Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Orling
Posty: 77
Rejestracja: 15 mar 2009 23:50

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Orling »

Jest jakis mechanizm dostosowujacy rozmiar ubrania do gracza?
Edit: Re down: Właśnie dlatego pytam. Większość ubrań w sklepach na mnie nie pasuje. Sprawdzę czy krawiec coś zaradzi.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2011 12:23 przez Orling, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Eve »

Rozmiar możesz dobrać jedynie w sklepie więc polecam przeglądanie czy dane ubranie pasuje na Ciebie. Później już nic nie pomoże. 8-)
Varden
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2009 16:00

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Varden »

Co to znaczy kablakonogi?
Awatar użytkownika
Emet
Posty: 57
Rejestracja: 18 sty 2011 14:05

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Emet »

kabłąk. 1. zakrzywienie, wygięcie w łuk, w półkole; także: przedmiot zakrzywiony, wygięty w łuk; pałąk.

Tez sie zaciekawilem :)
Edar
Posty: 37
Rejestracja: 27 kwie 2011 11:12

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Edar »

Orling pisze:Jest jakis mechanizm dostosowujacy rozmiar ubrania do gracza?
Edit: Re down: Właśnie dlatego pytam. Większość ubrań w sklepach na mnie nie pasuje. Sprawdzę czy krawiec coś zaradzi.
Jedna rzecz odnonie kupowania.
Ostatnio kupowalem: blyszczaca pare butow z cholewkami w krasnoludzkiej twierdzy. Moja postac jest krasnludem.
Jak dawalem przejrzyj, to byly wystawione jedne buty, za duze na moja postac.
Kupilem, w sklepie pojawila sie nastepna para, tym razem dobra.

Moze jak kupisz kilka, to pojawi ci sie dobra na twoja postac? Pomysl wart sprawdzenia, bo tylko raz tak kupowalem.
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Eve »

Właśnie tak jak Edar napisał,nie zawsze w sklepie są wszystkie rozmiary (ba, w niektórych np. pod Carbon są tylko małe rozmiary dla gnomów/halfów i krasnoludów). Trzeba chodzić, przeglądać a czasem kupić jeśli w tym sklepie występują różne rozmiary to losowo może się pojawić także Twój. Tak naprawdę problem będzie jedyni w kilku sklepach, w których są określone rozmiary na małe osoby i z ubraniami z npc ponieważ one mają jeden rozmiar (rozmiar npca).
Rivil

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rivil »

N00b questions.
  1. Co właściwie oceniają postępy? Bo jak ostatnio miałem 'niebotyczne' a skoczyła mi jedna podcecha (ultra-początkująca postać) to się nieco zdziwiłem.
  2. Broń od kowali ma jakąś rozsądną jakość, czy lepiej od razu biegać za jakimiś kupcami po sprzęt? (zważywszy że nie znika)
  3. Irc jak rozumiem dawno nie żyje? Forum widzę też jakieś mało... akytwne. I nawet nie ma działów do gadania o pierdołach :(
  4. Czy w obecnym "światopoglądzie" arkowym stowarzyszenia mają tendencję do wymagania jakiegoś poziomu/etc? - takie zupełnie luźne pytanie - bynajmniej nie chodzi mi o omfg spec, tylko o to że bycie kandydatem gdzieś (nawet przez następne pół roku) to jednak punkt zaczepienia.
    Pytanie powodowane też tym że jak ostatnio tu grałem (gdzieś na wysokości powstania pierwszego zawodu AJ ;P) to raczej trzeba było swoje nakoksać żeby być traktowanym poważnie :)
Awatar użytkownika
Violla
Posty: 174
Rejestracja: 11 maja 2009 19:42
Lokalizacja: Fandall

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Violla »

Ad. 2
Przedmioty u kowali są różne, niektóre da się całkiem rozsądnie użytkować. Niestety, prosta zasada, że co droższe to lepsze - nie zawsze się teraz sprawdza. Losowośc parametrów sprawia, że i drogie przedmioty mogą się trafić lipne. Ale niektóre postaci, jak na przykład moja, nie przywiązują aż tak wielkiej wagi do parametrów :>
A jak sprzęt nie znika, można i kupców zagadnąć, czasem mają coś ciekawego.

Ad. 3
Jesli chodzi o wątki do gadani o pierdołach - to ostatnimi czasy było/jest ich trochę za dużo :roll: Chwilowo - dzięki o bogowie - trochu się uciszyło. Ale można sobie poprzeglądać różne tematy...

Ad. 4
A jeśli chodzi o stowarzyszenia - na pewno każdy ma swoje wymagania. Szczególnie te, które prowadza wojny, będą zważały na tężyznę fizyczną z prostego powodu, żeby dana postać nie utknęła na szlaku podczas pogoni/ucieczki itd. Ale to już tak bardziej teoretyzuję ;)

Udanej zabawy z Arką :)
Niziołki wszystkich krajów - łączcie się!

"[...] hobbity to naprawdę zadziwiające stworzenia. Możesz się nauczyć o nich wszystkiego w ciągu miesiąca, a jednak, po stu latach, mogą cię dalej zadziwić"/Gandalf Szary

http://www.pajacyk.pl/
Awatar użytkownika
Huggus
Posty: 238
Rejestracja: 12 lut 2009 21:13
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Huggus »

@UP: sprzet od kowali nie jest losowy.
We shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds,
We shall fight on the fields and in the streets, we shall fight in the hills.
We shall never surrender!


Większość ludzi wolała by umrzeć, niż myśleć. I tak zresztą robią.
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Eve »

Ad 2 Zależy czy Ci zależy żeby biegać z czymś nie wiem jak dobrym. Na niskim poziomie uma i cech to chyba nie tak ważne. Fajna sprawa bo sprzęt nie znika więc można sobie kupić coś dobrego co posłuży a nie zniknie po 3 dniach.

Ad 3 Irc żyje i niestety ma się dobrze. Dodatkowo forum arkadii zostało rozczłonkowane bo część (chyba, bo nie patrzyłam) o pierdołach + jakieś fora stowarzyszeń jest na "starym forum" czyli twoj.net
Zablokowany