Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Mikkel

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mikkel »

A jak się spadnie w przepaść (albo z wodospadu albo zginie w podobny sposób), przepada cały ekwipunek? I czy to zawsze kończy się śmiercią? Jedna graczka ostatnio spadła z wodospadu i było, że umarła, a potem, że jednak tylko została ogłuszona i obudziła się z całym ekwipunkiem na sobie... Powinna to zgłosić?
Khazog
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013 08:40

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Khazog »

Zeby odzyskac ekwipunek trzeba zejsc na dol. Nie wszedzie sie da zejsc na dno przepasci.
Co do wodospadu nie mam pojecia.
I nie wiem w którą stronę!
I nie wiem dokąd mogę dotrzeć!
Uwalniam swoją wolę
Zaczynam nową drogę.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Coronius »

Może zgłosić, ale jeśli to ten wodospad co myślę, to tak było zawsze i to raczej nie jest błąd

Podobne opisy można zobaczyć przy kopnięciu pewnego kowala - taki smaczek od wizów.
Awatar użytkownika
Galkor
Posty: 9
Rejestracja: 22 sty 2014 22:15

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Galkor »

o tym że przepaście są bez dna, przekonałem się niestety empirycznie. Per aspera ad astra... :roll:
Będziesz moim kijem
Będziesz i zabijesz
Thyrrun
Posty: 15
Rejestracja: 27 sie 2010 18:26

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Thyrrun »

Niektóre "przepaście" kończą się na trakcie, który biegnie opodal niebezpiecznego miejsca. Stąd jest też możliwość, że sprzęt będzie leżał na lokacji obok.

Mikkel pisze:Jedna graczka ostatnio spadła z wodospadu i było, że umarła, a potem, że jednak tylko została ogłuszona i obudziła się z całym ekwipunkiem na sobie... Powinna to zgłosić?
Jeśli miała opis spadania a następnie ogłuszenia, nie powinna tego zgłaszać.
W samym opisie zbliżania się do ziemi jest wzmianka o nieuniknionej śmierci.

Jednak jeśli miała opis "oddalania się" a następnie powrotu i ogłuszenia- powinna zgłosić.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2014 14:48 przez Thyrrun, łącznie zmieniany 1 raz.
Mikkel

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mikkel »

Ładny mi smaczek od wizów... "Idziesz, idziesz i nagle umierasz". W WH była co prawda Tabela nagłej śmierci, ale nie do końca o to w niej chodziło. :D

To wodospad blisko siedziby ZS. Moim zdaniem powinno być ostrzeżenie przed wejściem do fosy, jeżeli się nie ma pływania na odpowiednim poziomie - sam się tam niemalże utopiłem w początkach kariery swej postaci - bo postać wlazła do fosy tak, jakby to była kolejna lokacja łąki.

A właśnie, co z topieniem się? Jak postać mi się utopi podczas poławiania pereł, sprzęt będzie spoczywał z rybkami czy jak? I czy "zapas powietrza" oznacza "potem będą spadały HP" czy "zgon na miejscu jak powietrza zabraknie"? To chyba nie pytanie do zadania na MUDzie ("Ej, słuchaj, a utopiłeś się kiedyś?").
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Werbat »

Mikkel pisze:Moim zdaniem powinno być ostrzeżenie przed wejściem do fosy, jeżeli się nie ma pływania na odpowiednim poziomie - sam się tam niemalże utopiłem w początkach kariery swej postaci - bo postać wlazła do fosy tak, jakby to była kolejna lokacja łąki.
No ale tam na liście wyjść masz napisane, że 'fosa na wschodzie', to chyba można łatwo wpaść na to, że pójście na wschód -> wejście do fosy.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Maylinne
Posty: 98
Rejestracja: 16 lis 2011 16:44

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Maylinne »

Podczas topienia się hapeki schodzą stopniowo. Komunikatów o zapasie powietrza jest dość dużo i kilka ostatnich brzmi już tak tragicznie, że ma się wrażenie, że zaraz nastąpi nagły zgon.
Mikkel

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mikkel »

Kiedy dokładnie pracownicy poczty mówią "Panu już dziękujemy, niech teraz inni ponoszą paczki"? Bo z moich doświadczeń wynika, że nie mam pojęcia. Czy chodzi o:
a) zarobienie określonej ilości monet?
b) rozniesienie określonej ilości paczek? (i, jeżeli to ta opcja, czy paczki przyniesione na daną pocztę wliczają się do tego i polepszają reputację w danym regionie?)

I drugie pytane - po jakim czasie się to resetuje i znów można nosić paczki? Tak z pół dnia? Bo wydaje mi się, że kilka razy miałem tak, że rozniosłem sporo paczek, zalogowałem się jakiś czas później i urzędnik po paru dostawach powiedział, że powinienem sobie odpocząć.
Lim
Posty: 8
Rejestracja: 27 paź 2013 09:07

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Lim »

Mikkel dam Ci 10 mithryli i zmiłuj się już...
Zablokowany