Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Adelmar
Posty: 70
Rejestracja: 07 lis 2011 13:29
Lokalizacja: Middenheim

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Adelmar »

Re: Sylur

Pogrzeb trochę na lokacji i pokombinuj. Oglądaj, czytaj opisy etc. Podanie dokładniejszych wskazówek zepsułoby całą frajdę z robienia go.
Fonklin
Posty: 56
Rejestracja: 31 gru 2011 13:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Fonklin »

I trochę matematyki się przyda!
Awatar użytkownika
Denea
Posty: 246
Rejestracja: 16 mar 2010 01:30
Lokalizacja: Legionowo

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Denea »

Dymhard pisze:Jaka komenda jest do wywołania emocji dla zielarza ? Gzpomoc nie działa.
Zapraszam na forum opisow do tematu z emocjami dla zielarza:
viewtopic.php?f=5&t=271

Pomysl i popisz troche to moze nam czarodzieje cos zakoduja.
Ble... Ble? Ble!
Fonklin
Posty: 56
Rejestracja: 31 gru 2011 13:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Fonklin »

Jest jakiś poradnik jak napisać dobre podanie? Staram się do Hufca, nie chcę się ośmieszyć a tak naprawdę nigdy nie pisałem podania ani nie widziałem takiego, które określano mianem "dobre"( tylko takie z których się śmiano).
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Godar »

@Fonklin:

Wg mnie to nie ma znaczenia, i tak wiadomo, że wszystkim krasnoludom gobliny zabiły rodziców i chcą zostać wojakami, żeby się zemścić :mrgreen: Grunt, żeby było krótkie, bo komu by się chciało to czytać... ;) Ważne, żebyś umiał trafić w nocy z Carbon do Craag Ros i do redcapów!
Fonklin
Posty: 56
Rejestracja: 31 gru 2011 13:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Fonklin »

Eh to nie łatwe ale do Crag Ros dałem rade. Myślisz, że "swoje przeżył" wystarczy?
Awatar użytkownika
Denea
Posty: 246
Rejestracja: 16 mar 2010 01:30
Lokalizacja: Legionowo

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Denea »

re Fonklin:

Podanie po pierwsze musi byc pozbawione bledow ortograficznych, literowek itp. Po drugie nie przesadzaj z wymyslona historia zycia Twojej postaci. Niech to nie bedzie cos co prawie na 100% nie moglo sie wydarzyc, a typowa, zwykla histora zwyklego krasnoluda. Postaraj sie tez uniknac smierci rodzicow w ataku zbojcow czy jak napisal Godar goblinow. Niestety w wiekszosci podan przewija sie motyw smierci rodziny, a ponad polowa postaci na arce to sieroty. Podanie powinno w przystepny sposob przyblizyc czytajacemu Twoja osobe. Ma tez za zadanie przedstawic Cie w dobrym swietle, odpowiedziec na pytanie co gildia zyska dzieki Twojej osobie. Tak czy inaczej najwazniejszy jest oryginalny pomysl, a jesli juz nie oryginalny to latwo przyswajalny i napisany w dobrej formie.

edit:
Kiedys bodajze Pewee napisala poradnik jak pisac podania, ale nie wiem czy gdzies go mam. A poza tym bez zgody autora nie bede przekazywal dalej. :P
Ble... Ble? Ble!
Fonklin
Posty: 56
Rejestracja: 31 gru 2011 13:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Fonklin »

primo Fonklin reprezentuje gnomią furię! :D
czy zawierac w nim jakiś opis moich umiejętności? tzn w stylu "nieźle posluguje się mlotem"?
Awatar użytkownika
Hiof
Posty: 104
Rejestracja: 25 gru 2011 20:33

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hiof »

Czy umiejetnosci gornicze spadaja gdy sie nie pracuje w kopalni?
Awatar użytkownika
Denea
Posty: 246
Rejestracja: 16 mar 2010 01:30
Lokalizacja: Legionowo

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Denea »

re up: Spadaja jesli sie ich nie uzywa.

re Fonklin:
Sorka za krasnoluda :D
Co do umiejetnosci to raczej nie pisz doslownie typu posluguje sie niezle mieczami. Raczej staraj sie opisowo wymieniac jakies bzudry typu: "Swietnie orientuje sie w gnomich laboratoriach i przeprowadzaniu eksperymentow naukowych, co z pewnoscia przyczyni sie do wzrostu mozliwosci gildii!"
Ble... Ble? Ble!
Zablokowany