Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Blain
Posty: 15
Rejestracja: 03 lip 2013 23:41

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Blain »

Czy AJ straży górniczej ma wyżej umiejętność toporów niż AJ wykidajły. Jeżeli tak to o ile, zakładając że wykidajło ma na końcówce nieźle.
Awatar użytkownika
Hiof
Posty: 104
Rejestracja: 25 gru 2011 20:33

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hiof »

Ja mam zawód straży górniczej i mam młoty na dobrze.
Dezmer
Posty: 7
Rejestracja: 18 lip 2013 19:12

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Dezmer »

Dla strażnika ważniejsza jest zręczność czy wytrzymałość?
Gryzak
Posty: 122
Rejestracja: 08 sie 2009 10:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gryzak »

Ameryki nie odkryję stwierdzeniem że do parowania i tarczy ważniejsza jest siła, zaś do uników zręczność. Podobnie łatwiej się paruje bronią dwuręczną niż jednoręczną (ważne jeśli chcesz używać drzewca, tu trzeba się nastawić na to że są dwuręczne). Popatrz na rasę swojej postaci i to jakie cechy, na to jaką bronią chciałbyś walczyć, i wtedy dobieraj zawód. Jeśli wykidajło masz 3 bronie w jednym, ale niżej niż przy zawodach z jedna bronią (logiczne, bo inaczej wszyscy by brali wykidajłę).
Edmar
Posty: 2
Rejestracja: 09 wrz 2013 17:47

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Edmar »

Gdzie mógłbym znaleźć, adres i port, chciałbym zagrać w arkadie przez cmuda a nie tylko przez klienta na stronie.
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ilane »

Z pamięci tak.
Adres: arkadia.rpg.pl
Port: 22
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
Thornag
Posty: 115
Rejestracja: 22 sty 2013 12:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Thornag »

Port 23 nie 22
Mikkel

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mikkel »

Cześć, jestem względnie nowy na MUDzie i mam kilka pytań.

1. Chciałem zarejestrować sobie pochodzenie z Kislevu i udałem się w tym celu do karczmy "Pod Ciemną Gwiazdą", gdzie, jak dobrze pamiętam, rozmawiałem kiedyś z karczmarzem (chyba?), który mówił, że może mnie zarejestrować. Pytam go o pomoc, a on na to "mowi do ciebie w Reikspielu, ale tobie nie udaje sie zrozumiec ani slowa". I tak kilka razy, do tego gestykuluje tak, jakby uważał, że go doskonale rozumiem... Wydaje mi się, że mówi do mnie to samo, co i kiedyś, ale w czym tkwi problem? Dlaczego go nie rozumiem? Mam nauczyć się Reikspielu? Hem... tylko od kogo?

2. Dołączyłem do AJ Łotrzyka i wytrenowałem już w tym zawodzie dość sporo. Pytanie teraz - co dalej? Do kogo mam napisać list w MUDzie, żeby zapytać o ewnentualne zostanie nożownikiem? Czy może po prostu kręcić się po Campogrotcie, aż kogoś spotkam (i ewentualnie dostanę nóż pod żebro... ;) ).

3. I pytanie o etaty - jak to z nimi jest? Żeby zostać nożownikiem muszę dostać etat od dowolnego stowarzyszenia czy tylko od Rodziny Alderazzi?

4. Da się jakoś oduczyć umiejętności? Bo nauczyłem się wszystkiego jak leci w zasadzie, a części z tych umiejętności nigdy nie wykorzystam.

5. Gdzie dokładnie mogę poławiać perły i czy jest to opłacalne? (żeby nie było - jak najbardziej pytałem już kilku osób na MUDzie, ale żadna z nich nie była mi w stanie pomóc).

6. No i to chyba tyle, z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc.
Yalom
Posty: 118
Rejestracja: 12 lut 2009 21:27

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Yalom »

Ad 1 W Kislevie nie mówi się w Reikspielu, więc karczmarz nie jest odpowiednią osobą.
Ad 2&3 Zawód można trenować będąc w gildii. Obecnie każda gildia umożliwia trenowanie każdego zawodu. Żeby zacząć starania najlepiej pokręcić się w okolicach jakiejś gildii i poznać kogoś, kto by do niej należał.
Ad 4 Nie da się. Tylko w przypadku języków. Ale nie przejmuj się, nic się nie stanie jak jakieś umy niepotrzebne zostaną.
Ad 5 Generalnie w morzach :) Popytaj na Arce o jakieś morza i tam sam próbuj ;)
Mikkel

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mikkel »

Ach, czyli nie trzeba przyłączać się do Alderazzich jednak... Dobrze, bo nijak mi to nie pasuje do koncepcji postaci. Dzięki za odpowiedź.

Mi chodzi o to, że w tej nieszczęsnej karczmie z nikim się dogadać nie mogę. :(

zapytaj meiersa o pomoc
Meiers mowi do ciebie w Reikspielu, ale nie udaje ci sie zrozumiec ani slowa.

I tak przez kilka linijek. Jakoś język mam zmienić na Reikspiel czy cos? Czy to może błąd jakiś?

EDIT:
Czy Straż Krain to też gildia? I etat można u nich dostać? Bo chyba ta grupa by mi najbardziej pasowała.

EDIT 2:
A, jeszcze jedno pytanie. Po niektórych wioskach (Kreutzhoffen, Dunkelberg np.) kręcą się czasem bojowe grupki orków i trolli wycinające mieszkańców w pień. Czy oni są agresywni i atakują graczy? Czy to w ogóle są NPCe czy gracze (wszystko wskazuje na to, że jednak NPC, ale zapytać można). Na wszelki wypadek uciekam od nich zawsze jak najdalej... Profilaktyka. :)
Zablokowany