Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Amavandrel
Posty: 82
Rejestracja: 23 mar 2009 07:29

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Amavandrel »

Zbierasz 30 złota, żeby pokuć i latasz po świecie aż uzbierasz wszystko (helm, kolczuge albo napiersnik i naramienniki, nagolenniki, (plaszcz), porzadna bron (taka 6zl+ u kowala)). A potem można sobie spokojnie expić na snotach (najpierw na wschod od nuln. Potem kreutz.)
Z takimi radami... to sobie chlopak nie powalczy (wyskoczy mu przygniata do ziemii i nawet szczur go zajedzie).

Nael, Twoim podstawowym problemem w walce jest przeciazenie. Wybierz sobie bron i wytrenuj ile mozesz. Potem wytrenuj tarczownictwo i zawsze uzywaj broni + tarczy. Dodatkowo do ekwipunku potrzebujesz lekkiego pancerza i helmu. Przeciazenie nie powinno byc wyzsze niz "daje sie we znaki", bo na niskim lvl raczej nie powalczysz.

W miare zdobywania poziomu dodawaj kolejne elementy do ekwipunku (np. nagolenniki), a kiedy bedziesz juz nosic komplet (poza rekawicami i butami) zacznij korzystac z tych ciezszych.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zurwen »

Jeżeli porobił te zadania do których nie potrzeba wyexpionej postaci, to w takim ekwipunku będzie mu się dawało we znak/dość kłopotliwie. Czyli ok. Przeciążenie nie ma aż takiego znaczenia na walkę, jaki sugerujesz. Przykład? Postacią na swojaku, w porządnym ekwipunku (ze zjaw w tym przypadku), z daje się we znaki tankowałem równie mocno co postać na wiele w naprawdę przyzwoitej kolczudze.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Brorok
Posty: 83
Rejestracja: 24 sie 2009 23:00

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Brorok »

Jak sie postac czuje smiertelnie zmeczona, to jednak nie powalczy za dobrze.

A ja tez mam pytanie - czy exp za NPCa zalezy chociaz troche od sprzetu, jaki ma na sobie?

Bo tematy na forum dyskusyjnym nie sluza do dyskusji.
------
Na mnie nie patrzcie, ja tu tylko expie!
Saggiga
Posty: 80
Rejestracja: 16 mar 2009 09:24

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Saggiga »

Weren pisze:Jest mozliwosc zmienienia trenowanej broni w zawodzie aj straz gornicza?

W Mahakamie klikam komende "zmien rodzaj trenowanej broni" (widoczne sa topory), a odpowiedzia trenera jest zdanie, ze juz szkole sie w walce toporami (choc nigdy tego nie robilam i widnieje przy toporach 1 miedziak). Ponoc w strazy trenowac mozna take mloty...drugi trener w Gorach Kranca Swiata ich nie ma. Hmm...
Jak to ich nie ma? Który trener cię przyjął do Straży? Jeśli ten z Mahakamu to trenujesz topory choćbyś nie miał wykorzystanego ani jednego treningu. Formułkę wpisz przy drugim trenerze. Wtedy będziesz mógł u niego trenować bronie. (o ile wizowie znowu czegoś nie zmienili)
Amavandrel
Posty: 82
Rejestracja: 23 mar 2009 07:29

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Amavandrel »

Zurwen, a jak poczatkujacy gracz, ktorego leja snoty, wyciagnie sprzet ze zjawy? ;>

Brorok: nie wiem na pewno, dlatego odpisze jak jest moim zdaniem: moim zdaniem (skoro porownywane sa potencjalne mozliwosci bojowe walczacych) sprzet ma znaczenie (bo wplywa na te mozliwosci bojowe). Ale nie testowalem, wiec moge sie mylic.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Amavandrel: nikt mu przeciez nie kaze tego akurat sprzetu uzywac, Zurwen napisal ze da sie wydajnie walczyc przy obciazeniu daje sie we znaki i poparl to przykladem. Ze swojej strony dodam ze dla postaci ktora nie ma wysoko unikow wadzi troche/daje sie we znaki jest rozsadnym obciazeniem, zbyt szybkie meczenie moze powodowac waga broni i na to warto zwrocic uwage.
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Deli »

Sprzęt nie ma nic do oceny przeciwnika i expa za niego.
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Brorok
Posty: 83
Rejestracja: 24 sie 2009 23:00

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Brorok »

re: Deli

Dzieki sehr much!!

Bo tematy na forum dyskusyjnym nie sluza do dyskusji.
------
Na mnie nie patrzcie, ja tu tylko expie!
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zurwen »

Amavandrel pisze:Zurwen, a jak poczatkujacy gracz, ktorego leja snoty, wyciagnie sprzet ze zjawy? ;>

Sam nie wyciągnie. Ale sprzęt na zjawach ma to do siebie, że czasami się wala bezpański ;]

Poza tym, tak jak ktoś zauważył, najbardziej męczą postać podczas walki ciężkie bronie. Expiłem postać, której ekwipunek był dosyć kłopotliwy i nie musiałem odpoczywać między mobami.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Brorok
Posty: 83
Rejestracja: 24 sie 2009 23:00

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Brorok »

re: up

Taaa... Pod warunkiem, ze miedzy tymi mobami nie bylo wiecej jak kilka lokacji :P

Bo tematy na forum dyskusyjnym nie sluza do dyskusji.
------
Na mnie nie patrzcie, ja tu tylko expie!
Zablokowany