Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Elaner
Posty: 39
Rejestracja: 18 lut 2009 10:38

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Elaner »

Mam lowiectwo na poziomie gp i potrafie wyciac kly z wilka czy zeby wywerny. Nie wiem jednak czy posiadanie tych umiejetnosci jest niezbedne do wykonania tych czynnosci, to sprawdz sam. Jesli nie bedziesz mogl znaczy, ze jest.
Ravald
Posty: 110
Rejestracja: 06 maja 2011 14:44
Lokalizacja: Londyn

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ravald »

Elaner pisze:Mam lowiectwo na poziomie gp i potrafie wyciac kly z wilka czy zeby wywerny. Nie wiem jednak czy posiadanie tych umiejetnosci jest niezbedne do wykonania tych czynnosci, to sprawdz sam. Jesli nie bedziesz mogl znaczy, ze jest.
Ja nie mam uma w ogole, i potrafie najwyzej wyrwac mieso zebami :)
Dzieki!
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

Ravald pisze:A nie chce trenowac czegos tylko po to, zeby sie przekonac, ze mi sie do niczego nie przyda...
Wszystkie umy gp warto wytrenować, przydadzą się mniej lub bardziej, wcześniej czy później, umy to Twoja najlepsza inwestycja, wszystko inne w tej grze możesz stracić w przeciągu sekundy ( poziom, kasę, sprzęt)
Dogid
Posty: 136
Rejestracja: 26 lis 2010 17:48

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Dogid »

um ogolne
lowiectwo: pobieznie ocena obiektu: niezle

przeszukaj cialo
Zaczynasz przeszukiwac cialo skoltunionego duzego wilka.
Jestes teraz zajety czyms innym. Musisz wpisac 'przestan' by moc zrobic to co chcesz.
> Po dokladnym przeszukaniu ciala stwierdzasz, ze korzystajac ze swoich umiejetnosci moglbys wyrwac lub wyciac trzy kly, ucho, zab, dwie kosci, cztery pazury, mieso i oko.

> przeszukaj cialo
Zaczynasz przeszukiwac cialo brunatnego groznego niedzwiedzia.
> Po dokladnym przeszukaniu ciala stwierdzasz, ze korzystajac ze swoich umiejetnosci moglbys wyrwac lub wyciac kiel, ucho, czaszke, nerke, zab, dwie kosci, dwa pazury, mieso i oko.

Mysliwy przykladowo wytnie tez i skore.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Pytanie z rzędu jestem małó ogarnięty i nie wiem jak to działa.

Czy jest jakaś szansa na zwiększenie szansy, że rybka się nie zerwie bądź szybciej ją przyciągniemy? (czy jest to zależne od siły postaci?)
Czy przy sprzedawaniu ryb jak mamy ocenę przedmiotu, łowiectwo na wyższym poziomie to dostaniemy więcej pieniędzy czy jest to wartość stała?
Czy jak im dłużej łowie w jednym miejscu tym dłużej czekam na nową rybkę by porwała przynętę?
Są jakieś preferowane miejsca do łowienia?
Adamson
Posty: 29
Rejestracja: 28 kwie 2011 22:01

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Adamson »

Dalan pisze:Pytanie z rzędu jestem małó ogarnięty i nie wiem jak to działa.

Czy jest jakaś szansa na zwiększenie szansy, że rybka się nie zerwie bądź szybciej ją przyciągniemy? (czy jest to zależne od siły postaci?)

Czasem mam wrażenie, że ryba szybciej i częściej się zrywa jak jesteśmy zmęczeni, ale nie dam nic sobie uciąć.
Mówią też, że niektóre wędki są niby lepsze od innych i pozwalają przyciągać lepsze rybki, ale inni mówią, że jedyne co robią, to więcej kosztują.

Czy przy sprzedawaniu ryb jak mamy ocenę przedmiotu, łowiectwo na wyższym poziomie to dostaniemy więcej pieniędzy czy jest to wartość stała?

Od tego to targowanie jest.

Czy jak im dłużej łowie w jednym miejscu tym dłużej czekam na nową rybkę by porwała przynętę?

Tak, to jakby czekasz, aż nowe ryby przypłyną przyciągnięte wspaniałą przynętą i zajmą miejsce tych, które już wyłowiliśmy.

Są jakieś preferowane miejsca do łowienia?
Pomosty, nabrzeża, nie ma teraz, że jakieś miejsce jest najlepsze. Każde ma losowo wybierane ryby i ich wagę i to się zmienia wraz z apokalipsą.
Pozdrawiam.
A. G.
Mestoph
Posty: 31
Rejestracja: 15 kwie 2011 00:43

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mestoph »

Nie do końca losowo. Jak się pokręcić po łowiskach, to można zauważyć, że określone gatunki ryb występują w określonych miejscach o określonych porach roku - cyklicznie - więc polecam trochę połazić i zorientować się, gdzie można złowić najlepiej opłacane okazy. Wycena ryb zależy od umiejętności targowania a nie łowiectwa.
Awatar użytkownika
Melvin
Posty: 27
Rejestracja: 23 paź 2011 15:25
Lokalizacja: Pojzn

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Melvin »

Witam,

Mnie w temacie rybnym przychodzi do głowy takie pytanie: Czy ukrycie sie na danej lokacji lub przemkniecie na nia, powoduje skuteczniejszy polow z tejze lokacji? Czy rownie dobrze mozemy sobie urzadzic zawody w jodlowaniu i nie ma to znaczenia ?
Moje życiowe motto to jakiś znany cytat...
Esten
Posty: 71
Rejestracja: 07 lis 2010 17:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Esten »

Mozesz jodlowac, ale kiedys dalo sie ukrytym bedac lowic rybki co pozwalalo uniknac przykrych spotkan ze zbojami ;]
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Godar »

Esten pisze:Mozesz jodlowac, ale kiedys dalo sie ukrytym bedac lowic rybki co pozwalalo uniknac przykrych spotkan ze zbojami ;]
A zbóje unikali przykrych spotkań z rybakami łowiącymi na automacie.
I wszyscy byli szczęśliwi...
Zablokowany