Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Hiof
Posty: 105
Rejestracja: 25 gru 2011 20:33

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hiof »

Marbas:

Idzie sie dorobic i jak sie uwaza to idzie nie zginac. Mowie na przykladzie tileanskiej kopalni.
Marbas
Posty: 11
Rejestracja: 05 paź 2013 01:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Marbas »

Hiof pisze:Marbas:

Idzie sie dorobic i jak sie uwaza to idzie nie zginac. Mowie na przykladzie tileanskiej kopalni.
Hmm, może się kiedyś skuszę. Dziękuje za porady :)
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

1. Jaki jest obecnie przyjęty rok w Imperium, a jaki w Ishtar? I czy przyjmujemy, że czas na arkadii niejako stanął w miejscu i ten jeden rok ściśle obowiązuje?

2. Czy elfy posiadają nazwiska? Jeżeli tak, to czy odnoszą się one w jakiś sposób do imion rodziców? Analogicznie do przyrostka "-son" u krasnoludów.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Werbat »

Yoona pisze:1. Jaki jest obecnie przyjęty rok w Imperium, a jaki w Ishtar? I czy przyjmujemy, że czas na arkadii niejako stanął w miejscu i ten jeden rok ściśle obowiązuje?
Nie jest to ściśle określone 'odgórnie', ale znajdziesz na forum posty/wątki, gdzie gracze próbują to ustalić. Pamiętaj jednak, że mud to mud, nie ma 100% wierności tak wobec Warhammera, jak i sagi wiedźmińskiej.
Yoona pisze:2. Czy elfy posiadają nazwiska? Jeżeli tak, to czy odnoszą się one w jakiś sposób do imion rodziców? Analogicznie do przyrostka "-son" u krasnoludów.
Postacie na Arkadii mogą mieć nazwiska - dają to przede wszystkim pochodzeniówki. Nie ma 'ściśle ustalonego' przymusu, że elfy/krasnoludy/ktokolwiek mają mieć nazwisko konkretnej budowy. Akurat pochodzeniówki elfickie bodajże nazwisk nie dają, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sobie elf wziął pochodzenie tileańskie (które daje).
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Werbat pisze: Nie jest to ściśle określone 'odgórnie', ale znajdziesz na forum posty/wątki, gdzie gracze próbują to ustalić. Pamiętaj jednak, że mud to mud, nie ma 100% wierności tak wobec Warhammera, jak i sagi wiedźmińskiej.
Miałem już sytuację, że pewien gracz zrobił ze mnie idiotę pytając który mamy teraz rok i właściwie, to mu się to udało. Nie miałem pojęcia co odpowiedzieć.

Werbat pisze: Postacie na Arkadii mogą mieć nazwiska - dają to przede wszystkim pochodzeniówki. Nie ma 'ściśle ustalonego' przymusu, że elfy/krasnoludy/ktokolwiek mają mieć nazwisko konkretnej budowy. Akurat pochodzeniówki elfickie bodajże nazwisk nie dają, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sobie elf wziął pochodzenie tileańskie (które daje).
Raczej się zastanawiam nad erpegowymi standardami, żeby nie wyszło, że przedstawiam się z imienia i nazwiska, a następnie okazuje się, że elfy (te niemiastowe) korzystają z jakiegoś systemu tytułów i nazwisk u nich zwyczajnie nie ma.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Werbat »

Ale Ty pytasz pod kątem mechaniki/budowy muda, czy erpega?
Stowarzyszenia dla elfów mają swoje title, w których nie ma nazwisk. Erpegowo to ja nie wiem, zawsze wybierałem męskie rasy (MSPANC). Nie wiem, jak leśne reagują na kandydata z pochodzeniówką inną niż z lorenowa. Teoretycznie żadna różnica ;-)
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Braxis
Posty: 28
Rejestracja: 24 gru 2013 09:11

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Braxis »

Jestem w Karak Varn i nie moge znalesc Khadina Khamana. Przeszukalem cala twierdze od gory do dolu. Byl jakis namiot dowodcy ale tam bylo pusto. Wie ktos co jest nie tak?
Awatar użytkownika
Umbar
Posty: 51
Rejestracja: 07 sty 2012 10:12

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Umbar »

Chciałem zapytać o język Drukh-Eltharin. Skoro Odkrywca nie może nauczyć się go ze słuchu, to rozumiem że język został odpięty tak?
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Coronius »

Ja tam go w umach ciagle mam, wiec moze cos u Ciebie, albo zglos globalny blad?

edit: albo nie masz max zawodu?
Grimdal
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2013 12:19

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Grimdal »

1. Jak się sprawy mają z oceną wyważenia i skuteczności:
a) każdy gracz ma zakodowaną właściwą i zgodną ze stanem faktycznym ocenę
b) ocena zmienia się pod wpływem używania danego rodzaju broni/zbroi podczas walk
c) najlepiej polegać na opinii gracza z dłuższym stażem (nietrudno sobie wyobrazić, że większość graczy inaczej czyli różnie będzie patrzyła na przydatność danego ekwipunku)
2. Co, w praktyce, oznacza, że zbroja paruje ciosy? Chodzi o ciosy z pięści, skoro opinia względem obrażeń kłutych/ciętych/obuchowych już jest?
Zablokowany