Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Alderic
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2011 19:35

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Alderic »

Brak fryzury nie znaczy że jesteś łysy, tylko że nieuczesany, natomiast brak ubrania jest definitywnie tożsamy z nagością ;) Jeśli noszone miało by być tylko 'specyficzne' ubranie, to po co zakodowano masę różnych, ale zarazem zwyczajnych, 'standardowych' ubrań? Czy 'prosta szara tunika' to jest coś nieprzeciętnego? No elo...

Ale tak jak mówię - brak ubrania "bo nie umiem/nie zdążyłem/akurat się podarło" jest zrozumiały i wybaczalny dla mnie. Brak ubrania "bo nie chce mi się tym zawracać głowy*" jest... smutny.



* - a słyszałem takie stwierdzenie na komentarz co do ubioru
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rafgart »

Jest tak jak napisal Terenes. Oficjalnie brak ubran nie oznacza nagosci.
Ubrania mialy (i powinny byc) dodatkowa linijka w dlugim opisie. Niestety nie zostalo to w pore zrealizowane, a pojawilo sie (zostalo wyplakane przez graczki ;) ) przez ten czas tyle 'ubran' na standardzie zbroi, ze obecny system po prostu wymusila rzeczywistosc.
Alderic
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2011 19:35

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Alderic »

Idąc tym tokiem rozumowania, czy mutanci nie powinni móc zawsze ukryć mutacji, nawet nie mając żadnej zbroi ani ubrania na sobie? Skoro to nie znaczy że są nadzy?

I czy tatuaży (wybranych of course) nie powinno się swobodnie w opcjach 'włączać i wyłączać'? Zamiast tak jak dzisiaj być zmuszonym do posługiwania się ubraniami w tym celu?

Oczywiście nie postuluję takich zmian, ale chyba sprawiedliwe inaczej jest że każdy z założenia jest ubrany z wyjątkiem mutantów i wytatuowanych. ;)
Yoldo
Posty: 23
Rejestracja: 28 lip 2011 14:23

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Yoldo »

Kod: Zaznacz cały

Oceniasz starannie szponiasta dwusegmentowa maczuge.
Juz sam widok tej przypominajacej skrzyzowanie cepa bojowego i morgensterna maczugi, budzic moze zaciekawienie, jak i ponura refleksje nad pomyslowoscia ras rozumnych, przejawiajaca sie w konstruowaniu jak najbadziej wymyslnych narzedzi wojennych. Konstrukcja owej broni jest zupelnie nietypowa, lecz najprawdopodobniej wlasnie przez swoja odmiennosc - smiertelnie skuteczna. Maczuga ta wytworzona zostala z czarnej niczym wegiel stali i zbudowana jest z dwoch elementow tworzacych razem z masywna glowica nierozerwalna calosc. Kulista powierzchnia tej ostatniej zostala na trwale zespolona z dlugim na kilka cali stalowym przedluzeniem trzonka, najezonym lukowatymi ostrzami, nieuchronnie przywodzacymi na mysl szpony gargoyli. Sluzaca za uchwyt druga czesc maczugi wykonana jest z ciemnego drewna, ktore na prawie calej powierzchni oplecione jest cienkim, acz mocnym, skorzanym rzemieniem. Skladajac wzrokiem ten niebezpieczny orez nie mozna pominac, iz dwusegmentowy, ruchomy trzonek polaczony jest trzema zlocistymi pierscieniami, na krawedziach ktorych zauwazasz niewielkie znaki runiczne. Calosc sprawia wrazenie morderczej broni, ktora swe braki w precyzji trafienia nadrabia brutalna sila zadawanych przezen obrazen.
Wyglada na to, ze jest w znakomitym stanie.

Oceniasz, ze szponiasta dwusegmentowa maczuga wazy 4700 gramow, zas jej objetosc wynosi 1200 mililitrow.
tak orientacyjnie ile trzeba miec sily zeby tego dobyc? silny nie starcza...
Kira
Posty: 32
Rejestracja: 28 maja 2011 23:31

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Kira »

Witam,
chcialbym zapytac, czy jest jakis licznik, ktory powie mi, ile mam umiejetnosci, jesli wpisze ich cene?
W sensie ze np targowanie sie kosztuje 2zl 2sr 2mdz = 12treningow na torche?
Dhogrin
Posty: 167
Rejestracja: 16 lut 2009 00:34
Lokalizacja: Konin / Poznań

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Dhogrin »

Kira pisze:Witam,
chcialbym zapytac, czy jest jakis licznik, ktory powie mi, ile mam umiejetnosci, jesli wpisze ich cene?
W sensie ze np targowanie sie kosztuje 2zl 2sr 2mdz = 12treningow na torche?
http://ea.fleurka.pl/files/skillcost.exe
Kira
Posty: 32
Rejestracja: 28 maja 2011 23:31

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Kira »

Dhogrin: dziekuje :)
Forkast
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2011 20:25

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Forkast »

Witam.
Niedawno zaczalem grac i czesto zdaza mi sie podczas podrozy wiadomosc: Jestes zbyt zmeczony zeby pojsc w te strone. Czy mozna jakos odpoczac, czy zjedzenie czegos mi da?
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Forkast pisze:Witam.
Niedawno zaczalem grac i czesto zdaza mi sie podczas podrozy wiadomosc: Jestes zbyt zmeczony zeby pojsc w te strone. Czy mozna jakos odpoczac, czy zjedzenie czegos mi da?
Musisz chwile odczekać. Są też zioła dzięki którym szybciej odpoczywasz.
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Sivlaryan »

Ponadto pamiętaj, że jak jesteś najedzony to szybciej regenerujesz zmęczenie.

Siv.
POWER OF FRIENDSHIP
Zablokowany