Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

ad 1
Ocena skuteczności sprzętu zależy przede wszystkim od umiejętności "ocena obiektu" , im wyższa umiejętność tym mniejszy random przy ocenie jakości sprzętu. Dlatego najlepiej przydatność sprzętu oceniają kupcy mający tą umiejętność najwyżej wytrenowaną. Poza tym, przy ocenie broni , oprócz oceny obiektu, bardzo mocno na jej prawidłowość wpływa jak dobrze walczysz danym orężem, dlatego na przykład kiedy już wytrenujesz etat, będziesz mógł sam dość dobrze ocenić jakość zdobytej broni, jeżeli się nią posługujesz ( nie w sensie praktycznym, chodzi o jej wytrenowanie), to samo dotyczy tarczy. Używanie broni czy zbroi nie mają wpływu na to jak oceniasz, tylko umiejętności i może ewentualnie w niewielkim stopniu cechy mentalne. Jeżeli chodzi o opinie, to jak napisałem wyżej, najlepiej pytać kupców, a jeżeli chodzi o broń i tarcze, także zawodowców, którzy mają wysoko wytrenowaną umiejętność posługiwania się interesującym Cię rodzajem broni.

ad 2

Zbroja zmniejsza obrażenia z wszelkich ciosów zadawanych w zasłoniętą część ciała ( mniej lub bardziej, w zależności od jej jakości i ciężaru - przeciętna zbroja ciężka i tak będzie skuteczniejsza niż dobra średnia, z kolei średnia będzie lepsza od lekkiej). Jeżeli masz informację, że zbroja wyparowała cios, to znaczy to, że zmniejszyła zadane CI obrażenia do zera.

I jeszcze jedno - wszelki sprzęt od kowala, ma stałą nierandomową jakość, natomiast wszelki sprzęt od npc-y ma losową wartość ( może być dużo gorszy lub dużo lepszy niż u kowala) , wyjątkiem są bronie oraz zbroje magiczne, które mają stałą wartość i bardzo nieliczne wyjątkowe egzemplarze broni niemagicznej. Oczywiście w niektórych miejscach sprzęt losuje się od lepszych przedziałów, w innych nigdy nie przekroczy pewnej wartości, na przykład nie wylosuje Ci się zabójcza maczuga z pałki u snotlingów, za to na większość ciężkich toporów u takich orków koło Kreutz będzie wysokiej lub bardzo wysokiej jakości.
Legas
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2013 21:43

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Legas »

Czy wyznajac ktoregos z Bogow Chaosu konieczne jest posiadanie mutacji?
Grimdal
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2013 12:19

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Grimdal »

Legas pisze:Czy wyznajac ktoregos z Bogow Chaosu konieczne jest posiadanie mutacji?
Swego czasu istniał klub boga szaleństwa - on dawał emoty bez muty, ale tak, jak wyznawać sigmara można nie będąc zakonnikiem, tak można dla klimatu czcić sobie inne bóstwa :D


Dzięki Hunrim za wyczerpującą odpowiedź.
Hunrim a Hurim to to samo?
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Legas pisze:Czy wyznajac ktoregos z Bogow Chaosu konieczne jest posiadanie mutacji?
Nie.
Mutacje uzyskujesz przez kontakt ze spaczeniem.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

Grimdal pisze:
Legas pisze:Hunrim a Hurim to to samo?
Nawet nie wiedziałem, że jest jakiś Hurim :D . Słyszałem tylko o Hurinie, a jeszcze więcej o jego dzieciach, ale to już inna bajka ;) .
Aru
Posty: 45
Rejestracja: 19 sty 2013 18:48

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Aru »

Ocena skuteczności sprzętu bardzo zależy od mentali.
Awatar użytkownika
Umbar
Posty: 51
Rejestracja: 07 sty 2012 10:12

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Umbar »

No dobra, bo już nie mam sił do tego.
Temat wałkowany x razy, ale jak widać coś z nim jest nie tak. Chodzi o wyznaniówkę Ranalda z opcją oszustów. Proszę darować sobie posty o cierpliwości, bo wyidlowałem prawie 30h przy sklepikarzu w każdej opcji - z wychodzeniem co godzinę, co dwie godziny, co trzy, staniu przez 9h, pytanie go, nie pytanie, przedstawianie się, nie przedstawianie się, z medalionikiem na jasną stronę, na ciemną, bez medalionika, wszelkie możliwe kombinacje.
Jeśli tak ma wyglądać dołączanie do wyznaniówki to dziękuję bardzo.

Aha, uprzedzam również wyjaśnienia typu 'Przecież najpierw musisz 'wziąć' pseudoquesta z Nuln' - tak wiem, zawsze od tego zaczynałem. Nie mam innego wyznania, więc to też odpada. Jeśli ktoś ma jakiś magiczny sposób na to, to bardzo bym prosił o rozwiązanie bo mnie już to do pasji doprowadza.
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ilane »

Błąd jest w npcu, kiedyś wspominał o rozwiązaniu, teraz już tego nie robi. Zgłoś najlepiej.
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
Braxis
Posty: 28
Rejestracja: 24 gru 2013 09:11

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Braxis »

Wie ktos, gdzie znajde mrowisko w brokilonie?
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

To nie jest jedna konkretna lokacja, w niektórych porach roku w ogóle ciężko może być znaleźć.
Zablokowany