Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

Normalne, to w jakiej karczmie się zbudzisz, zależy od tego w jakim rejonie świata zakończyłeś, często także od tego, czy w mieście, czy poza jego murami.

Miecz masz, ale w ekwipunku, nie miał prawa wyparować, jeżeli tak, zgłoś błąd, ale raczej sam gdzieś odłożyłeś prędzej, musisz tylko na nowo go dobyć - takie rzeczy jak broń, zbroje, nie znikają nigdy, chyba że je zniszczysz i sam odłożysz ( wyjątkiem są magiki. Nigdy nie znikają i nie niszczą się monety, kamienie szlachetne, pochwy/temblaki/uprzęże , przedmioty gildiowe czy świadczące o pochodzeniu. Następną kategorią są takie przedmioty, jak lampy, bukłaki, plecaki, ubrania, butelkę oleju, kompasy i inne, nie znikają one przy wyjściu z gry, ale może to się zmienić, kiedy upłynie pewien czas, ile mniej więcej im pozostało, możesz się przekonać za pomocą komendy "oceń". Ostatnią kategorią przedmiotów są właśnie przykłady podane przez Ciebie ( wędka, sieć, haczyk) , odkładasz je przy każdym wylogowaniu, poznasz te przedmioty też za pomocą komendy oceń - nie będzie po prostu nic o tym, jak długo jeszcze będą służyć.

przedmioty questowe odkładasz zawsze.
Trojhan
Posty: 13
Rejestracja: 20 paź 2011 20:38

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Trojhan »

@up,up
Nie mam takiego komunikatu podczas logowania sie. Mam zawsze tylko aktualny czas, ostatnie logowanie, czy czeka na mnie poczta i opis miejsca w ktorym jestem.
Ale tak czy siak dziekuje za wyjasnienie bo mnie troche to dziwilo. Szkoda tylko, ze nie wiem ktore przedmioty mi beda znikac.
edit: no teraz już trochę dzięki wam wiem :]
Dhogrin
Posty: 167
Rejestracja: 16 lut 2009 00:34
Lokalizacja: Konin / Poznań

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Dhogrin »

Trojhan pisze:@up,up
Ale tak czy siak dziekuje za wyjasnienie bo mnie troche to dziwilo. Szkoda tylko, ze nie wiem ktore przedmioty mi beda znikac.
edit: no teraz już trochę dzięki wam wiem :]
Komenda 'przetrwaja'. ;)
Trojhan
Posty: 13
Rejestracja: 20 paź 2011 20:38

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Trojhan »

Oo działa, dzieuję :D.
Szkoda tylko, że takich rzeczy dowiaduję się tu, na forum. Czasem system komend w Arkadii jest mało intuicyjny szczerze mjówiąc...
Idę łowić bo mam chyba suma :) BTW: czy jak łowię rybę to zawsze trza zgadywać jej nazwę? czy porównywać jej wygląd z bazą w necie? Czy moja wiedza i spostrzegawczość pozwolą mi z czasem na "domyślenie się" co to za ryba?
Awatar użytkownika
Huggus
Posty: 238
Rejestracja: 12 lut 2009 21:13
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Huggus »

Um łowiectwo pozwoli Ci dowiadywać się co to za ryba, o ile dobrze pamietam.
We shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds,
We shall fight on the fields and in the streets, we shall fight in the hills.
We shall never surrender!


Większość ludzi wolała by umrzeć, niż myśleć. I tak zresztą robią.
Awatar użytkownika
Vooks
Posty: 91
Rejestracja: 07 maja 2011 11:44
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vooks »

Trojhan pisze: Czy jest jakaś metoda na bezpieczne wylogowywanie się? Bo ja podczas gry po prostu klikam na button "rozłącz się" na głównej stronie arkadii.

Choć Gothrin napisał już o tym to chciałbym tylko podkreślić, że przez klikanie "rozłącz" czy zamknięcie przeglądarki nie wylogowujemy się z gry! Nasza postać stoi tam i czeka aż gra ją wyrzuci. Jedyna słuszna i bezpieczna komenda do wylogowywania się to "zakoncz" - nowi gracze często o tym nie wiedzą
MAKE FOOD NOT WAR!
[*] BRAMA W MAHAKAMIE [*] - R.I.P. - Nie Zapomnimy!
Haiks
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2011 23:21

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Haiks »

Hunrim pisze:...Ostatnią kategorią przedmiotów są właśnie przykłady podane przez Ciebie ( wędka, sieć, haczyk) , odkładasz je przy każdym wylogowaniu,...
Wędki zostają.
Parchandri
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2011 14:12

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Parchandri »

Witam wszystkich!
ile trzeba roznieść paczek żeby dostać jakąś dalszą, bieganie w kółko po mieście za 4 srebrniki robi się frustrujące?
dzięki
Awatar użytkownika
Vooks
Posty: 91
Rejestracja: 07 maja 2011 11:44
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vooks »

Jest to naprawdę tylko kilka paczek. Oczywiście nie będziesz mógł wziąć od razu paczki za kilkanaście złotych monet, a raczej taką do sąsiadującego miasta za 2-3 złote monety, więc jeśli nie ma takiej paczki na stanie musisz poczekać lub zmienić miasto.
MAKE FOOD NOT WAR!
[*] BRAMA W MAHAKAMIE [*] - R.I.P. - Nie Zapomnimy!
Awatar użytkownika
Sirius
Posty: 119
Rejestracja: 16 lut 2009 10:33
Lokalizacja: Toruń

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Sirius »

Trojhan pisze:Szkoda tylko, że takich rzeczy dowiaduję się tu, na forum. Czasem system komend w Arkadii jest mało intuicyjny szczerze mjówiąc...
Arkadia sugeruje na początku/w elementarzu takie komendy jak ?pomoc, ?komendy. Trzeba by to tylko przeczytać.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Ponadto zastrzega on sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Zablokowany