, teoretycznie jakby jakiś mg się uparł to może postać skasować i za eksplorację śmietniska w Oxenfurcie. Z doświadczenia jednak wiem, że nieprzychylnie są widziane przede wszystkim sekondy (czyli drugie postacie) na nowo otwartych, nieznanych terenach oraz szpiegujące różne gildie.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2010 15:56 przez Bjoern, łącznie zmieniany 1 raz.
Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Urithair »

Nie jest do końca ani zgodne ani zabronione
Sekond do zwiadu to bardzo brzydki zwyczaj, który jest raczej piętnowany.
Skoro zabijasz gremliny, mniemam, że poziom masz jeszcze znikomy.

Młodzi gracze, naprawdę do osiągnięcia poziomu 'doświadczonego' całkowicie nie ma się czym martwić, jeśli chodzi o straty expowe.
Swoje graty jedynie można spróbować gdzieś zostawić na wszelki wypadek.
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Miuosh »

Ja tak beszczelnie dodam od siebie, że nie trzeba tworzyć secia, żeby dotrzeć do tej wioski.
Wyjdz wchodnia brama i brnij przed siebie! Żaden potwór macką Cie nie tknie ;) A jeśli tak by się stało - daj znać. Chłopaki się nim zajmą ;)
Ogre!
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Godar »

@Zorrid:

Ja bym powiedział, że to jest naruszenie zasad. Ale tak jak napisał Miuosh, można tam dotrzeć omijając potwora. I to nawet dwoma drogami ;)
Awatar użytkownika
Huggus
Posty: 238
Rejestracja: 12 lut 2009 21:13
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Huggus »

@powyzej: szczególnie jak terenu nie znasz, to te drogi z ominięciem potwora są znane...

@Bjoern: owa wieś jest terenem ogólnodostępnymi względnie bezpiecznym, można znaleźć mapy na necie (np na stronie wakahiko) tych okolic. Jeżeli za to boisz się z iść sam spróbuj znaleźć na arce kogoś kto Cie tam zaprowadzi. Na pewno na poczcie w Novigradzie ktoś się znajdzie.
We shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds,
We shall fight on the fields and in the streets, we shall fight in the hills.
We shall never surrender!


Większość ludzi wolała by umrzeć, niż myśleć. I tak zresztą robią.
Elanis
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2010 14:11

Górnictwo

Post autor: Elanis »

Czy mógłby ktoś podać jakiekolwiek wskazówki na temat górnictwa?
Np. czy można sie jakoś zabezpieczyć przed zawałami. Czy jest to wogole opłacalne itd. ? Z góry dziękuje.
Muskacz
Posty: 14
Rejestracja: 29 sty 2010 01:54

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Muskacz »

Wypadki w kopalniach były i będą ;)

Raczej łów ryby i noś paczki a potem zdobywaj kamienie.
Muskacz
Posty: 14
Rejestracja: 29 sty 2010 01:54

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Muskacz »

Jak grać bez frustracji jako młoda postać?

Nie wchodź w góry.
Nie baw się w żadne pływanie.
Nie idluj.
Jak każą Ci odkładać rzeczy to odkładaj.
Nie chodź na niepewne wyprawy.
Nie chodź na za mocne moby nęcony obietnicami znajomych, których nie interesuje czy padniesz.
Uważaj na mutanty w Kreutzhofen.
Uważaj na skaveny w Nuln.
Pieniądze zarabiaj łatwo łowiąc ryby albo nosząc paczki, za to kuj dobre bronie/zbroje jak np. młoty w zakonie sigmara, naprawiaj sprzet i kupuj mocny lecz tani alkohol.

Generalnie w 3 dni od stworzenia postaci można teraz mieć wiele przeszedł, co pozwala już na w miarę fajną grę.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2010 20:28 przez Muskacz, łącznie zmieniany 1 raz.
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Raglak »

Po Nuln juz od paru ladnych lat nie laza skaveny... I jak dla mnie, kiedy zaczynalem, to najfajniejsza zabawa byla wlasnie na takich 'niepewnych' wyprawach na mocne moby. :P
Zablokowany