Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

Wbrew pozorom to nie tak dużo, poza tym możesz mieć za darmo, wykonując banalne zadanie w Ishtar
Gerathor
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2012 09:04

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gerathor »

Mam pytanie nowicjusza... Zszedłem ze statku w Ishtar, ale musiałem przerwać grę. Gdy zalogowałem się ponownie, znów byłem na statku. Czy są konkretne miejsca, w których można wychodzić z gry tak, aby po ponownym zalogowaniu być w tym samym miejscu?
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Herenvarno »

Gerathor pisze: Czy są konkretne miejsca, w których można wychodzić z gry tak, aby po ponownym zalogowaniu być w tym samym miejscu?
Tak, zwykle to sa tgz karczmy startowe, oraz najwieksze noclegownie w pobliskim miescie.

Zeby Arkadia nie uznawala cie za osobe ktora miala "zerwane polaczenie"
pownienes uzyc komendy "zakoncz", wtedy zawsze cie przerzuci do najblizszej tego typu karczmy.
W innym przypadku, jesli "rozlaczenie" nastapilo na kilka minut, powinienes sie znajdowac dokladnie w tym miejscu gdzie byles ostatnio.

Nie wiem dlaczego cofnelo cie na statek.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Gerathor
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2012 09:04

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gerathor »

Dziękuję! :)
Khales
Posty: 3
Rejestracja: 17 lut 2012 16:47

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Khales »

Nie bardzo wiem co robić. Pobiłem trochę szczurów, zaniosłem paczuszkę. I tak w koło wygląda gra? :>
Awatar użytkownika
Vooks
Posty: 91
Rejestracja: 07 maja 2011 11:44
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vooks »

Tak, właśnie przeszedłeś Arkadię. Game over.


Pomyśl sobie kim byś chciał być. Jakąś historię - skąd przybywa Twoja postać - dokąd zmierza - i zacznij ją realizować, a przede wszystkim odgrywać. Może nienawidzisz Chaosu i chcesz się zemścić za to, że zmutowali Ci brata? (choć historia postaci, że np. ogry zabili moją rodzinę, więc bije wszystkie ogry jest dosyć sztampowa). W historii Arkadii były np. postacie niewidome albo z rozdwojeniem jaźni (sami ze sobą rozmawiali). Znajdź jakiś fajny pomysł i zacznij go konsekwentnie realizować przez np. kupowanie przedmiotów, które będą pasować klimatem do Twojego rpga. (przykładowo - trudno, żeby kupiec nosił jakieś dziurawe majtasy). Oj długo by pisać :P

A przede wszystkim to znajdź sobie jakiś ziomków na podobnym poziomie i razem zacznijcie zwiedzać świat/przeżywać przygody. To nie jest gra dla samotników.
MAKE FOOD NOT WAR!
[*] BRAMA W MAHAKAMIE [*] - R.I.P. - Nie Zapomnimy!
Khales
Posty: 3
Rejestracja: 17 lut 2012 16:47

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Khales »

Myślałem o technicznej stronie gry raczej, jakieś bicie lvli, RPG to nie problem. Jest gdzieś szerszy opis fabuły świata? O władcach, itp? Nie o samej geografii :).
Illiana
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2012 20:11

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Illiana »

wiem, ze to zalosne pytanie, ale wracam do gry po 6 latach przerwy i zupelnie nie pamietam jak sie ogarnialo łazik poprzez klawiature numeryczna bez naciskania entera za kazdym razem, ktos pomoze?
Ravald
Posty: 110
Rejestracja: 06 maja 2011 14:44
Lokalizacja: Londyn

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ravald »

Khales pisze:Myślałem o technicznej stronie gry raczej, jakieś bicie lvli, RPG to nie problem. Jest gdzieś szerszy opis fabuły świata? O władcach, itp? Nie o samej geografii :).
Fabule i opis swiata znajdziesz w podreczniku do Warhammer: Fantasy Role Play oraz roznych pobocznych Army Bookach (Warhammer Fantasy Battle) oraz wielu ksiazkach, ktorych akcja toczy sie w swiecie Warhammera - to jesli chodzi o domene Imperium - oraz w tworczosci Andrzeja Sapkowskiego, a dokladniej opowiadaniach i sadze o wiedzminie, jesli chodzi o domene okreslana mianem Ishtar.

Levelujesz... no, biciem NPCow, jak w wiekszosci gier. Sprobuj jendak najpierw poszukac zadan zlecanych przez niektore NPCe, pozowili Ci to na poznanie swiata, zarobienie jakiejs kasy i zdobyciu doswiadczenia (tak, jakbys bil NPCe). Zacznij od strony http://wikipedia.arkadia.rpg.pl
Ostatnio zmieniony 07 sie 2012 11:03 przez Ravald, łącznie zmieniany 1 raz.
Nathan
Posty: 34
Rejestracja: 18 sie 2011 00:21

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Nathan »

Jakie istnieja komendy, by okreslic swoje pochodzenie?
Zablokowany