Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ilane »

Ropuka wersja, to ta która powinna być stosowana, imho. Niektórych jednak trochę ponosi i seplenią w listach i Grumbath ;)
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Deli pisze:Ropuk: kły przeszkadzają też w pisaniu listów? :)
Wojtuś, nie erpeguj na forum.


Wytłumaczenie błędów w pisowni masz u bisqpa - piszą, jak słyszą. Nie odpowiadam też za to, co robią wszystkie ogry na Arce, tylko wyjaśniam, jak ja to widzę.
Gramk
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2014 12:28

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gramk »

Ja tam się nawet nigdy nie zastanawiałem nad sposobem mówienia swojego ogra. Jakoś tak samo przyszło kiedy w 98 zacząłem biegać z OK Nawet po paru latach przerwy przychodzi mi to dość naturalnie i nie mam zamiaru tego zmieniać.
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Deli »

bisqp - nie rpguj na forum.
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

Ropuk pisze:
Deli pisze:Wytłumaczenie błędów w pisowni masz u bisqpa - piszą, jak słyszą. Nie odpowiadam też za to, co robią wszystkie ogry na Arce, tylko wyjaśniam, jak ja to widzę.
No nie do końca, przecież cały czas słyszą dookoła poprawną wymowę i gdyby nie kły, to też by tak mówiły, dlatego ogry doskonale wiedzą, jak powinno się mówić - przecież ludzie z wadą wymowy piszą poprawnie. Między sobą za to ogry posługują się ( przynajmniej teoretycznie) przede wszystkim ogrzą mową, więc to nie jest punkt odniesienia. Dlatego pisanie listów i ogłoszeń na tablicach pismem sepleniącym to jakieś nieporozumienie. Do tego ogry oprócz seplenienia ogry posługują się prymitywnym językiem ( nie prostym, a prymitywnym i dziecinnym ) - tfoja, nase i tak dalej, na co wpływu już kły na pewno nie mają. Ktoś u zarania arkadii chciał stworzyć coś oryginalnego, ale nie zauważył, że skazał ogrów na odgrywanie idiotów. W każdym razie, mówienie na sposób ogrzy stało się już głęboko zakorzenioną tradycją na arce i kijem rzeki nie ma co zawracać, ale jednak pisanie w ten sposób listów i ogłoszeń, a już nie daj boże mówienie w grumbarth, to przegięcie.
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Miuosh »

Deli pisze:bisqp - nie rpguj na forum.
Miuosh pisze:Arkowe uogra nje seplenic bo gupie. Uogra najmondrzejse som. Kazdy to wje. Kto nje wje to dostanie mackom ji naumje sjem. Nase seplenic bo zemby pszekadzac jak gadac. Nje lubi gadac.
A pisac tak jak slyszec co gada. Gada to sjem slyszy to puznij tak ritelki pisac. Durne ylfy.
Tłumaczenie:
Szanowni Państwo,
Na wstępnie chciałem jednoznacznie i stanowczo podkreślić, iż wyrażone poniżej opinie są jedynie moimi osobistymi odczuciami wynikającymi z ponad 10 letniego doświadczenia z najlepszym polskim LPMudem, Arkadią. Nie powinny być traktowane, jako oficjalne stanowisko Ogrzej Kompanii.
Wywołana przez Szanownych Poprzedników dysputa dotycząca tzw. "ogrzej mowy" przewijała się przez nasze forum już wielokrotnie.
Charakterystyczne seplenienie arkadyjskich ogrów zapoczątkował ponad 10 lat temu Koris, były herszt OK i komendant Berserkerów. Od tego czasu ten styl wypowiedzi został zaadoptowany przez przytłaczającą większość ogrzej rasy i stał się jej nieodłączną częścią.
Do dziś nie ustaje polemika, czy po wprowadzeniu języków dostępnych dla pochodzeniówek jest jeszcze miejsce na 'odgrywanie' języków obcych. Warto w tym miejscu przywołać choćby kwestię Norski i używania przez graczy-postaci elementów języka rosyjskiego, tzw. makaronizowania.
Wśród wielu ogrów zrzeszonych w Ogrzej Kompanii tryumfy święci pogląd, iż rzeczone seplenienie bynajmniej nie wynika z upośledzenia umysłowego postaci, a jedynie związane jest z charakterystyczną fizjonomią ogrzego aparatu gębowego, którego budowa znacząco utrudnia wymowę niektórych głosek, co innym rasom nie przysparza większych problemów.
Warto również podkreślić, iż percepcja świata przejawiana przez ogry znacząco różni się od tej która znana jest innym rasom. Ogry postrzegają otaczającą je rzeczywistość w dwóch aspektach: "żarcie" i "nieżarcie". Zrozumienie tego faktu może mieć znaczący wpływ na zaakceptowanie języka pisanego, stosowanego -jakże niechętnie- przez ogry. Przeciętny ogr nie znajduje większego sensu w zagłębianiu się w tajniki gramatyki i ortografii swojego języka. Jeżeli już trzeba przelać jakieś myśli na papier, to robi to najprostszą możliwą metodą, a ewentualne wynikłe z tego faktu nieporozumienia rozwiązuje za pomocą maczugi.
Kończąc swoją krótką rozprawkę chciałem podkreślić, iż szanuję zdanie tych, którzy mają inny punkt widzenia na poruszaną kwestię.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i do zobaczenia na szlaku!
Miłosz.
Ogre!
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Buluar »

ToTakiTrocheJuzZwyczajNaArkadiiZeOgrySepleniaAChociazbyGnomyGadajaBezPrzerwCzyToTakieStraszne?
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Galkor
Posty: 9
Rejestracja: 22 sty 2014 22:15

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Galkor »

Dołączyłem niedawno do wyznawców Wielkiego Żołądka. Oczywiście pierwsze co zrobiłem, to nażarłem się do syta. Problem jednak w tym, że przy każdym logowaniu wyskakuje mi komunikat: Jak najprędzej zjedz kogoś w chwale żołądka ( mniej więcej ), mimo że już jestem syty, i na bagatela jednej głowie muszę konsumpcji zaprzestać.

Czy to wynik buga, że chociaż syty i szczęśliwy nadal żąda odemnie Żołądek ofiar, czy po prostu uzasadnienie przez system gry żarłoczności ogrów?
Będziesz moim kijem
Będziesz i zabijesz
Awatar użytkownika
Boldegar
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2011 16:18
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

pisownia ogrow c.d.

Post autor: Boldegar »

ad Miuosh:

Jesli dobrze zrozumialem, wedlug Ciebie ogr pisze 's' tam, gdzie powinno byc 'sz', bo wie, ze tam, gdzie powinno byc 'sz', sam mowi 's'.

Ale. Skad ogr wie, ze gdzies *powinno* byc 'sz', skoro jesli sam mowi 's', to znaczy ze to normalne (przeciez wg ogra ogry sa normalne a inne rasy jakies dziwne)? Wiecej: skad ogr wie, ze znak 'sz' oznacza gloske 'sz', skoro sam wymawia ja jako 's' (a przeciez wg ogra... itd.)?

Logicznie rzecz biorac, powinno byc tak, ze ogr pisze poprawnie, a czyta po swojemu, bo dla ogra to przeciez normalne, ze ciag znakow sz-n-u-r-o-w-k-a wymawia sie 'snulofka'.

I to oczywiscie zalozywszy, ze ogr w ogole nauczyl sie czytac i wytrenowal swoje palce na tyle, by wziac to smieszne kacze pioro do reki i namazac nim pare znakow na tym pergaminie toaletowym...

Zdecydowanie bardziej wole rozwiazanie, wg ktorego ogr rysuje jakies rysunki, w ostatecznosci zas najmuje chudego, zeby mu te pare znaczkow nagryzmolil.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Buluar »

Galkor pisze:Dołączyłem niedawno do wyznawców Wielkiego Żołądka. Oczywiście pierwsze co zrobiłem, to nażarłem się do syta. Problem jednak w tym, że przy każdym logowaniu wyskakuje mi komunikat: Jak najprędzej zjedz kogoś w chwale żołądka ( mniej więcej ), mimo że już jestem syty, i na bagatela jednej głowie muszę konsumpcji zaprzestać.

Czy to wynik buga, że chociaż syty i szczęśliwy nadal żąda odemnie Żołądek ofiar, czy po prostu uzasadnienie przez system gry żarłoczności ogrów?
Nie liczy sie nazarcie jako takie, tylko zdobycie kosteczki do lancucha. Poprobuj z pozeraniem roznych (roznej wielkosci) przeciwnikow, a sam okryjesz jak to dziala.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Zablokowany