Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Archaik
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2013 15:01

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Archaik »

Dwa pytania jesli mozna:

1. Czy bron mozna (morgenstern w tym przypadku) doprowadzic do stanu, w ktorym niemozliwe bedzie ponowne jej naostrzenie?

2. Cynowy rondelek kupiony w Fandall - swietna sprawa wygladaloby na pierwszy rzut oka. Tylko, ze nie ma do niego zadnej pomocy... Przypiety do pasa zaraz sie zapaskudzil i teraz jest caly zalepiony od brudu :/ Nie wiadomo jak go umyc, nie wspominajac o uzywaniu, a poza tym jak to wyglada? ;/

Pozdrowieni
Archaik
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gerdia »

Ad.1 Tak.
Ad.2 Przy części przedmiotów wystarczy użyć komendy: ?<przedmiot>, w tym przypadku ?rondelek. Są też przedmioty, w których długi opis podpowiada jaką należy wpisać komendę, by zobaczyć dostępne emocje. Niemniej jeśli nic nie zmieniono w rondelkach, to czyścić mogą go tylko niziołki. (ale moge nie mieć najnowszych informacji) A gotować w nich potraw i tak się nie da :)

Pozdrawiam,
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Ingemar pisze:W jaki sposób można wyrzec się wiary z wyznaniówek, w których nie ma odpowiedniej komendy by porzucic owo wyznanie?
Zmienić wyznanie, albo poczekać aż wyrzuci za nieskładanie ofiar.
W niektórych inaczej się nie da.
Mikkel

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mikkel »

Przeczytawszy sobie temat o PvP i PK i ten o kodeksie wojennym stwierdzam, że mnie to nie kręci. Znaczy - nie kręci mnie utrata 1/3 ciężko wypracowanego doświadczenia ORAZ nie pociąga mnie zabieranie tegoż expa drugim. Dużo bardziej interesuje mnie PvE i zwiedzanie świata Arkadii.

W związku z tym - jakie są neutralne gildie w Imperium? Nie muszą być całkiem neutralne, ale w jakiej gildii jest najmniejsza szansa oberwania za to, że ktoś tam, dawno temu, wszczął konflikt, którego teraz nikt nie umie zakończyć? O Rodzinie Alderazzi nie słychać, żeby cały czas się z kimś lali - jak to jest z nimi? Podkreślę, że chodzi mi o gildię w Imperium, za Istar nie przepadam.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

W Imperium: Alderazzi i Halflingi
W Ishtar: Gnomy, Półelfy, Sine i teoretycznie Kupcy



Ulf:
A mogłyby teoretycznie być. I kilka innych gildii też.

edit2:
Sine z Deithwen pokazały, że chociaż kosztuje to trochę wysiłku, to można przejść na neutralność.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2013 14:43 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ulf
Posty: 65
Rejestracja: 29 mar 2013 11:11

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ulf »

Szkoda, że Glady nie są neutralne w stylu Alderazzi. :(
Nrdan Neucharon z Twierdzy Mons Arx
Mikkel

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mikkel »

Ech, no i przyjdzie jednak do Alderazzich dołączyć - nijak mi to nie pasuje do koncepcji postaci... Bo do halflingów raczej nie dołączę, wzrost nie ten i zbyt rzadkie włosy na stopach. ;)

Dzięki za pomoc i informacje.
Ingemar
Posty: 7
Rejestracja: 11 paź 2013 11:21

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ingemar »

Ropuk pisze:
Ingemar pisze:W jaki sposób można wyrzec się wiary z wyznaniówek, w których nie ma odpowiedniej komendy by porzucic owo wyznanie?
Zmienić wyznanie, albo poczekać aż wyrzuci za nieskładanie ofiar.
W niektórych inaczej się nie da.
Dzięki Ropuk za odpowiedź.
Jakiś czas temu rzeczywiście zauawżyłem możliwość "nadpisania" wyznania, natomiast obecnie NPC'e od wyznaniówek (pewnie nie wszyscy, pisze tylko o których wiem - np. Sigmar/Ulryk/Panteon Krasnoludzki) oczekują wyrzeczenia się z obecnej wiary.
Niestety też, nie wszystkie wyznaniówki wyrzucają za brak ofiar (np. panteon chaosu, Morr ).
Co w takim przypadku pozostaje?
Archaik
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2013 15:01

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Archaik »

Gerdia dziękuję za odpowiedź!

Rondelek ma swoje komendy pt przypiecie, odpiecie i poprawienie. W opisie wyraznie napisano, ze nadaje sie do przyrzadzania wszelkiego rodzaju potraw! :/ Widze, ze interesy z Niziolkami sa niezdrowe... Bo zeby sprzedawac rondelki do gotowania, ktorych nie mozna umyc nie wspominajac o tym, ze nie da sie w nich gotowac?! Wysoce nieetyczne!

Archaik, Zbulwersowany
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Paulie »

@Ingemar: Z chaosniczych wyznaniowek wywala za brak ofiar, a przynajmniej powinno. Jezeli dluzszy czas nie mozesz sie jej pozbyc to mozesz zglosic blad.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Zablokowany