Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Amavandrel
Posty: 82
Rejestracja: 23 mar 2009 07:29

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Amavandrel »

To nie do konca prawda. Dostepne umiejetnosci przyporzadkowane sa do jednego z 6 szeregow cenowych, wiec wszystko mozna liczyc przez analogie (wystarczy znac ceny pierwszych 3-4 treningow).
Dymhard
Posty: 109
Rejestracja: 26 cze 2010 18:12

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Dymhard »

Gdzie w Quenelles jest gildia podróżników w której można trenować ?
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Trenowanie nie jest dostepne w gildii podrozniczej jako takiej tylko u pewnych npc'y zyjacych w miescie. Zaczalbym szukanie od karczmy przy placu glownym, ale rozejrzalbym sie takze po ulicach.
Awatar użytkownika
Melvin
Posty: 27
Rejestracja: 23 paź 2011 15:25
Lokalizacja: Pojzn

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Melvin »

Czesc,

Czy takie umiejetnosci jak akrobatyka, a przede wszystkim kieszonkostwo maja praktyczne zastosowanie? Mam tu na mysli np. sytuacje, w ktorej podczas beztroskiej biesiady w karczmie lub przy sielskim popasie przy ognisku
mozna okrasc innego wedrowca? Uprzedzajac co bardziej popedliwych od razu mowie, ze nie znalazlem zadnej pomocy na ten temat na Arce. Poza tym nie wyobrazam sobie, ze podchodze do innej postaci i zapytuje jak ja okrasc :D
Moje życiowe motto to jakiś znany cytat...
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Haern »

Nie można nikogo okraść. Można natomiast zostać okradzionym przez NPCa.
Akrobatykę ponoć coś gdzieś testuje w paru miejscach na Arce (jakieś przeskakiwanie czy inne ewolucje...), ale nie wiadomo czy to plotki czy prawda...

edit: Patrząc na wypowiedź kolegi na dole, widać, że jednak się mylę. Bywa.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2011 00:11 przez Haern, łącznie zmieniany 1 raz.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

Melvin pisze:Czesc,

Czy takie umiejetnosci jak akrobatyka, a przede wszystkim kieszonkostwo maja praktyczne zastosowanie? Mam tu na mysli np. sytuacje, w ktorej podczas beztroskiej biesiady w karczmie lub przy sielskim popasie przy ognisku
mozna okrasc innego wedrowca? Uprzedzajac co bardziej popedliwych od razu mowie, ze nie znalazlem zadnej pomocy na ten temat na Arce. Poza tym nie wyobrazam sobie, ze podchodze do innej postaci i zapytuje jak ja okrasc :D
Akrobatyka zwiększa nieznacznie szanse na przeżycie w razie wpadnięcia w przepaść w imperialnych górach. Kieszonkostwo być może przydaje się w jakimś zadaniu i w niczym innym.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Werbat »

Nie.

Melvin, jeszcze taka wskazówka (niech będzie, że znów wstrętny Werbat się czepia): przyjęło się w naszej małej społeczności, że - w odróżnieniu do rozmaitych gier w Internecie - na forum nie pyta się o rzeczy, które można znaleźć na mudzie. Teraz, po promocji na kwejku, jest wielu nowych graczy, którzy mogą tego nie wiedzieć i/lub są przyzwyczajeni do tego, że w dotychczasowych środowiskach powiązanych z grami była to praktyka powszechna (vide: blizzardowe fora o WoW). Otóż zatem, jasno i wprost: nie. Nie u nas. U nas się płacze na speca/wizów/inne zawody albo pisze dedykacje na różowo, a nie pyta o to, który NPC ma itema X i jaką komendą go przekonać, żeby poszedł tam, gdzie pieprz rośnie.

Uwaga numer 1: nie 'czepiam się' ostatniego pytania, ono było w porządku. Tak mnie tylko na mentorstwo naszło.

Uwaga numer 2: nie 'czepiam się' tak naprawdę w ogóle. Ani Ciebie, ani kogokolwiek - poczułem się tylko w jakimśtam 'obowiązku' powiedzieć Tobie/Wam, jak to tutaj się przyjęło, bo mogliście tego po prostu nie wiedzieć (bo i skąd?).
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Melvin
Posty: 27
Rejestracja: 23 paź 2011 15:25
Lokalizacja: Pojzn

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Melvin »

Haern pisze:Można natomiast zostać okradzionym przez NPCa.

Fakt. Skubneli mnie raz w tłumie w Novigradzie w okolicach kasyna.


Kolejne pytanie:

Czy moge wytrenowac spostrzegawczosc do wyzszego poziomu niz "zadowalajacy" w GP? Mam wrazenie, ze jest to konieczne do wykonania jednego z zadan w kanalach Nuln.


Werbat: Ja to wszystko wiem. Znam Arke od ponad 10 lat i jej osobliwe reguły. Mam w swym niecnym zwyczaju naginac je czasem odrobine z czystego lenistwa, braku czasu w danym momencie czy zapominalstwa, wszak minelo sporo czasu od kiedy goscilem tu jako bialowlosy, smukly elf.
No ale oczywiscie jestem powaznie zbudowany, iz grubszy starzem gracz spieszy wyjasnic mnie wszelkie niuanse ;P To dobrze wrozy zwazywszy na fakt, ze moja lepsza polowka postanowila zarazic Arka swych mlodocianych uczniow. Ufam, ze moga liczyc na rzeczowa pomoc :p
Moje życiowe motto to jakiś znany cytat...
Awatar użytkownika
Huggus
Posty: 238
Rejestracja: 12 lut 2009 21:13
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Huggus »

We shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds,
We shall fight on the fields and in the streets, we shall fight in the hills.
We shall never surrender!


Większość ludzi wolała by umrzeć, niż myśleć. I tak zresztą robią.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Werbat »

Wczoraj przy wylogowaniu dostałem komunikat 'bla bla bla woreczek musisz najpierw odtroczyc', czyli tak, jakby się wykonywało 'odłóż woreczek'. Dzisiaj po zalogowaniu tego woreczka nie było (woreczki miały 'przetrwalność' czasową? od kiedy?), a razem z nim magicznie zniknęły wszystkie włożone do niego zioła.

To normalna sytuacja? Zawsze tak było? Bo mi się zdarzyło pierwszy raz, jestem trochę zdziwiony. Mam sobie do zakanczania dopisać wyjmowanie wszystkich ziół, żeby uniknąć takiej sytuacji (pal sześć woreczek)?
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Zablokowany