Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Kematian
Posty: 30
Rejestracja: 30 cze 2010 17:47

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Kematian »

Ja mam takie pytanie: jeśli mam wytrenowane maczugi na nieźle i w opisie broni jest "Twoje doswiadczenie i umiejetnosci podpowiadaja ci, ze jak na maczuge jest on
dosc dobrze wywazony i niezbyt skuteczny" to czy lepiej mi walczyć tym ,czy np toporami ,które mam na pobieżnie ale jest napisane że: "jak na topor jest on
dosc dobrze wywazony i skuteczny.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Twoja ocena zależy, tak jak pisze, od doświadczenia i umiejętności walki daną bronią. Może być to ocena trafna, ale w przypadku niskich wartości np uma, może być zupełnie błędna. Generalnie przy niskich wartościach uma, a nieźle to i tak nisko, ocena prawdopodobnie rzadko kiedy będzie trafna. Lepiej walczyć w Twoim wypadku maczugami. Generalnie subiektywnie to obie ocenione przez Ciebie bronie są pewnie mocno średnie ;) Powalcz chwilę tym i tym, zobacz co lepsze, to często widać po prostu i czuć.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Paulie »

Lepiej walczyc bronia, ktora masz wytrenowana wyzej. Najlepiej wytrenuj sobie ocene obiektu, by moc bardziej trafnie stwierdzac, jak dana bron sie sprawuje. Druga sprawa to typ broni, a konkretna jej sztuka. W tym przypadku, wynikaloby, ze moglbys poszukac lepszej maczugi.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zorrid »

A ja mam pytania o przejście z zawodu AJ do masowego:

1. Czy jeżeli w obu zawodach można trenować, dajmy na to, topory, to wybierając zawód masowy, umy z AJ nam spadają do poziomu GP i musimy trenować od nowa ( pobieżnie ) , czy też idziemy w górę od poziomu na jakim skończyliśmy w AJ. I czy wpływ na to zjawisko ma powiązenie zawou AJ z masowym?

2. Przeczytałem, że przy powiązaniu z zawodem, część stażu z AJ, przechodzi na zawód masowy.Jak duża to część ( połowa, 10 procent, 90 procent)?Chodzi mi o to, jak wiele czasu mogę stracić, decydując się na zawód masowy, niepowiązany z AJ.
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ethel »

Jesli w nowym zawodzie, ktory trenujesz, jest mozliwosc wytrenowania danego uma na przyklad na dobrze, a Ty wytrenowales juz uma na niezle, um nie spada i z czasem mozna go sobie dotrenowac. Jesli z kolei dany um jest mozliwy do trenowania dajmy na to tylko na zadowalajaco - spadnie Ci do tego poziomu, a jesli nie ma go wcale - do poziomu gp. Czyli - tak, trenujemy dalej, niezaleznie od tego, czy aj byl powiazany z zawodem, czy nie.
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Gorgun
Posty: 65
Rejestracja: 04 mar 2009 10:35

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gorgun »

Zorrid pisze: 2. Przeczytałem, że przy powiązaniu z zawodem, część stażu z AJ, przechodzi na zawód masowy.Jak duża to część ( połowa, 10 procent, 90 procent)?Chodzi mi o to, jak wiele czasu mogę stracić, decydując się na zawód masowy, niepowiązany z AJ.
Przechodzi Ci tyle stażu, ile miałeś w powiązanym zawodzie AJ, czyli jeśli miałeś staż w AJ z 3 tygodni, to będziesz idlował zawód masowy o 3 tygodnie krócej. Ukończony zawód AJ po zmianie na powiązany zawód masowy daje 25% zawodu.
Thil
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2010 12:46

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Thil »

Nie wiem czy to pytanie tutaj pasuje, ale czy zawody masowe dają możliwość wytrenowania defensów na pobieżnie, a broni na nieźle, czy w niektórych jest wyżej?
Ed: I która wersja umów w AJ jest aktualna? Ta ze strony mudy.republika.pl czy z wiki?
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Prosił bym jakiegoś przepatrywacza (nieludzia) o kontakt pm
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Thil pisze:Nie wiem czy to pytanie tutaj pasuje, ale czy zawody masowe dają możliwość wytrenowania defensów na pobieżnie, a broni na nieźle, czy w niektórych jest wyżej?
Zawody masowe bardzo różnią się oferowanymi treningami. Niektóre umożliwiają wytrenowanie wybranych umów bojowych nawet na doskonale, podczas gdy umiejętności, których w ogóle nie oferują spadają do poziomu gp (bron na pobieżnie, defensy na trochę)
Thil pisze:Ed: I która wersja umów w AJ jest aktualna? Ta ze strony mudy.republika.pl czy z wiki?
wiki jest bardziej aktualna, co nie znaczy, że wszystko w niej jest całkowicie na bieżąco.
Jak zobaczysz coś wymagającego aktualizacji, to wyedytuj ;)
Zornok
Posty: 46
Rejestracja: 14 mar 2010 10:46

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zornok »

Piszę tutaj, bo pytania do czarodziejów zamknięte:
Czy to jakaś celowa zmiana ze statkami czy jednak coś jest zbugowane, skoro jak czekam od ponad godziny na statek daevon-blekitna to go dalej nie ma? I inne statki z tego co słyszałem też nie za bardzo.... ale inne niż międzydomenowe jeszcze raczej ujdą. Bo chyba żaden gracz nie jest AŻ tak miły, żeby wybijać kapitanów na kursach międzydomenowych? Prawda?
Zablokowany