Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Garn
Posty: 8
Rejestracja: 07 sie 2011 13:23

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Garn »

Ale nie podejdzie do mnie jakiś zarejestrowany zabójca i nie palnie mnie toporem po łbie, za to, że się podaje za zabójce? :E
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Sivlaryan »

Raczej nie. Chociaż to Zabójcy i kij wie co im we łbie siedzi ;)

Siv.
POWER OF FRIENDSHIP
Garn
Posty: 8
Rejestracja: 07 sie 2011 13:23

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Garn »

No to dobrze. Teraz tylko wytrenować jakoś uniki, żeby mnie nie zabijali jednym ciosem jak biegam bez zbroi.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

Nie licz na to
Awatar użytkownika
Vae
Posty: 62
Rejestracja: 07 sie 2011 04:25

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vae »

Kiedys w trakcie rozmowy z kupcem z cechu na temat zbroji zapytano mnie czy preferuje bitwe w pojedynke czy z druzyna bo od tego zalezy jaka zbroje moga mi polecic. Co ma jedno do drugiego? Wiadomo ze w druzynie wiecej sie zaslania ale czy jest to az tak znaczaca roznica? Czy w ogole oplaca sie kupowac lekka zbroje czy lepiej srednia? Bo nie wyobrazam sobie postaci kobiety biegajacej ze sztyletami w ciezkiej plytowce. Ostatnie pytanie czy w ogole walka sztyletami na arce ma glebszy sens czy jednak koniec koncow bedzie trzeba sie przerzucic na miecze?
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ilane »

Sztylety są przeeeesłoooodkie <3 podobnie naprawdę dobra lekka zbroja w połączeniu z zawodem łotrzyka, a później nożownika.
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rennz »

Delgar pisze:
Piono pisze:Mam pytanie odnosnie ekwipunku . Da sie go odzyskac po wpadnieciu w przepasc ?
Z tego co mi wiadomo to nie. Chyba, że się spadnie po zerwaniu liny w pewnych górach w pewnym miejscu i uderzy ryłem o płaską glebę, ale to nie przepaść tak właściwie.
Do niektórych przepaści da się zejść, a do niektórych nie - jest więc szansa, że swój sprzęt możesz odzyskać.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

Spotkałem się z opiniami, że sztylety są "szybsze" i zadają więcej ciosów, osobiście mam wątpliwości.

Prawda jest taka, że do expa najlepsza jest płytówka, bo pochłania najwięcej obrażeń i mniej musisz odpoczywać , rzeczywiście, jeszcze bardziej to się sprawdza, kiedy expisz sam- tu nie ma wielkiej filozofii. W PK z kolei ma znaczenie waga zbroi - im ciężka, tym mniej możesz gonić/uciekać, a delionę też idzie przedawkować. Z drugiej strony, słabsza zbroja to punkt dla przeciwnika w bezpośrenim starciu, dlatego wszystko trzbe wyważyć. WIadomo, że krasnolud gladiator, który charakteryzuje się dużą siłą i wytrzymałością a do tego jest silny bojowo, niemal zawsze powinien zakładać płytówkę, przy elfie partyzancie nie jest to już takie oczywiste. Trzeba wszystko dopasować indywidualnie.
Awatar użytkownika
Vae
Posty: 62
Rejestracja: 07 sie 2011 04:25

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vae »

Moje pytanie mialo podtekst czy na ar e zbroje i bron to styl papier - kamien - nozyce czy raczej wszyscy podczas najwazniejszych/najwiekszych bitew wygladaja tak samo.
Alderic
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2011 19:35

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Alderic »

Vae pisze:Bo nie wyobrazam sobie postaci kobiety biegajacej ze sztyletami w ciezkiej plytowce.
Nie wiem na ile się różni postać kobiety w płycie od postaci mężczyzny w płycie ;) ale jeśli chodzi o realizm, prosze, fragment średniowiecznego Codexu Wallensteina dotyczącego technik walki wręcz.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Co do atrybutów pancerza - nie, to nie jest papier/nożyce/kamień, lekki/średni/ciężki pancerz dają różny stopień ochrony, doskonale chroniąca lekka zbroja redukuje obrażenia w sposób porównywalny do słabośredniej ciężkiej zbroi, ale za to jest lżejsza - mniejsze obciążenie, mniejsze zmęczenie, większa mobilność. Jeśli chodzi się samemu, nie musi przeszkadzać jeśli co kilkanaście lokacji jest się wycieńczonym na trakcie, natomiast w drużynie może to innych denerwować. Jeśli nie umiesz unikać i nie masz wysokiej zręczność, lepiej założyć ciężką zbroję, w której trudniej unikać ale która więcej obrażeń wyparuje. Jeśli dobrze unikasz i masz wysoką zręczność, można rozważać zainwestowanie w lżejszy pancerz, przy czym trzeba pamiętać że unikanie ciosów kilku przeciwników jest znacznie trudniejsze - przy grubej zbroi mniej się przejmujesz ilu wrogów po niej drapie.

Zasadniczo - większość postaci oprócz 'skradaczy' - a Ci czasem również, decyduje się na najcięższy pancerz jaki mogą nosić bez odczuwania znacznego obciążenia - przy czym dla niektórych 'znaczne' to takie które 'jest kłopotliwe', dla innych jeśli 'wadzi im troche' to znak że trzeba się odciążyć. To już kwestia Twojej 'taktyki' gry.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2011 15:04 przez Alderic, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany