Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Telperien
Posty: 17
Rejestracja: 04 cze 2011 18:39

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Telperien »

Poradzi ktos jak sie wydostac z rozpadliny na pustyni..? to troche porazka, ze zadnego z rzeczownikow z dlugiego opisu lokacji nie da sie nawet obejrzec a co dopiero myslec zeby sie gdzies "wspiac" czy "wejsc"...

Utknelam i wyczerpaly mi sie pomysly a nie bardzo chce zakanczac..

Dajcie jakiegos hinta
Tar-Telperien aen Bluast Geve
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Paulie »

Dobrze kombinujesz ze wspieciem sie. Zdecyduj jeszcze, w jakim kierunku chcesz to zrobic. ;-)
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Awatar użytkownika
Telperien
Posty: 17
Rejestracja: 04 cze 2011 18:39

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Telperien »

Paulie -> buziak..
Tar-Telperien aen Bluast Geve
Tharg
Posty: 6
Rejestracja: 05 sie 2011 16:25

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Tharg »

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak można zostać górnikiem i gdzie są kopalnie? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/G%C3%B3rnicy

kopalnie są aktualnie 3: w Górach Przeskoku, w Górach Czarnych, ale na początek polecam tę trzecią: w osadzie górniczej przy Przełęczy Czarnego Ognia.
Piono
Posty: 6
Rejestracja: 06 sie 2011 12:15

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Piono »

Może mi ktoś powiedzieć jak włączyć mapę w CMUD ? Bo widzę ze jest tam taka opcja ale nigdzie nie mogę znaleźć plików map , jedyne co znajduje to mapy papierowe ale w nich jest dość trudno sie połapać początkującemu.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Haern »

Mapy do CMUDa/ZMUDa są własnością prywatną graczy i raczej nikt ich nie udostępnia, a właściwie to w większości przypadków strzeże jak oka w głowie. Taka mapa to wynik naprawdę dużego nakładu pracy, a często znajomość trudnych czy mało znanych terenów oraz posiadanie mapy jest istotnym aspektem "bycia dobrym" w Arkadię. Możliwe, że ktoś Ci swoją mapę udostępni, ale nie liczyłbym na to za bardzo - możesz zawsze samemu się zabrać za mapowanie, nie jest to w CMUDzie trudne - przy odpowiednich ustawieniach mapa tworzy się sama w miarę poruszania się (wymaga oczywiście czasem modyfikacji ręcznych, ale generalnie lokacje i wyjścia tworzą się same).

Bardzo przydatna dla wszystkich jest ogólnodstępna mapa na stronie Wakahika.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2011 12:45 przez Haern, łącznie zmieniany 1 raz.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rennz »

Musisz mieć mapy zrobione. cMUD jako tako nie posiada map Arkadii (ani żadnego MUDa). Możesz zrobić je samemu lub jeśli ktoś będzie chciał może ci takowe udostępnić. Z doświadczenia jednak wiem, że gracze cenią sobie swoją pracę i niechętnie się dzielą dobrymi i szczegółowymi mapami (-:
Esten
Posty: 71
Rejestracja: 07 lis 2010 17:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Esten »

Piono pisze:Może mi ktoś powiedzieć jak włączyć mapę w CMUD ? Bo widzę ze jest tam taka opcja ale nigdzie nie mogę znaleźć plików map , jedyne co znajduje to mapy papierowe ale w nich jest dość trudno sie połapać początkującemu.

Ja polecam mape: http://mudy.republika.pl/Arka/index.swf
Na tej stronie mozesz sciagnac takze sciagnac te mapy i odpalac przy pomocy np. MPCStara dzieki czemu bedziesz mial mape w oknie 'zawsze na wierzchu'
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

Tylko nie myśl, że ta, najlepsza w tej chwili ogólnodostępna mapa, jest kompletna. Bardzo wiele terenów w niej pominięto, wiele zapewne z rozmysłem, także jest co odkrywać. Jednak na początek wystarczy aż nadto.
Zablokowany