Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Visborg »

Aphazel pisze: Dla wyjaśnienia - Imperium to także domena obejmująca cały Stary Świat. Ta dwuznaczeniowość występuje od dawna i to w kontekście wypowiedzi należy dopatrywać się tego, w jakim znaczeniu wypowiadający się używa tego wyrazu.
Si. Aczkolwiek jednakowoż ANI w państwie Imperium, ani w domenie Imperium jako całości nie obowiązują licencje. To że w jednym malutkim rejonie tej olbrzymiej domeny tak jest nie przesądza sprawy.

Dodatkowo radzę zapoznać się z cennikiem tych straszliwych licencji i dokonać prostej kalkulacji jaki procent dochodu pochłania opłacenie takowej.

p.s. Dziękuję za zwrócenie uwagi na literówkę. Już poprawione.
Awatar użytkownika
Orling
Posty: 77
Rejestracja: 15 mar 2009 23:50

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Orling »

Orientujecie sie czy kieszonkowstwo ma szansę ożyć, czy możliwość okradania graczy została gdzieś, kiedyś dawno odrzucona?
Awatar użytkownika
Magog
Posty: 127
Rejestracja: 07 sty 2011 00:05

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Magog »

Khmhm chcialbym jeszcze powiedziec, ze kanarow tez malo sie kreci ostatnio i najczesciej maja inne rzeczy do roboty niz ganiac wrednych expiarzy na gape.
Podstawowa zasada RPG - "Less QQ, More Pew Pew"
Aphazel
Posty: 148
Rejestracja: 13 maja 2009 09:44

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Aphazel »

Visborg pisze:Si. Aczkolwiek jednakowoż ANI w państwie Imperium, ani w domenie Imperium jako całości nie obowiązują licencje. To że w jednym malutkim rejonie tej olbrzymiej domeny tak jest nie przesądza sprawy.

Dodatkowo radzę zapoznać się z cennikiem tych straszliwych licencji i dokonać prostej kalkulacji jaki procent dochodu pochłania opłacenie takowej.
Ja nie w temacie licencji, tylko w temacie stosowania nazwy Imperium. Licencje mnie nie interesują. Ale jeśli miałbym się już wypowiedzieć w tym temacie, to powiem tak:

Imo licencje w Tileii to żadna tragedia. Kiedyś miałem wykupioną licencję zielarza, poprzednią postacią. Było to w 2004 roku. Licencja na miesiąc kosztowała 50 złotych monet, a nie 35, jak teraz. A i tak wydatek szybko się zwrócił. Aktualnie koszt licencji zwraca się po pięciu workach ziół zbieranych jak popadnie. A potem zostaje jeszcze ponad 30 i pół dnia na zbieranie w spokoju i praktycznie bez konkurencji. Skąd więc to narzekanie? Może stąd, że ludzie nie lubią płacić za coś, co gdzie indziej mają za darmo. Niezależnie od jakości. Taka mentalność.

Jedyną denerwującą sprawą w dawnych czasach (nie wiem, jak jest teraz) była plaga podszywających się pod uprawnionych do kontroli licencji. Ale i takich z czasem dało się wyczuć. Poniższy fragment już kiedyś pewnie gdzieś wklejałem:

Kod: Zaznacz cały

28.05.2004 miedzy 1:30 a 2:00
Krepy porywczy krasnolud przybywa z polnocy.
Znajdujesz strzalkowaty aromatyczny lisc.
Spogladasz z zainteresowaniem na krepego porywczego krasnoluda.
Krepy porywczy krasnolud mruczy: Licencja jest??
Mowisz: Pierscien jest??
Krepy porywczy krasnolud mruczy: pytam
Krepy porywczy krasnolud mruczy: odpowiedz wienc
Mowisz: Rozliczam sie tylko przed tymi ktorzy udowodnia swa przynaleznosc do Alderazzich.
Mowisz: Bo sie duzo oszustow kreci.
Powoli i skrupulatnie przecierasz kunsztowny zdobiony rapier trzymana w reku jedwabna biala chusteczka.
Spogladasz niechetnie na krepego porywczego krasnoluda.
Mowisz: To jak Alderazzi czy nie?
Krepy porywczy krasnolud mruczy: Sikam na nich
Krepy porywczy krasnolud podaza na zachod.
Nie, żebym był wielbicielem RA, ale przyznać trzeba, że ich zachowanie względem kontrolowanych niosło ze sobą sporo więcej ogłady, niż "Licencja jest???". ;)
Tjall
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2011 21:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Tjall »

Zaraz zaraz... Miałem paroletnią przerwę w graniu i zajrzałem sobie na stronę arkawiki, gdzie przeczytałem krótką notkę o reformie expa zadaniowego, z której przyznać muszę mało rozumiem. Wiem, że zlikwidowano bruta, to ok. Ale co się teraz dzieje z expem zadaniowym? Traci się go po zgonie?
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Tak. Teraz jest po prostu exp, bez podziału

re doł:
dla postaci z małym poziomem to najszybsza kasa i najszybszy exp
Ostatnio zmieniony 28 mar 2011 18:11 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Tjall
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2011 21:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Tjall »

Acha... A wie ktoś w tej sytuacji po jaką cholerę te questy?
Esten
Posty: 71
Rejestracja: 07 lis 2010 17:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Esten »

Dla latwego expa? Zrob kilka poczatkowych np. z Novigradu to sie dowiesz ;P

Poza tym questy to najlepszy sposob na poznanie swiata.
Tjall
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2011 21:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Tjall »

No właśnie zrobiłem większość zwykłych questów, licząc, że mam oto określony poziom, poniżej którego nie zejdę. A tu lipa. Hmm czy łatwy exp? Na expowisku jest łatwiejszy. Wątpię czy nowy gracz będzie latał rozwiązując walnięte niejednokrotnie zagadki, czy nie przejdzie się po prostu na snotlingi i w dwie godziny zrobi, to co przy rozwiązywaniu zadań zajęłoby dwa razy więcej czasu. Nie trafiona zmiana jak dla mnie.
Esten
Posty: 71
Rejestracja: 07 lis 2010 17:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Esten »

Poziom ponizej ktorego nie zejdziesz "nalicza" sie z czasem- czyli zalezy od wieku postaci, ja na questy narzekac nie moge, na poziomie zwiedzil wbilem kilka niebotow z tych latwych questow a duzo latania nie bylo
Ostatnio zmieniony 29 mar 2011 11:22 przez Esten, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany