Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Rockwell
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2013 09:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rockwell »

Czy jako GP który nie posiada pochodzenia krasnoludzkiego mogę "gdzieś" załatwić swojej postaci brodę? Nie pytam gdzie konkretnie, tylko o to, czy jest możliwość.
Aru
Posty: 45
Rejestracja: 19 sty 2013 18:48

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Aru »

Czy aktualnie da się zostać przyjacielem brokilionu, albo w jakiś inny sposób poruszać się swobodnie po Brokilionie?
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Miuosh »

Aru pisze:Czy aktualnie da się zostać przyjacielem brokilionu, albo w jakiś inny sposób poruszać się swobodnie po Brokilionie?
Można zostać wjurkom.
Ogre!
Thyrrun
Posty: 15
Rejestracja: 27 sie 2010 18:26

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Thyrrun »

Rockwell pisze:Czy jako GP który nie posiada pochodzenia krasnoludzkiego mogę "gdzieś" załatwić swojej postaci brodę? Nie pytam gdzie konkretnie, tylko o to, czy jest możliwość.

Jeśli nic się nie zmieniło w ostatnim czasie to niestety- "rosnącą" brodę możesz mieć jedynie z pochodzenia krasnoludzkiego.

Chyba że zadowoli Ciebie przymiotnik w shorcie.

ZAROST
bialobrody
blekitnobrody
brodaty
ciemnobrody
czarnobrody
czerwonobrody
dlugobrody
jasnobrody
krotkobrody
kruczobrody
krzaczasty
ognistobrody
ogolony
plomiennobrody
pomaranczowobrody
rudobrody
sinobrody
siwobrody
skoltuniony
snieznobrody
wasaty
zarosniety
zielonobrody
zoltobrody
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gniot »

Czy Bodrog jest jedynym miejscem na mudzie gdzie za zabicie npca wisi sie na liscie* do momentu zgladzenia przez tamtejsza gwardie/straznikow ?
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Saguin
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2013 14:42

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Saguin »

Witam wszystkich. Jestem w Arkadii nowy i w sumie po raz pierwszy gram w grę obsługiwaną przez MUD'a itp.
Mam do was kilka pytań. Mam nadzieję, że pomożecie.

A więc tak:

1. Jaką komendą można naprawić fontannę?
2. Jak odróżnić gracza od npc?
3. Jak dostarczać paczki (quest z poczty. Nie wiem gdzie szukać osoby, której ową paczkę mam dostarczyć).
4. Jak podnieść statystyki postaci?
5. Czy na początku gry opłaca się wychodzić z miast, w których znajdujemy się po wyjściu ze statku?

Radami, które pomogą mi na starcie również nie pogardzę :)

Z góry dziękuję za pomoc.
Moira
Posty: 84
Rejestracja: 29 wrz 2012 19:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Moira »

Saguin pisze:Witam wszystkich. Jestem w Arkadii nowy i w sumie po raz pierwszy gram w grę obsługiwaną przez MUD'a itp.
Mam do was kilka pytań. Mam nadzieję, że pomożecie.

A więc tak:

1. Jaką komendą można naprawić fontannę?
2. Jak odróżnić gracza od npc?
3. Jak dostarczać paczki (quest z poczty. Nie wiem gdzie szukać osoby, której ową paczkę mam dostarczyć).
4. Jak podnieść statystyki postaci?
5. Czy na początku gry opłaca się wychodzić z miast, w których znajdujemy się po wyjściu ze statku?

Radami, które pomogą mi na starcie również nie pogardzę :)

Z góry dziękuję za pomoc.
1. Fontanny nie da się naprawić jedna komendą - jest to zadanie, wymaga zatem rozwiązania zagadki, nikt nie poda Ci odpowiedzi na forum, na tym polega zabawa.
2. Gracza od npca odróżnia się latwo - npc będzie miał dłuższy lub krótszy opis pisany ciągiem od lewej do prawej krawędzi. Gracz ma opis składający się z tego co aktualnie ma na sobie, tatuaży, broni etc. Każde w kolejnej linii. - komenda obejrzyj (ob) X powinna dać jasne odpowiedzi.
3. Lista na poczcie zwykle mówi w jakim mieście należy znaleźć konkretnego npc-a do oddania. Trzeba po tym mieście pobiegać i dana osobę znaleźć.
4. Statystyki postaci podnosi się albo wykonując różnorakie zadania (jak to z fontanną) albo zabijając różne potwory.
5. Na to nie ma jednej odpowiedzi - moim zdaniem warto uważając przy tym gdzie się idzie, coby się nie wpierniczyć na potwora który nas zabije jednym ciosem.

polecam zajrzeć tu : http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/St ... 2%C3%B3wna
A jeszcze lepiej postać trochę na poczcie i zagadać jakiegoś gracza. Ci zwykle pomogą i wytłumaczą, a i często sypną jakąś monetą. ;)
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gniot »

Saguin pisze:Witam wszystkich. Jestem w Arkadii nowy i w sumie po raz pierwszy gram w grę obsługiwaną przez MUD'a itp.
Mam do was kilka pytań. Mam nadzieję, że pomożecie.

A więc tak:

1. Jaką komendą można naprawić fontannę?
2. Jak odróżnić gracza od npc?
3. Jak dostarczać paczki (quest z poczty. Nie wiem gdzie szukać osoby, której ową paczkę mam dostarczyć).
4. Jak podnieść statystyki postaci?
5. Czy na początku gry opłaca się wychodzić z miast, w których znajdujemy się po wyjściu ze statku?

Radami, które pomogą mi na starcie również nie pogardzę :)

Z góry dziękuję za pomoc.
Najlepiej bedzie jezeli zaczepisz kogos na mudzie. Najlepszym miejscem bedzie poczta w Twoim miescie startowym.

1. Zadanie z fontanna jest kilkuetapowe, wiec tych komend bedzie kilka.
2. Znajdz poczte w Novigradzie. Porownaj opis pracownika (npc) poczty z pojawiajacymi sie osobami (z wyjatkiem gwardzistow bo to npce ;))
3. Zadania z paczkami maja Cie "zmusic" do ruchu i poznawania npcow... paczki gdzie nagroda za dostarczenie jest srebro zazwyczaj roznosi sie w obrebie miasta. (przedstawiaj sie npcom - komenda : przedstaw sie)
4. Wykonujac odpowiednie zadania (lista jest podana na stronie muda) lub w
Twoim przypadku bijac kroliki/zajace w okolicach miasta
5. Po kawaleczku... strona mudy.republika.pl powinna Ci w tym pomoc
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Saguin
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2013 14:42

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Saguin »

Bardzo dziękuję :)

Gdy próbuję założyć nową postać, wyskakuje mi, że jedna z postaci jest zalogowana. Wie ktoś jak sobie z tym poradzić?
Rork

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rork »

Aktualnie zalogowaną postacią wylogowujesz się za pomocą komendy 'zakoncz'.
Zablokowany