Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rafgart »

W zasadach jest:

Kod: Zaznacz cały

1.Gracz zwykł atakować bez usprawiedliwionej przyczyny graczy słabszych od siebie.
Vea napisal(a):
Co to sa za kretynskie maniery zeby atakowac i zabijac innych graczy za to ze ktos im sie przedstawia "powiedz imie" zamiast przedstaw sie
To czy dany gracz zwykl za to atakowac/zabijac i nalezy go ukarac mozna sie dowiedziec dopiero, gdy jego ofiary zglaszaja jednostkowe przypadki.
Tak wiec prosze to zglaszac.
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Godar »

Należałoby jeszcze zdefiniować pojęcia takie jak "zwykł", "usprawiedliwiona przyczyna" i "słabsi gracze" ;)

Czy 3 razy to już "zwykł"? A 2? Czy odgrywanie zbója/bandyty/pirata to "usprawiedliwiona przyczyna"? A co, jeśli inna postać nas prowokuje, obraża, albo łowi ryby na triggach? Albo po prostu nie chce rzucić trochę drobnych na prośbę zbója? :) Przecież wtedy delikwent właściwie sam jest sobie winien. Ta zasada pozostawia tak szerokie pole do interpretacji, że praktycznie wszystko zależy od humoru czarodzieja.

Ja kiedyś miałem postać, którą bawiłem się w zbója i mimo, że starałem się zachować umiar (zwykle nie zaczynałem rozmowy od "zabij", gdy ktoś dał parę złotych to puszczałem), ale i tak trafiłem na dywanik.

Dlatego wg mnie powinno się ściślej określić zasady i wyznaczyć jednolity system kar. Poza tym karanie za "atakowanie" wg mnie nie ma sensu, bo nie każdy atak jest z zamiarem zabicia.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rennz »

Godar pisze: Przecież jednorazowe zabicie postaci nie jest złamaniem żadnej zasady. A tym bardziej "zmuszanie do przedstawienia".
Ja raczej tak refleksyjnie chciałem się ustosunkować do obecnie panującej sytuacji na świecie niż do konkretnego przykładu (-:
Awatar użytkownika
Vooks
Posty: 91
Rejestracja: 07 maja 2011 11:44
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vooks »

Godar pisze:Wg mnie dużo większym buractwem jest właśnie donoszenie do MG za takie rzeczy.
Przede wszystkim - z Twoich wypowiedź można wywnioskować, że nie rozumiesz jednej rzeczy.
Zgłoszenie nie jest równoznaczne z ukaraniem. To bardziej informacja dla wizów, że,
cytując popularnego ostatnio księdza Natanka "wiedz, że coś się dzieje".
Jak się nazbiera negatywnych zgloszeń o jakimś graczu to idze na dywanik.
I może jestem burakiem i konfidentem, ale chyba tak właśnie powinnien wyglądać ten system. A, że takie zgłoszenie może wysłać sekond, który sam sprowokował całą sytuacje? Myślę, że trochę nie doceniasz wizów, którzy przez lata istnienia arki mieli już do czynienia z różnymi przekrętami, a tym bardziej potrafią sprawdzić czy dana postać to sekond czy nie;)
Godar pisze:wg własnego widzimisię. Gdyby zasady były dokładne, konkretne i jasne do takich sytuacji by nie dochodziło.
Nie da się napisać takiego regulaminu, który opisywałby wszystkie możliwe przypadki, kiedy można, a kiedy nie można. Nawet jakbyś opisał wszystko dokładnie to znajdzie się ktoś, kto ze zwykłej czynność uczyni jakis chory precedens. Dlatego, większość sytuacji trzeba brać na 'chłopski rozum' czy, jak to ująłeś, 'wg własnego widzimisię'. A wizowie mają ostatnie, często nieobiektywne, zdanie - no ale po coś zrezygnowali z grania na rzecz wizowania :P

W każdym razie produkuję się tu po to, żeby nie oceniano żółtków negatywnie za zgłaszanie takich rzeczy, i tak nie mają jak się bronić, a jeszcze zostaną zwyzywani od 'buraków'.
MAKE FOOD NOT WAR!
[*] BRAMA W MAHAKAMIE [*] - R.I.P. - Nie Zapomnimy!
Ravald
Posty: 110
Rejestracja: 06 maja 2011 14:44
Lokalizacja: Londyn

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ravald »

Pomocy... Moj Nors zapomnial, z jakiego klanu pochodzi, i teraz przestawia sie jako... hmm... Nors. Dajacy pochodzenie NPC rznie ostro glupa, nie reagujac na pytanie o pochodzenie, o zmiane tegoz, etc. Wie ktos, jak zmusic go do wspolpracy? Czy zglaszac blad w NPCu?
Z gory wielkie dzieki!
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Sivlaryan »

Zgłoś błąd w swojej postaci z poziomu konta.

Siv.
POWER OF FRIENDSHIP
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zurwen »

Pewne klany zostały usunięte z dostępnej puli. Jak zgłosisz błąd w postaci z prośbą o zmianę na jedną z dostępnych obecnie nazw klanu, to zostanie ci ona ręcznie zmieniona.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Ravald
Posty: 110
Rejestracja: 06 maja 2011 14:44
Lokalizacja: Londyn

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ravald »

Sivlaryan pisze:Zgłoś błąd w swojej postaci z poziomu konta.

Siv.
Dzieki, wlasnie to zrobilem.
Aevonel
Posty: 5
Rejestracja: 31 sie 2011 20:18

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Aevonel »

Proszę o przypomnienie, jak cechy wpływają na energię mentalną. Mądrość, inteligencja zwiększają maksimum? Jedna, obie z nich?
Awatar użytkownika
Asztarte
Posty: 23
Rejestracja: 13 lut 2009 06:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Asztarte »

@Aevonel z wielka doza prawdopodobienstwa - obie (inteligencja i madrosc) wplywaja na energie mentalna zwiekszajac maksimum.
Im wiecej doswiadczenia, tym lepiej, bo cechy rosna wszystkie - przyrost jedynie mozna kontrolowac ustalajac to podczas medytacji w najblizszej gildii podrozniczej.
Harac o Arkadii:: i w sumie jest pewien problem z takimi grami ... ludzie wkreceni tak jak ty
Zablokowany