Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gleanevall »

Za wykonywane zadania zawsze dostaje się tyle samo punktów XP niezależnie od poziomu postaci.
Jednakże! Postać na niskim poziomie ma bonus do zdobywania XP w walce - na oko nawet do 6 razy szybciej. Stąd typową radą (moją) jest odłożenie robienia zadań do przynajmniej wiele przeszedł.
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Merkava »

Jesteś pewny? Z niektórych eksperymentów wynika że przynajmniej część zadań nagradzana jest proporcjonalnie do poziomu.
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gleanevall »

Skoro tak wynika, to może tak być. :) Ja sprawdzałem tylko na kilku zadaniach typowo dla początkujących.

Przez proporcjonalnie masz na myśli silniejsza postać - więcej expa, czy odwrotnie?
Awatar użytkownika
Adelmar
Posty: 70
Rejestracja: 07 lis 2011 13:29
Lokalizacja: Middenheim

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Adelmar »

Też nie zauważyłem, żeby ilość expa zależała od poziomu. Może jednak są takie wyjątki.

Ulf:
Rzecz nie w tym ile dostajesz expa, ale ile czasu powyżej dławika potrzebujesz na zdobycie tej samej porcji podczas bicia potworów. Na zrobienie zadania poświęcasz mniej więcej tyle samo czasu niezależnie od poziomu, ale prędkość expienia radykalnie spada. No i widok dużych postępów na zwiedził cieszy dużo bardziej niż na stępaczu :D

Dhogrin:
Wydaje mi się, że B. Ja w pewnym momencie (kiedy wskoczyło zwiedził. przy ludzkim WWWNNN) zauważyłem, że na zrobieniu postępu potrzebuje wyraźnie więcej czasu.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2013 13:01 przez Adelmar, łącznie zmieniany 1 raz.
Dhogrin
Posty: 167
Rejestracja: 16 lut 2009 00:34
Lokalizacja: Konin / Poznań

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Dhogrin »

Co do dławika.. Jak on działa?

Czy po przekroczeniu dławikowego progu:
a) Każdy postęp zamiast 100 expa oznacza 50 expa.
b) Postęp nadal oznacza 100 expa, ale za zabicie stwora dostaję 5 punkcików, zamiast 10.
c) Jeszcze jakaś inna opcja.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Paulie »

Postepy na expie robi sie w miare szybciej do okolic kawalu swiata. Potem oznaczaja juz tyle samo zabitych npcow (i od okolic b. doswia zaczyna oplacac robic sie questy). Dlawik polega na tym, ze trzeba znacznie wiecej postepow na kazdy kolejny poziom. Co za tym idzie, opcja 'a' wydaje sie byc najblizej prawdy.

Btw. Wakahiko zaktualizowal w miare mapke (jeszcze pewnie bedzie nakladal poprawki), ale sa juz wytyczone nowe trakty w Impie.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gleanevall »

Inna opcja: Dławik zaczyna się objawiać, kiedy mamy wysokie cechy. Podniesienie siły o podcechę na mocarnym wymaga już trochę więcej expa, jeszcze więcej na epiku, a potem nadludziu.

Na przykładzie: Postęp to zawsze tyle samo expa, załóżmy 100. Na niskich poziomach podniesienie siły, mądrości itd. o jedną podcechę wymaga 500 expa, ale zaczynając gdzieś tuż przed epikiem ta liczba zaczyna rosnąć z każdą podcechą do 600, 700 itd.
To sprawia, że w zależności od ustawienia cech w różnym czasie osiągamy dławik. Prawdopodobnie postać z 111111 przeszłaby z bdoswa na zwiedził w 45 postępów.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Paulie »

Gleanevall: To o czym piszesz to dodatkowa sprawa, niezalezna z dlawikiem.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gleanevall »

Myślę, że nie zgadzasz się przez kwestię nazewnictwa. Z tego co opisałem wynika to: "trzeba znacznie wiecej postepow na kazdy kolejny poziom". Dlatego to nazwałbym dławikiem.
Natomiast to, że "Postępy na expie robi sie w miare szybciej do okolic kawału świata" to ty nazwałeś dławikiem, a wizowie gdzies na forum właśnie bonusem - tylko kwestia perspektywy.

Na pewno nie jest tak, że np. od zwiedził moby dają mniej expa, przez co postępy miałyby wchodzić wolniej.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Paulie »

Nie, to nie jest kwestia nazwewnictwa. To sa dwie rozne sprawy. Z kazdym kolejnym poziomem cechy trzeba wpakowac w nia wiecej expa, by te ceche zwiekszyc. To jest to o czym piszesz. Dodatkowo:

Kod: Zaznacz cały

wiec dodatkowo zmodyfikowalismy funkcje brutalnosci.
Az do poziomu 'ktos kto zwiedzil caly swiat' bedzie ona dopuszczac
tyle samo lub wiecej doswiadczenia niz wczesniej, a powyzej mniej.
Powyzej zwiedzil postac dostaje mniej expa za npce. I zostalo to nazwane dlawikiem wlasnie. I nie dziala to tak, ze postepy wchodza wolniej. Wchodza nawet szybciej, bo jak pisalem, potrzeba tyle samo npcow na jeden. Po prostu czesc expa idzie w kosmos, w cos, co zastapilo stara brutalnosc, a nie w postac.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Zablokowany