Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rennz »

Broni leworęcznej prawą ręką nie dobędziesz i vice versa. Dobywanie broni, której można dobyć dowolną ręką, inną ręką niż preferowana nie ma żadnego wpływu na grę.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

Dowiedziałem się, że traper ma spostrzegawczość niemal na znakomicie. W związku z tym, że spostrzegawczość ma podobno spory wpływ na skuteczność w zbieraniu ziół, chciałbym się dowiedzieć, czy traper potrafi już zbierać zioła po nazwie ( deliona, dziurawiec, świetlik itd )
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Coronius »

Od tego jest um zielarstwa a nie spostrzegawczość.
Alderic
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2011 19:35

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Alderic »

Wybór preferowanej ręki decyduje tylko o tym którą ręką PIERWSZĄ będziesz próbował dobyć bron. Przykład:
Masz w ekwipunku sztylet (dowolna ręka) i lewak (tylko lewa). Powiedzmy że sztylet jest na pierwszym slocie, więc dobywasz go pierwszego. Jeśli preferowaną masz lewa i dasz 'dobądź sztyletów', dobędziesz sztyletu lewą ręką, a lewaka nie będziesz mógł dobyć bo już lewa ręka jest zajęta. Jeśli preferowaną masz prawą, najpierw dobędziesz sztyletu, prawą ręką, potem lewaka lewą. Jeśli to lewak jest na pierwszym slocie a preferowaną masz prawą, i tak dobędziesz go lewą - bo do prawej nie możesz, ale lewą masz wolną. Jeśli dobrze pamiętam tarcze w pierwszej kolejności zakładasz na rękę nie-preferowaną..

Oprócz tego jest z opisu umiejętności wnioskuję (nie sprawdzone) że tą ręką będziesz próbował wykonać 'czynność'. Przynajmniej jednym miejscu na Arkadii znajduje się pułapka przed którą PODOBNO częściowo chroni noszenie rękawic. W takim razie TEORETYCZNIE wystarczy mieć pojedynczą rękawicę na tej ręce zamiast pary - ale i tak łatwiej o parę niż pojedyncze, więc kombinacja zbyteczna. ;)
Awatar użytkownika
Mahaila
Posty: 73
Rejestracja: 19 lip 2011 00:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mahaila »

Ja mam z kolei pytanie o wyznaniowke

Kod: Zaznacz cały

Masz wrazenie, ze czas juz, bys w imie Ranalda podzielil sie swoimi lupami z tymi, ktorzy sa w potrzebie.
rdpodziel (czy tam rdrozdawaj) nie dziala w momencie gdy obok stoja osoby, ktore tez sa zRanaldowane, czy w takim razie musza jakies specjalne okolicznosci zajsc?


Edit:
Dziekuje tym, ktorzy mi odpowiedzieli przez PM :D
— A przysięgałem sobie, że gdy cię spotkam, padnę ci do nóg…
— Podziękuj — przytuliła się do niego. — Tak, jak należy. I padnij mi do nóg. Śniłam o tym, że padasz mi do nóg.
— Nikoletto…
— Nie tak. Inaczej.
Ilmarin

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ilmarin »

Alderic pisze:Wybór preferowanej ręki decyduje tylko o tym którą ręką PIERWSZĄ będziesz próbował dobyć bron. Przykład:
Masz w ekwipunku sztylet (dowolna ręka) i lewak (tylko lewa). Powiedzmy że sztylet jest na pierwszym slocie, więc dobywasz go pierwszego. Jeśli preferowaną masz lewa i dasz 'dobądź sztyletów', dobędziesz sztyletu lewą ręką, a lewaka nie będziesz mógł dobyć bo już lewa ręka jest zajęta. Jeśli preferowaną masz prawą, najpierw dobędziesz sztyletu, prawą ręką, potem lewaka lewą. Jeśli to lewak jest na pierwszym slocie a preferowaną masz prawą, i tak dobędziesz go lewą - bo do prawej nie możesz, ale lewą masz wolną. Jeśli dobrze pamiętam tarcze w pierwszej kolejności zakładasz na rękę nie-preferowaną..

Oprócz tego jest z opisu umiejętności wnioskuję (nie sprawdzone) że tą ręką będziesz próbował wykonać 'czynność'. Przynajmniej jednym miejscu na Arkadii znajduje się pułapka przed którą PODOBNO częściowo chroni noszenie rękawic. W takim razie TEORETYCZNIE wystarczy mieć pojedynczą rękawicę na tej ręce zamiast pary - ale i tak łatwiej o parę niż pojedyncze, więc kombinacja zbyteczna. ;)
Dzięki za info ;)

A, i mam pytanie od razu, przez okres przerwy w grze, osoby zapamiętane z automatu zostały przeniesione do przedstawionych. Jednakże nie znalazły się tam osoby, które skasowały w międzyczasie swoje postacie. Dawniej można było pamiętać także skasowane już postacie? Dziś to jest niemożliwe po ich zapamiętaniu i usuwane są samoczynnie z pamięci? Czy to o czym pisze jest wynikiem tego, że nie zapamiętałem ich z pozycji przedstawionych zanim się skasowały?

Edit: Rennz
Dzięki za info ;)
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2011 22:00 przez Ilmarin, łącznie zmieniany 2 razy.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rennz »

Nie da się już pamiętać skasowanych postaci.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Pytanie do czarodziejow:


Mam pomysl/pomysly, checi oraz zapal do napisania kilku lokacji/npca/ lub dodatkowych elementow istniejachych opisow (spojne ze swiatem), jakie musze spelnic wymagania aby zostalo to zakodowane? Chodzi mi o to, ze czego oczekujecie od ludzi ktorzy chca cos dopisac do swiata np. jakis sklep, albo jakis lasek, albo lokacje z jakims budynkiem w odpowiednim miejscu albo dodac kilka linijek opisu do rzeczy ktora sa w dlugim opisie lokacji ale nie da sie ich obejrzec, czy mozna liczyc na to, ze cos takiego dodacie do gry? Co nalezy zrobic abyscie cos takiego zakodowali?


Shulzie
Awatar użytkownika
Sjorving
Posty: 39
Rejestracja: 29 maja 2009 14:21

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Sjorving »

Shulz pisze:Chodzi mi o to, ze czego oczekujecie od ludzi ktorzy chca cos dopisac do swiata np. jakis sklep, albo jakis lasek, albo lokacje z jakims budynkiem w odpowiednim miejscu
Należy opisać absolutnie wszystko, co może wymagać tam opisania - w przypadku lokacji będzie to long (z ewentualnymi zmiennymi elementami zależnymi od pory dnia/roku), itemy do obejrzenia (może być jak wyżej), eventy (podobnie), ewentualne inne rzeczy, które można tam robić - siedziska itp. Tylko z tym nie należy przesadzać, bo nadmiar lokacji z huśtawkami/specjalnymi drzewami/norami itp. też nie jest wskazany.
W przypadku npca oczywiście long, imię, losowe zachowania/odzywki, odpowiedzi na pytania, ew. reakcje na emoty, na atak (choć te nie są obowiązkowe).
O tym, jak pisać opisy, powinien być jakiś temat w BO. Im mniej czarodziej będzie musiał ingerować w opisy lub ich dodawać do czyjegoś projektu, tym większa szansa na zakodowanie, choć oczywiście każdy zastrzega sobie prawo do modyfikacji nadesłanego projektu wedle własnych upodobań i kaprysów.
Shulz pisze:albo dodac kilka linijek opisu do rzeczy ktora sa w dlugim opisie lokacji ale nie da sie ich obejrzec, czy mozna liczyc na to, ze cos takiego dodacie do gry? Co nalezy zrobic abyscie cos takiego zakodowali?
Można zgłosić pomysł w lokacji i w nim wysłać odpowiednie opisy dotyczące tejże.

Żeby przedstawić jakiś projekt, skonsultować się bądź nawiązać współpracę, można też kontaktować się bezpośrednio z wybranym czarodziejem (jako że listy w grze można pisać tylko do mg, a przyzwania mogą skończyć się źle, pozostaj PM na forum), choć jest to opcja dotycząca raczej większych projektów (np. wspomniany lasek, sklep), a nie dopisywania itemów do lokacji.
17:54:34 [Wizline] @ Rafgart: no w koncu
17:54:38 [Wizline] @ Rafgart: wylaczylem expa
17:54:42 [Wizline] @ Rafgart: a nadal graja :)
17:54:48 [Wizline] @ Rafgart: balans idealny
Bevurn
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2011 17:28

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Bevurn »

Gdzie moge kupic/ zdobyc pioro, ktore potrzebuje Ori z Oxen ? Na targu ani w sklepach takowego znalezc nie moge.
Zablokowany