Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Homerofe »

To pytanie w ramach urealniania na sile? czy raczej do walki z przekretami? bo troche nie rozumiem dlaczego jednoreczny drzewiec ma byc bledem?

najzabawniejszym drzewcem byla lopata - na szczescie dwurek...

EDIT:
Mialem na mysli wlasnie drzewcowych fanatykow i wiorki.

Tym bardziej nie rozumiem jaki jest problem z jednorecznym drzewcem. W historii i fantasy przewija sie tego cala masa.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2010 01:12 przez Homerofe, łącznie zmieniany 1 raz.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gniot »

Jaki przekret mozna zrobic na jednorecznym drzewcu :?
Jedyny jaki mi na mysl przychodzi o ile to przekretem mozna nazwac to straznik z jednorecznym drzewcem i pawezia ... :D cos jeszcze ? Fanatykow juz yba nie ma na drzewcach.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Goldfinger »

Gharus pisze: Czy zna ktoś z Was lepszy sposób na połączenie się z Arką przez HTTP ( na porcie HTTP na jakims zdalnym serwerze odpalony jest serwer, tam jest wykonywany proces laczenia z telnetem, dane lecą do hosta - w tym przypadku mnie - przez HTTP ).
Używam w tym celu HTTP-Tunell Client. Na transfer, którego wymaga arka program jest bezpłatny. Zasada działania taka sama jak Twojej metody, ale lagów nie mam. Sporadycznie możesz jednak tracić połączenie jak serwer wyleci (prawie zawsze ponowny reconnect skutkuje od razu).
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gniot »

Ale tych wiorek na drzewcu i fanatykow juz chyba nie ma... zostali poproszeni czy tez zmuszeni do zmiany broni :) czy sie moze myle ?
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Gordof
Posty: 8
Rejestracja: 11 lis 2010 15:23
Lokalizacja: Krk

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gordof »

Witam.
Krótkie i zwięzłe pytanie - gdzie można wyprodukować woreczki z czegoś - czyt. np woreczek z skory borsuka itp. Wydawało mi się, że gdzieś w Tilei, ale złaziłem tamtejsze miasta i nic. Prosiłbym o jakieś oględne wskazówki co do miasta/wioski lub mniej więcej rejonu gdzie wytwórcę znajdę.
Dziękuję.
Awatar użytkownika
Terb
Posty: 69
Rejestracja: 27 sie 2009 21:15

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Terb »

Nie ma (z tego co wiem) żadnego zawodu prócz strażnika i myśliwego, który używa drzewców. Kiedyś był fanatyk, rzeczywiście, ale i tak latali z dwuręcznymi. A czemu? Bo i tak nie było dobrych jednoręcznych drzewców (dawno, dawno, rohatyny z szczurołaków pod Rinde były dobre). Ktoś kto ma zawód z drzewcami (jeśli nie ma totalnego początku zawodu) będzie używał dwuręcznych drzewców, bo po prostu jednoręczne drzewce są bardzo, bardzo słabe, a bonus tarczy nijak tej słabości nie niweluje. Co teraz zostało? Włócznie z goblinów gdzieś w Impie, harpun i jakiś typ ma jednoręka na patrolu w górach między Tileą a Bretonią. Podsumowując, jednoręczne drzewce ssą i naprawdę nie opłaca się ich używać (chyba że na naprawdę samym początku aj, które daje drzewce, pod warunkiem, że masz wytrenowane gpkowskie umyj bojowe na maksa).

Pozdrawiam

PS. Abstrahując nieco, uważam że jest mało dobrych drzewców (niemagicznych), które można wyjąć z mobów (np. postacią na wiele przeszedł), kiedyś było ich więcej (to raz), a dwa, że u kowali były naprawdę niezłe drzewce (np. Kocie Pole i gizarma).
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Visborg »

Jest malo dobrych drzewcow dwurecznych w stosunku do innych broni, to raz. Nie ma zadnych znosnych chocby drzewcow jednorecznych. A przynajmniej ja takiego nie widzialem od czasu obciecia rohatyny z Ruin (czyli pare lat).

Ja rozumiem ze walka na dwie jednoreczne drzewca byla by albo przepakowana (jesli byly by naprawde dobre) albo nierealistyczna. ALE. Przeciez mozna spokojnie zakodowac stosowne ograniczenia. Np nie da sie walczyc dwiema bronmi drzewcowymi (wiec tylko jednoreczna sama albo jednoreczna i tarcza). Do tego spec wksa, rozumiem, troche dziwne gdyby wytracalo sie bron jednorecznym drzewcem, ALE. Mozna przeciez zakodowac ze spec dziala jesli ma sie druga reke wolna (przy jednorecznej) i w opisie chwyta sie druga reka do wytracenia. To raz. A dwa, mozna w ogole w przypadku jednorecznego drzewca zablokowac speca tak jak przy niewlasciwej broni.

Do tego wks mial kiedys pieknego drugiego speca - zastawianie sie. Owszem, wtedy to bylo albo nieuzyteczne albo rodzilo przekrety, ale zamiast usuwac calkowicie, czemu nie przekodowac sensownie?

Np: wks ma DWA spece, rozbrajanie (gdy uzywa dwurecznego drzewca) i zastawianie sie (gdy uzywa jednorecznego drzewca i tarczy).
Witam.
Krótkie i zwięzłe pytanie - gdzie można wyprodukować woreczki z czegoś - czyt. np woreczek z skory borsuka itp. Wydawało mi się, że gdzieś w Tilei, ale złaziłem tamtejsze miasta i nic. Prosiłbym o jakieś oględne wskazówki co do miasta/wioski lub mniej więcej rejonu gdzie wytwórcę znajdę.
Dziękuję.
Faktycznie w Tilei, w jednym z miast. Rozejrzyj sie lepiej, na pewno znajdziesz.
Awatar użytkownika
Violla
Posty: 174
Rejestracja: 11 maja 2009 19:42
Lokalizacja: Fandall

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Violla »

Gordof - przejdź Tileę jeszcze raz ;)
Niziołki wszystkich krajów - łączcie się!

"[...] hobbity to naprawdę zadziwiające stworzenia. Możesz się nauczyć o nich wszystkiego w ciągu miesiąca, a jednak, po stu latach, mogą cię dalej zadziwić"/Gandalf Szary

http://www.pajacyk.pl/
Hattori
Posty: 27
Rejestracja: 06 lip 2010 18:46

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hattori »

Gordof: Lub zajrzyj do zniewieściałego lasu Loren!
Lindwick
Posty: 22
Rejestracja: 21 lis 2010 10:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Lindwick »

Mam problem ze zmęczeniem mojej postaci, nie wiem dlaczego męczy się w zastraszającym tempie. Przed ostatnią apokalipsą wcale tak nie było, a teraz ? Pusty ekwipunek, postać najedzona i nawodniona - 5 lokacji i tak zmęczony że nie mogę się ruszać.

Czy jedynym sposobem na trenowanie krzepy nowej postaci jest tłuczenie mobów ?
Zablokowany