Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

Przepraszam, chyba niejasno się wyraziłem, chodzi mi o takie prawdziwe książki, nie te w grze :D
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Sivlaryan »

Zacznij od serii o Gotreku i Felixie, Williama Kinga.

Siv.
POWER OF FRIENDSHIP
Yalom
Posty: 118
Rejestracja: 12 lut 2009 21:27

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Yalom »

Najważniejsze będą podręczniki do pierwszej i drugiej edycji Warhammera. Ale tam mało fabuły :P
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

No właśnie chodzi mi o coś epickiego do poczytania w podróży, a nie podręcznik, może i bym chętnie pograł w papierowe rpg, ale nie mam z kim
Yalom
Posty: 118
Rejestracja: 12 lut 2009 21:27

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Yalom »

Warhammer nie powinien być epicki (późniejszy Gotrek to śmiechu wart). Zbiory opowiadań (Śmiech Mrocznych Bogów) są ciekawe i Czarnoksiężnik Drachenfels.
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Sivlaryan »

Yalom pisze:Warhammer nie powinien być epicki (późniejszy Gotrek to śmiechu wart). Zbiory opowiadań (Śmiech Mrocznych Bogów) są ciekawe i Czarnoksiężnik Drachenfels.
Kwestia gustu. Według mnie powinien być epicki, żeby oderwać się jakoś od szarej rzeczywistości, w której magicznym toporem nie rozwalę głowy orkowi :) Ale co prawda, to prawda. Po części "Zabójca Gigantów" nie ma co zagłębiać się za bardzo w lekturę, bo jest po prostu aż nadto przesadzona i nie trzyma już tego klimatu, który potrafił zaserwować nam William King.

Siv.
POWER OF FRIENDSHIP
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Terenes »

Ze swojej strony chcialem polecic wszelkie wczesniejsze ksiazki. np: Trylogie Konrada i np wspomniany Smiech Mrocznych Bogow. Podreczniki do edycji pozniejszych niz 1 oraz te do WFB odradzam jesli sie nie wie jeszcze ktore fragmenty "ignorowac". Tak samo Gortrek: Im wczesniejszy tym lepszy.
Awatar użytkownika
Ulik
Posty: 273
Rejestracja: 21 mar 2009 21:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ulik »

Osobiście podręczniki do Warhammer Fantasy Battle akurat polecam. Tak, niektóre informacje z nich są sprzeczne z I ed. Warhammer RPG, na którym bazuje Arka, ale jest to tylko niewielki promil wiedzy, którą można z nich wyciągnąć, niedostępnej gdzie indziej.

Jeśli chodzi o Gotreka i Felixa to zgodzę się z przedmówcami i polecę pierwsze 3-4 książki... późniejszych nawet nie dałem rady przeczytać.
Awatar użytkownika
Vae
Posty: 62
Rejestracja: 07 sie 2011 04:25

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vae »

Co to sa za kretynskie maniery zeby atakowac i zabijac innych graczy za to ze ktos im sie przedstawia "powiedz imie" zamiast przedstaw sie... przeciez to jest jakis absurd absurdow.

Moje rozgoryczenie siega zenitu... nie mam nic przeciwko ideologicznej walce... jednak to jest dla mnie oznaka skrajnego debilizmu.

Zgadzam sie z tym kiedy dzieje sie to w uzasadnionych, odpowiednich do sytuacji momentach... jednak na 'neutralnym' terenie sytuacja przedstaw sie licze do trzech, raz dwa trzy zabijam to jest szczyt w moim odczuciu glupoty.

Gratulacje dla kazdego kto tak robi.

Moje pytanie jaki to ma sens? Spis ludnosci?
Awatar użytkownika
Mahaila
Posty: 73
Rejestracja: 19 lip 2011 00:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mahaila »

No coz, cos takiego na arce bylo, jest i zawsze bedzie. Shorty postaci baaardzo czesto sie dubluja. I tak dobrze, ze niektorzy pytaja najpierw o imie, a nie jak mialam sytuacje - od razu zabijaja. A w momencie gdy mowisz swoje imie, zamiast sie przedstawic normalnie wzbudzasz w drugiej osobie watpliwosci :P Trybiki zaczynaja pracowac i zamiast drazyc dalej temat rpgowo, latwiej wpisac 'zabij'.

Nie pochwalam czegos takiego. Zdecydowanie nie. Chociaz obecnie poprzez przedstawianie sie pokazujesz tylko swoje imie, pochodzeniowke, ew. gildie jesli w jakiejs jestes. Poziomu nie widac, to czasem warto jednak ustapic komus takiemu.
— A przysięgałem sobie, że gdy cię spotkam, padnę ci do nóg…
— Podziękuj — przytuliła się do niego. — Tak, jak należy. I padnij mi do nóg. Śniłam o tym, że padasz mi do nóg.
— Nikoletto…
— Nie tak. Inaczej.
Zablokowany