Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Godar »

Delgar pisze:Nie ma ideału, jednak, IMO, wojownik nie powinien rezygnować ze zręczności.
Ja zrezygnowałem. Wg mnie to zależy od zawodu. Ale na GP i niższych poziomach chyba najlepiej po równo.
Zarbur pisze:2. polazilem po swiecie i widze, ze moje mapy w ZMUDzie sa mocno nieaktualne, skad mozna je sciagnac? mam nadzieje, ze to nie temat tabu jak kiedys wszelkie pytania o questy. jak na razie natrafilem jedynie na strone Wakahiko z aktualnymi mapami ale bez mozliwosci zassania i wrzucenia do ZMUDa
To przerysuj do zmuda tę mapę Wakahiko. Jest chyba dość aktualna i dokładna, przynajmniej jeśli chodzi o trakty, miasta i ważniejsze expowiska.
Awatar użytkownika
Magog
Posty: 127
Rejestracja: 07 sty 2011 00:05

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Magog »

Godar pisze:Ja zrezygnowałem. Wg mnie to zależy od zawodu. Ale na GP i niższych poziomach chyba najlepiej po równo.
Milego (nie)trafiania w wiewiorki.
Podstawowa zasada RPG - "Less QQ, More Pew Pew"
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

Czy amulety sprzedawane w Scali mają jakiś faktyczny wpływ na cechy? Z opisu wynika, że powinny, ale testując nie zauważyłem różnicy, jednak może być na tyle niedostrzegalna, że jej nie zauważam. Czy ktoś ma lepsze informacje?
Nael
Posty: 12
Rejestracja: 19 wrz 2011 18:07

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Nael »

Hunrim pisze:Czy amulety sprzedawane w Scali mają jakiś faktyczny wpływ na cechy? Z opisu wynika, że powinny, ale testując nie zauważyłem różnicy, jednak może być na tyle niedostrzegalna, że jej nie zauważam. Czy ktoś ma lepsze informacje?
Wydaje mi się, iż magiczna biżuteria - tym bardziej taka, która modyfikuje cechy - jest raczej na tyle rzadka, że prędzej można przebić się przez hordy potworów i znaleźć ją, przeszukując obskurne podziemia, niż kupić w jakimkolwiek w sklepie. Ale co ja tam wiem. ;)

A'propos, mam małe pytanie. Wiem, że porzucenie niektórych zawodów (wg wikipedii - na pewno tych elitarnych) łączy się z częściową utratą umiejętności. Na jakiej zasadzie działa ta strata i czy tyczy się także zawodów typu autojoin i masowych? Innymi słowy, jeśli wytrenuję (przykładowo) uniki i sztylety pod okiem łotrzyka, to zamiana profesji będzie łączyć się z kompletnym/cząstkowym zapomnieniem danych umiejętności? Czy może to dotyczy wyłącznie umiejętności specjalnych?
Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Grrid »

Zawod mozesz miec tylko jeden. Nie ma rozroznienia miedzy zawodem autojoinowym/specjalnym/masowym. Jesli majac jakis zechcesz miec inny to stracisz umiejetnosci z poprzedniego: spadna Ci do poziomu GP (chyba ze dany um jest dostepny w nowym zawodzie to zostanie/spadnie do max jego poziomu)
Vekkar
Posty: 11
Rejestracja: 19 sie 2011 17:49

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vekkar »

Nael pisze:Na jakiej zasadzie działa ta strata i czy tyczy się także zawodów typu autojoin i masowych?
Tyczy sie wszystkich zawodow. Zachowac umiejetnosci mozna za to odchodzac ze stowarzyszenia w ktorym mialo sie "etat" (nie liczac stow. elitarnych).
Ilmarin

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ilmarin »

Preferowana reka: Prawa
Co to za opcja jeśli można spytać i czemu ma służyć?
Dhogrin
Posty: 167
Rejestracja: 16 lut 2009 00:34
Lokalizacja: Konin / Poznań

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Dhogrin »

Ilmarin pisze:
Preferowana reka: Prawa
Co to za opcja jeśli można spytać i czemu ma służyć?
Cytując '?opcje':

Kod: Zaznacz cały

        reka <prawa/lewa>
                - za pomoca tej opcji mozesz zdecydowac, ktora
                  reka ma byc preferowana, a tymsamym ktora bedziesz
                  probowac dobywac broni lub wykonywac inne podobne 
                  czynnosci.
Awatar użytkownika
Huggus
Posty: 238
Rejestracja: 12 lut 2009 21:13
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Huggus »

Niektóre (w szczególności magiczne) bronie są jednoręczne, wówczas przy dobywaniu 2 broni komenda dobadz wszystkich broni nie zawsze obie są dobywane (pozdro dla Malduna)
We shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds,
We shall fight on the fields and in the streets, we shall fight in the hills.
We shall never surrender!


Większość ludzi wolała by umrzeć, niż myśleć. I tak zresztą robią.
Ilmarin

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ilmarin »

Dhogrin pisze:
Ilmarin pisze:
Preferowana reka: Prawa
Co to za opcja jeśli można spytać i czemu ma służyć?
Cytując '?opcje':

Kod: Zaznacz cały

        reka <prawa/lewa>
                - za pomoca tej opcji mozesz zdecydowac, ktora
                  reka ma byc preferowana, a tymsamym ktora bedziesz
                  probowac dobywac broni lub wykonywac inne podobne 
                  czynnosci.
No ale ma to jakieś większe przełożenie? Na przykład, że trzymając broń leworęczna nie wyprowadzę ciosu specjalnego lub będzie słabszy? Czy w ogóle wtedy jej nie będę mógł dobyć?
Zablokowany