Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Haern pisze:Oj nie prawda, tarcza daje gladowi bardzo duzo, to w cholere silny defens.
Nie przeczę. Glad jednak ma tę tarczę na umiarkowanym poziomie, w przeciwieństwie do korsarza i legionisty. Ci tracą więcej (+ wspomniana przez Łoptaka wycofka). No ale fanatyk czy partyzant tracą duala, co też jest dużym wyrzeczeniem.

Było mówione, które zawody sens zbroić w dwuręczną broń, bo każdy coś traci przy tym, a według mnie gladiator będzie jednak lepszy od fanatyka do dwuręcznego topora czy maczugi, a więc nie licząc zbója jest najlepszym zawodem do tych broni (no i te indywidualne opisy speca ;)).
Awatar użytkownika
Trygg
Posty: 22
Rejestracja: 25 wrz 2012 13:41

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Trygg »

Hej,

czy kult Sigmara był popularny wśród krasnoludów? Czy krasnoludcy wyznawcy ograniczali się tylko do Gwardzistów Wielkiego Mistrza? Chodzi mi głównie o Khazadów z Imperium Krasnoludzkiego, kwestia krasnoludzkich sklepikarzy/rzemieślników żyjących od pokoleń w większych miastach Imperium interesuje mnie odrobinę mniej.

Byłbym wdzięczny za jakieś "sprawdzone" informacje na ten temat.

pozdrawiam!
Jeśli uważasz, że publiczna odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie zepsuje komuś grę, a mimo to chcesz mi pomóc, to czekam na PMa!
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Merkava »

Krasnoludy nigdy i nigdzie nie czciły Sigmara. Gwardziści szanowali go jako bohatera który zawiązał przyjaźń między ludźmi i krasnoludami, ale nie oddawali mu boskiej czci. W ogóle w Starym Świecie panteony ras są rozłączne i ludzie nie czczą krasnoludzkich bogów, krasnoludy elfich ani elfy ludzkich. Khzadzi z Gór NIGDY nie klękali by przed człowiekiem, mając swoich bogów. Kult przodów był powodem dla którego akceptowali jego 'boskość' dla ludzi, ale nie był ich przodkiem więc nie mogli i nie chcieli go czcić.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zurwen »

Merkava pisze:Krasnoludy nigdy i nigdzie nie czciły Sigmara. Gwardziści szanowali go jako bohatera który zawiązał przyjaźń między ludźmi i krasnoludami, ale nie oddawali mu boskiej czci. W ogóle w Starym Świecie panteony ras są rozłączne i ludzie nie czczą krasnoludzkich bogów, krasnoludy elfich ani elfy ludzkich. Khzadzi z Gór NIGDY nie klękali by przed człowiekiem, mając swoich bogów. Kult przodów był powodem dla którego akceptowali jego 'boskość' dla ludzi, ale nie był ich przodkiem więc nie mogli i nie chcieli go czcić.
Co jednak nie uniemożliwia graczowi odgrywania np. wychowanego przez kaplanow sigmara krasnoluda-fanatyka. ;-)
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Aylinn
Posty: 40
Rejestracja: 26 sie 2011 15:57

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Aylinn »

Trygg pewnie chce się dowiedzieć o krasnoludy w Zakonie, tak?
Jak już było powiedziane, oni go szanują, ale nie oddają mu czci. Poprzez porozumienie między Krasnoludami a ludźmi, Krasnoludy są przyjmowane w poczet Zakonników - ale z tego co pamiętam tylko jako honorowi Gwardziści.
W przeciwieństwie do wyznawców-ludzi, ci mogą mieć normalne rodziny, żony, dzieci. Po odbyciu "służby" mogą wracać do domu, tam gdzie ich miejsce.

No ale mogę się oczywiście mylić. Muszę zapytać znawcę :D

Właśnie, w którymś MiMie (stare, stare) była seria artykułów o Krasnoludach z Gór. Piękne artykuły, piękne. Opisywały społeczeństwo Krasnoludów, religie, relacje między płciami, narodziny itp.
Morholt
Posty: 127
Rejestracja: 26 wrz 2009 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Morholt »

Przed reforma krasnoludy mogly byc rycerzami, nawet Mistrzem ;) Teraz tylko Gwardia i o ile wiem ci gwardzisci wyznaja Grimnira.
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Merkava »

Zurwen pisze: Co jednak nie uniemożliwia graczowi odgrywania np. wychowanego przez kaplanow sigmara krasnoluda-fanatyka. ;-)
Kolega pytał o statystyczny zasięg kultu. Abberacje mają miejsce zawsze i wszędzie. A taki krasnolud-wyznawca Sigmara będzie bardzo źle traktowany przez Khazadów jako odstępca od wiary w przodków.
Awatar użytkownika
Aylinn
Posty: 40
Rejestracja: 26 sie 2011 15:57

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Aylinn »

Morholt pisze:Przed reforma krasnoludy mogly byc rycerzami, nawet Mistrzem ;) Teraz tylko Gwardia i o ile wiem ci gwardzisci wyznaja Grimnira.
Owszem. Na jedno i drugie :)
Patrz: Iron, Hrut, Dhor, Yarps, Sargl, Sergl, Ghar i paru innych :) (i przed powstaniem KGKS jak i po).
Awatar użytkownika
Hasp
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2009 00:44

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hasp »

Czy wartosc regeneracji zycia, oraz zmeczenia jest zalezna od wytrzymalosci, czy nadaje ona jedynie maksymalny wspolczynnik tychze cech?
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gleanevall »

Nakręciłeś w tym pytaniu, więc odpowiem tak: dwie postaci niezależnie od cech w tym samym czasie zregenerują się np. z rannego do świetnej. Nie wiem jak ze zmęczeniem.

edit po sprawdzeniu: to wyżej to nieprawda.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2012 12:57 przez Gleanevall, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany