Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Dorin
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2013 15:30

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Dorin »

Nie, to ochraniacz na jajka.
Pifi
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2013 18:40

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Pifi »

Czy mozna byc niziolka i nalezec do pochodzeniowki innej niz Fandall? Jezeli tak, to jak to nalezy zrobic? Najpierw zarejestrowac sie w Fandall i potem gdzie indziej? Czy spowoduje to powrot halflingowatosci?
Awatar użytkownika
Alicia
Posty: 197
Rejestracja: 20 wrz 2009 02:34

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Alicia »

Niziołką nie jestem, ale z tego co wiem to jest dokładnie tak jak piszesz.
Najpierw Fandall, potem gdzie indziej i pozostaniesz niziołką.
Awatar użytkownika
Ulf
Posty: 65
Rejestracja: 29 mar 2013 11:11

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ulf »

Dorin pisze:Nie, to ochraniacz na jajka.
Twój post był tak zabawny, że aż go złosiłem. Niech Wizowie też się pośmieją.
Nrdan Neucharon z Twierdzy Mons Arx
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Haern »

Po zmianach niecały rok temu bycie niziołkiem przestało być równoważne z pochodzeniówką z Fandall (która aktualnie nie istnieje). Jeśli tylko Twoja wybrana pochodzeniówka akceptuje rasę "niziołek", opisana przez Ciebie zmiana jest wykonalna, nawet w odwrotnej kolejności (pochodzenie -> rasa). W żadnych okolicznościach nie da się wrócić z rasy "niziołek" do rasy "halfling" (tak jak z półelfa do elfa), jest to droga w jedną stronę.
Braxis
Posty: 28
Rejestracja: 24 gru 2013 09:11

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Braxis »

Witam
Jestem poczatkujacym graczem a w Arkadie gram od wczoraj. Narazie trafilem do Novigradu, roznosze paczki w miescie a maksymalnie do Piany, zabijam szczury w porcie a ciala wrzucam do ogniska no i tak powoli sie bogace. Ale mam pare pytan bo nie wszystko jest dla mnie oczywiste:
1. Gram krasnoludem wiec walcze toporami ale niestety trenowac topory mozna najblizej w Mariborze. Czy do Mariboru z Novigradu moge dostac sie droga morska czy musze ladowa? Jezel musze z buta to czy na tej trasie przydatne beda umiejetnosci wspinaczki lub inne? Bo poki co tego nie trenowalem a zalezy mi na unikach i toporach.
2. Poki co zabijam szczury ale gdzie bede mogl walczyc pozniej abym sobie poradzil w okolicach Novigradu?
3. Jakiego programu uzywac abym posiadal mape oraz latwiejsze wypowiadanie komend(o ile tak mozna)? Jest jakis poradnik aby latwo i szybko skonfigurowac te ustawienia? Bo te skrypty nie do konca sa dla mnie zrozumiale.
4. Jakie umiejetnosci najbardziej oplaca sie trenowac na sam poczatek?
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Miuosh »

Braxis pisze:Witam
Jestem poczatkujacym graczem a w Arkadie gram od wczoraj. Narazie trafilem do Novigradu, roznosze paczki w miescie a maksymalnie do Piany, zabijam szczury w porcie a ciala wrzucam do ogniska no i tak powoli sie bogace. Ale mam pare pytan bo nie wszystko jest dla mnie oczywiste:
1. Gram krasnoludem wiec walcze toporami ale niestety trenowac topory mozna najblizej w Mariborze. Czy do Mariboru z Novigradu moge dostac sie droga morska czy musze ladowa? Jezel musze z buta to czy na tej trasie przydatne beda umiejetnosci wspinaczki lub inne? Bo poki co tego nie trenowalem a zalezy mi na unikach i toporach.
2. Poki co zabijam szczury ale gdzie bede mogl walczyc pozniej abym sobie poradzil w okolicach Novigradu?
3. Jakiego programu uzywac abym posiadal mape oraz latwiejsze wypowiadanie komend(o ile tak mozna)? Jest jakis poradnik aby latwo i szybko skonfigurowac te ustawienia? Bo te skrypty nie do konca sa dla mnie zrozumiale.
4. Jakie umiejetnosci najbardziej oplaca sie trenowac na sam poczatek?
Joł, czarnuchu.
1. Tu masz zacną na początek mapę. Dasz radę. http://www.mudy.republika.pl/Arka/index.swf Edit: dotrzesz bez wspinaczki.
2. Cmentarz koło Novigradu? Jeśli za mocne, to polecam gremliny w kanałach Oxen, tudzież stworki/gremliny w podziemiach Wyzimy.
3. Polecam zMUD.
4. Spostrzegawczość i wspinaczka - przydadzą się do questów. Do tego wymaxuj np. zielarstwo w połączeniu ze spostem możesz zarabiać na ziołach. No i powiedzmy wszystkie bojówki: tarczownictwo, uniki, broń, parowanie - żeby skutecznie expić.

Powodzenia.
Ogre!
Braxis
Posty: 28
Rejestracja: 24 gru 2013 09:11

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Braxis »

Dzieki :)
a co do 1 pkt to uzywam tej mapy ale np po drodze jest jakas niebieska plamka to o co chodzi? Wole sie nie utopic a jak juz dojde daleko to bede musial wracac...
I jeszcze pytanie. Ja ciagle jestem zmeczony i nie moge isc dalej. Wiem ze to od obciazenia itp ale z czasem bede coraz bardziej wytrzymaly?
I jezeli wymaksuje juz np topory to jak potem bede mogl je rozwijac dalej? Czy one w czasie walki tez sie troche polepszaja?
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Miuosh »

Braxis pisze:Dzieki :)
a co do 1 pkt to uzywam tej mapy ale np po drodze jest jakas niebieska plamka to o co chodzi? Wole sie nie utopic a jak juz dojde daleko to bede musial wracac...
I jeszcze pytanie. Ja ciagle jestem zmeczony i nie moge isc dalej. Wiem ze to od obciazenia itp ale z czasem bede coraz bardziej wytrzymaly?
I jezeli wymaksuje juz np topory to jak potem bede mogl je rozwijac dalej? Czy one w czasie walki tez sie troche polepszaja?
Te niebieskie plamki to raczej miejsca gdzie możesz się napić. To Cię nie zabije ;)
Dbaj o to, żeby postać nie była spragniona i głodna. Nie umrzesz z głodu, ale to wpływa na zmęczenie. Nie noś też ze sobą za dużo gratów: raczej nie schodź poniżej "wadzi ci troche", używaj plecaków (zmniejszają obciążenie). Wraz z przyrostem siły będziesz mógł pokonywać większe dystanse.
Jak wymaxujesz topory w Gildii Podróżników, to pozostanie Ci wybór jakiegoś zawodu AJ ( http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/Za ... utojoinowe ), a później Stowarzyszenia i wybór 'zawodu etatowego' (http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/Za ... ody_masowe ). Umiejętności nie rosną od samego ich używania.

Saman.
Ogre!
Braxis
Posty: 28
Rejestracja: 24 gru 2013 09:11

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Braxis »

Dzieki wielkie, wytlumaczyles mi wszystko co chcialem :)))
Zablokowany