Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zurwen »

Wystarczy zgłaszać błędy z literówkami, albo pomysły ze zmienionym opisem.

Od zapotrzebowania jest Bank Opisów, w którym od dłuższego czasu wiszą różne rzeczy, bez odzewu. Nie widzę więc sensu dodawania dodatkowego systemu tego rodzaju.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gerdia »

Shulz pisze:Co do "braku zaufania" dla graczy w kontekscie samodzielnej edycji to wydaje mi sie takie podejscie na niskim i zenujacym poziomie.
S :arrow:
Gracze już wielokrotnie pokazali, że nie zasluguja na dużo mniejsze zaufanie.
- NSR
- PB
- CKN

Oczywiście nie wszyscy są 'źli', ale wizowie nie sa od tego by każdego pilnować, a konsekwencje obejmuja niestety całą społeczność graczy.

G. :evil:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Shulz
Posty: 96
Rejestracja: 09 lis 2011 16:05
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Shulz »

Gerdia pisze:
Shulz pisze:Co do "braku zaufania" dla graczy w kontekscie samodzielnej edycji to wydaje mi sie takie podejscie na niskim i zenujacym poziomie.
S :arrow:
Gracze już wielokrotnie pokazali, że nie zasluguja na dużo mniejsze zaufanie.
- NSR
- PB
- CKN

Oczywiście nie wszyscy są 'źli', ale wizowie nie sa od tego by każdego pilnować, a konsekwencje obejmuja niestety całą społeczność graczy.

G. :evil:
Pokazali tez ze zasluguja na conajmniej rowne zaufanie na przykladzie Wikipedii Arkadii.
A nawet wieksze jak w przypadku Lesnego Kregu, Scoia'tael czy dwudziestu paru innych gildii.
Oczywiscie nie wszyscy sa tacy porzadni - zdarzaja sie takie niechlubne wyjatki ktore wymieniles co pokazuje ze czarodieje nie musza pilnowac kazdego i interweniuja tylko wtedy kiedy to konieczne.


@Zurwen

No ja widze taka potrzebe bo mi wtedy byloby latwiej cos napisac. W banku opisow jest raptem kilka rzeczy ktore akurat mi nie podchodza do opisania a prawdopodobnie jest wiecej rzeczy do napisania np. cos zwyklego jakies lokacje, zwykle przedmioty - mowie o takim standardowym pisaniu a nie krytycznej sytuacji gdy na hurra potrzeba opisow albo trzeba napisac cos fajnego albo trzeba sie nameczyc nad opisaniem gruntownym czegos tylko po to zeby ktorys z czarodziejow mogl sie zainspirowac tym i zrobic swoj projekt. Tez chcialbym miec swoj wklad w tworzenie Arkadii i jakas korzysc z tego np. zobaczyc linijke albo caly opis gdzies w swiecie i miec przy tym poczucie zadowolenia ze swiadomosci jestem tego autorem niz zadowolic sie tym ze skorzystano z mojej ciezkiej pracy i zrobiono dzieki niej nowy opis. Bycmoze lista z rzeczami do zrobienia to nie jest najlepsze rozwiazanie ale nie widze przeszkod zeby zaproponowano lepsze: ]

S :arrow:
Awatar użytkownika
Melvin
Posty: 27
Rejestracja: 23 paź 2011 15:25
Lokalizacja: Pojzn

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Melvin »

Cześć,


Czy stan upojenia wplywajacy jak wiadomo negatywnie na mentale, moze zniechecac nauczyciela AJ do wziecia danej postaci "pod skrzydła"?
Moje życiowe motto to jakiś znany cytat...
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Godar »

@Melvin:
Aż ciśnie się na usta "sprawdź na arce". Tak trudno Ci wytrzeźwieć? :P
Jeszcze rozumiem w rilu...
Awatar użytkownika
Melvin
Posty: 27
Rejestracja: 23 paź 2011 15:25
Lokalizacja: Pojzn

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Melvin »

Godar pisze:@Melvin:
Aż ciśnie się na usta "sprawdź na arce". Tak trudno Ci wytrzeźwieć? :P
Jeszcze rozumiem w rilu...

Sprawdzam jednoczesnie tu i tu ;p
moja postac trzezwieje bardzo wolno.
Moje życiowe motto to jakiś znany cytat...
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Visborg »

Melvin pisze: moja postac trzezwieje bardzo wolno.
Są zioła które pozwalają to przyspieszyć. Jakie? Sprawdź na arce. ;]
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Werbat »

Kolejny raz Melvin pyta o gówno, które można sprawdzić samemu w chwilę. Gadał, kurwa, dziad do obrazu.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Werbat »

Shulz pisze:Zrobienie listy z elementami do zrobienia nie jest trudne od strony kodowej. Zrobienie listy z elementami przy ktorych wyswietlaja sie statusy tez nie jest trudne.
Yhy...
Shulz pisze:Edycja samodzielna plikow podejrzewam moze byc trudna.
No witam! Brawo. Nie wiem, czy widziałeś kiedykolwiek drivera+liba muda, nawet w tej prze-starej wersji z 200x roku, nawet nie od strony kodowej, tylko z poziomu 'interfejsu' wizowego. Mon, możliwość nadania praw odczytu do plików poza katalogiem domowym zaczyna się od 10. (na 50 możliwych) poziomu 'wiza'. Zapis jest afair jeszcze bardziej restrykcyjny. W hierarchii nawet Lord ma prawa tylko do plików z własnej domeny, żeby mieć to globalnie potrzeba lvl 4x(45?)-50, czyli Mistrza/Keepera.*

Ty postulujesz nadanie uprawnień do _edycji_ plików graczom. Hint: argument 'nie edycji, tylko drobnych poprawek' tutaj nie działa, bo - jak sam pisałeś - zmiany miały by być nie moderowane, czyli 'każdy może', co oznacza na żywca edycję pliku jako takiego.

* być może nie mam racji i teraz jest to już na Arkadii realizowane zupełnie inaczej. Jednakże patrząc po nazwach istniejących 'stanowisk' współczesnych nam Wizów wydaje mi się, że jednak akurat w tej materii nic nie/niewiele zostało zmienione. Jeśli się mylę i jest zupełnie inaczej, mój post nadaje się tylko do tego, żeby go o kant dupy potłuc, gdyż piszę nieprawdę - w takiej sytuacji proszę Administrację o skasowanie tegoż.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rennz »

Werbat:
Jak na obrońcę porządku i czystości na forum to muszę przyznać, że nie popisałeś się specjalnie waląc dwie notki z rzędu (-:
Zablokowany