Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rafgart »

Niezaleznie od tego czy ta notka ma jakies merytoryczne uzasadnienie, sama forma i temat powoduja, ze jest to zwykle trollowanie. Prosze tego nie karmic.
Grothan
Posty: 101
Rejestracja: 06 sty 2010 10:17

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Grothan »

Dobra, ja sie tylko ustosunkuje do tego co napisal Terenes.
Nie moge mowic osobowo do rzeczy, ktora odnosi sie do kazdej osoby z kolejna, jest to skierowane wiec do wszystkich, zeby czasem przypatrzyli sie swojemu podejsciu do nowych graczy pod innym katem, niz to robia w stosunku do pozostalych, oblatanych, nie mniej, nie wiecej.
I tak, ja tez zgadzam sie z odrzuceniem sztywnych schematow gry i traktowania wszystkich jedna miara, albo jednym szablonem jak to napisala Nazira, i temu wlasnie sie sprzeciwiam.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Kod: Zaznacz cały

Twoje doswiadczenie i umiejetnosci podpowiadaja ci, ze jak na xxx jest ona aa wywazona i bb skuteczna.
1) Zgaduje, że zależy ten opis jest zależny od oceny obiektu. A czy od wyszkolenia danego rodzaju broni też?

2) Czy istnieją jacyś nauczyciele, albo może ksiazki w bibliotece, w których można dowiedzieć się na co wpływa dana umiejętność?
Radigerd
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2014 22:20

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Radigerd »

U kogo mogę się nauczyć okradać ludzi? Szukam gościa od kieszonkostwa już kupę czasu i nie mogę go znaleźć.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Niestety, mimo, że zawód złodziejaszkowy istnieje, to okradać się nie da, bo nie ma takiej opcji. Łotrzyk, czy inny taki, to bardziej skrytobójca. Może kiedyś kieszonkostwo będzie miało zastosowanie, poza zadaniami, ale morze to jest daleko za Altdorfem i Middenheimem, jak mawiają obywatele Imperium. ;)
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Notka nie przemyślana i głupia, więc usunięta przez autora. xD
Ostatnio zmieniony 29 mar 2014 12:20 przez Gość, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Sigard
Posty: 145
Rejestracja: 20 gru 2009 12:40

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Sigard »

Nargond pisze:Gram od roku i dotąd nie spotkałem zakonników, a nawet nie widziałem żadnej notki wzywającej do walki z Chaosem, spisanej przezeń.
Spotkałem się natomiast z notką Osadników, która konkretnie wzywała do działań przeciwko mutantom.
Wynika z tego, że Osadnicy, którzy przecież nawet nie są z tej domeny, bardziej przeciwdziałają Chaosowi, niż Zakon.
Obrazek
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Werbat »

Ayarna pisze:

Kod: Zaznacz cały

Twoje doswiadczenie i umiejetnosci podpowiadaja ci, ze jak na xxx jest ona aa wywazona i bb skuteczna.
1) Zgaduje, że zależy ten opis jest zależny od oceny obiektu. A czy od wyszkolenia danego rodzaju broni też?
Ocena broni zależy od uma walki nią. Ocena zbroi zależy od uma 'ocena obiektu'.
Ayarna pisze:2) Czy istnieją jacyś nauczyciele, albo może ksiazki w bibliotece, w których można dowiedzieć się na co wpływa dana umiejętność?
Nie. To się ma w głowie, a i tak w większości to domysły i/lub nie do końca miarodajne testy graczy - bo mechanika jest przed nami od zawsze ukryta i tak zostanie.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Merkava »

Werbat pisze: 1) Zgaduje, że zależy ten opis jest zależny od oceny obiektu. A czy od wyszkolenia danego rodzaju broni też?
Ocena broni zależy od uma walki nią. Ocena zbroi zależy od uma 'ocena obiektu'.
[/quote]

Z tego co wiem jedno i drugie zależy od oceny obiektu, ale um walki daną bronią jest umiejętnością pomocnicza, dającą pewien (spory) bonus przy ocenianiu jej. Wciąż jednak mistrzowska ocena obiektu oceni bardziej miarodajnie niż mistrzowska umiejętność w broni połączona z pobieżnym ocenianiem.

Oczywiście zarówno moja jak i Werbata wersja to domysły i zasłyszenia, bo żaden z nas kodu nie widział.
Zablokowany