Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Ragnuk
Posty: 18
Rejestracja: 07 mar 2010 21:02

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ragnuk »

Taki problem...
Nie mogę podejść pod bramę Craag Ros. Jak Próbuję to mam tekst: "Podejście pod mury silnie bronionej twierdzy nie jest najlepszym pomysłem."
Do tego jestem atakowany w Karak Varn. Czy może to być związane z tym, że byłem w MC i zostałem stamtąd wydalony (długa nieaktywność). Czy w jakiś sposób jestem jeszcze powiązany z chaosem? A jeśli tak to jak to załatwić? W grze jakoś nie udało mi się do tej pory znaleźć odpowiedzi i zastanawiam się czy to nie błąd.

RE: down
Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Zobaczymy czy cos pomoze to to pisaliscie.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2010 18:23 przez Ragnuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Rahul
Posty: 28
Rejestracja: 03 cze 2009 09:32

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rahul »

Ostatnio zaszły zmiany związane ze zdobywaniem stowarzyszeń, nie da się już wejść do ich siedzib - Craag Ross jest twierdzą OHMu dlatego nie możesz tam się dostać. Podobnie jest np. z zamkiem Zakonu (koniec z tanimi jak barszcz płytami w cenie kirysu ;)).

Jeśli chodzi o ataki ze strony strażników może to być spowodowane tym, że kiedyś z nimi walczyłeś i byłeś na listach. Niektóre kasują się dość szybko inne nie, więc mogą atakować aż do zgonu.
Arvak
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2010 13:08

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Arvak »

...lub Twoje imie jest na liscie wrogow danego stowarzyszenia i mimo tego, iz nie jestes mutkiem, dalej Cie leja.
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Godar »

Ragnuk: Jako były mutant jesteś na naszej liście wrogów :P

Napisz na arce list do Pułkownika w tej sprawie. Powinieneś wtedy mieć wstęp do Craag Ros (ale głowy nie dam, nie wiem dokładnie jak to wygląda teraz po zamknięciu stowarzyszeń).
Awatar użytkownika
Rotkiv
Posty: 176
Rejestracja: 12 lut 2009 22:32

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rotkiv »

Ragnuk pisze: Do tego jestem atakowany w Karak Varn. Czy może to być związane z tym, że byłem w MC i zostałem stamtąd wydalony (długa nieaktywność). Czy w jakiś sposób jestem jeszcze powiązany z chaosem?

Oczywiscie ze tak.
Moist
Posty: 7
Rejestracja: 02 mar 2010 09:08

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Moist »

Kilka pytań odnośnie zawodu zielarza:

1. Czy to normalne że na starcie dostałem tylko 2-3 treningi zielarstwa? (zmieniałem zawód. może to był powód?)

2. Nie mogę znaleźć tego wśród arkowych wieści. Od kiedy szukanie ziół
męczy mentalnie? Czy wraz ze wzrostem umiejętności zielarstwo będę mógł
dłużej zbierać? (narazie mimo wziętego zawodu lepiej mi nosić paczki czy
ryby łowić)

3. Zawód zielarza nie ma emotow? gzpomoc nie dziala.
4. Czy na arce oprócz komendy szukaj ziół można na przykład wpisać szukaj
deliony? Czy mam wtedy większą szanse znaleźć to ziolo?

Pytań mam więcej ale o resztę to już mogę chyba spytać w grze.
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Sivlaryan »

1. Tak, to normalne. Zmiana zawodu nie ma na to żadnego wpływu. Widocznie miałeś już max zielarstwo na gp i doszło tylko kilka treningów.

3. Zawód zielarza nie ma emotów.

4. Od pewnego momentu poziomu zielarstwa możesz tak szukać (O ile się nie mylę ten poziom to zadowalająco).

Siv.
POWER OF FRIENDSHIP
Zornok
Posty: 46
Rejestracja: 14 mar 2010 10:46

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zornok »

1. Na to pytanie może jacyś gracze potrafią odpowiedzieć z praktyki: Czy jeżeli osiągnie się max umiejętności w zawodzie AJ i zdobędzie zawód masowy powiązany z tym AJ-otem powiedzmy 3 miesiące później (nabijając w tym czasie staż) to automatycznie mamy wyższy staż w zawodzie masowym niż gdybym przyłączył do zawodu masowego od razu po uzyskaniu maxa umów w AJ?

2. Czy zmiana broni trenowanej w zawodzie masowym ma negatywny wpływ na poziom umiejętności czy też wiąże się tylko z kosztem treningów dla nowo wybranej umiejętności

3. Czy dawne zawodówki potrzebują etatów również żeby dawać swój zawód macierzysty czy też nie? A jeżeli nie, to przy przyłączeniu niezależnie od woli gracza przydzielany jest zawód macierzysty a etat dopiero potem? Bo chodzi mi np. o sytuację, że gracz X jest łotrzykiem i przystępuje do Komanda to może od razu dostać etat nożownika i nie tracić stażu czy musi dostać partyzanta? Wiem, że pytanie może wydać się głupie, ale jednak lepiej mieć pewność :P
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Sivlaryan »

1. Będziesz miał wyższy staż, ale tylko do pewnego momentu. Jeśli się nie mylę to po zdobyciu zawodu masowego powiązanego z AJ-otem, który miałeś będziesz miał 25% zawodu masowego.

2. Nie ma, wiąże się to tylko z kosztem.

3. Też potrzebują etatu.

Siv.
POWER OF FRIENDSHIP
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Coronius »

Sivlaryan pisze: 4. Od pewnego momentu poziomu zielarstwa możesz tak szukać (O ile się nie mylę ten poziom to zadowalająco).
Siv.
Guzik. Na umach gp mozna znalezc delione (jak i wiekszosc ziol) po nazwie jak sie ma odpowiednie mentale.
Zablokowany