Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Buluar »

Berst pisze:Jaki jest najlepszy zawód dla elfa stawiającego naturalnie na zręczność?
Najlepszy? Tancerz Ostrza!
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

co sie dzieje z ircem arkadiowym? nadal istnieje?
jesli tak to prosze o dokladny adres serwera i kanał

Pozdrawiam
Berst
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2013 19:35

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Berst »

Ghardrim pisze:Tragarz-złodziej!! :)
Nie ma najlepszego zawodu.
Ale są chyba lepsze i gorsze? Wydaje mi się, że na przykład zbój będzie kiepsko się sprawdzał. A co z korsarzem? Elfie cechy na tarczy dadzą radę?
Awatar użytkownika
Caradhras
Posty: 112
Rejestracja: 27 lut 2009 01:30
Lokalizacja: Craag Ros

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Caradhras »

Berst pisze:
Ghardrim pisze:Tragarz-złodziej!! :)
Nie ma najlepszego zawodu.
Ale są chyba lepsze i gorsze? Wydaje mi się, że na przykład zbój będzie kiepsko się sprawdzał. A co z korsarzem? Elfie cechy na tarczy dadzą radę?
Zawody z tarcza to zawody mniej lub bardziej tankujace w ktorych lepiej sprawdzaja sie rasy z lepszym mnoznikiem na wytrzymke niz elfy ... Definitywnie dla elfa odradzam Legioniste polecalbym natomiast Partka czy nozownika.
Delgar
Posty: 26
Rejestracja: 26 mar 2011 19:48

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Delgar »

To nie jest kwestia zawodów lepszych/gorszych. Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jak wyobrażasz sobie swoją postać: ja nie potrafiłbym grać ogrem nożownikiem, nawet jeśli punktowo byłbym wyjątkowo potężny, po prostu nie leży mi taka postać.
Arkadia ma o tyle fajny system, że nie da się źle dobrać zawodu do rasy czy ustawienia cech. Oczywiście: krasnolud tarczownik poradzi sobie lepiej niż elf tarczownik, ale znam elfkę na gladiatorze i nie narzeka. Nie da się praktycznie "zepsuć" postaci złym doborem cech, co w wielu MMORPGach jest normą.
Warto też odpowiedzieć sobie na pytanie jaki styl gry preferujesz: walka w samotności czy z drużyną? Drużyną liczną czy z niewielkim oddziałem? Jeśli lubisz walczyć samemu to nożownik czy gladiator będą dobrym wyborem, partyzant niekoniecznie. Poczytaj co na Wiki jest napisane o każdym z zawodów i wybierz na tej podstawie. To nie WoW, nie istnieje "jedynie słuszna" ścieżka rozwoju dla rasy/zawodu.
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gleanevall »

Hagrim pisze:co sie dzieje z ircem arkadiowym? nadal istnieje?
jesli tak to prosze o dokladny adres serwera i kanał
IRCnet #arkadia
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Fuggazi »

Delgar pisze:[...]ale znam elfkę na gladiatorze i nie narzeka[...]
No faktycznie musi to dobrze wyglądać ;)
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Haern »

Suvi
Posty: 45
Rejestracja: 07 mar 2011 00:03

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Suvi »

Haern pisze:A czemu nie?
Bez zbroi na nogi spec innego glada wejdzie w nia za over 9000.
Zdecydowane NIE dla fantasy dziewuch, ktore sa w zbroi bardziej rozneglizowane niz by byly w dresie.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Suvi pisze:
Haern pisze:A czemu nie?
Bez zbroi na nogi spec innego glada wejdzie w nia za over 9000.
Zdecydowane NIE dla fantasy dziewuch, ktore sa w zbroi bardziej rozneglizowane niz by byly w dresie.
RLY ?
Zablokowany