Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Raglak »

Potwierdzam, nie ma zawodu AJ o nazwie korsarz! Jest to stowarzyszenie, do ktorego prowadzi sie ostra selekcje, byle kto z automatu nie moze dolaczyc. Dosyc trafnie zobrazowal to moj internetowy kolega PPK:


Obrazek
Zornok
Posty: 46
Rejestracja: 14 mar 2010 10:46

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zornok »

W niektórych AJotach czeka się w jakimś momencie 2 tygodnie na treningi czy to może być raczej jakichś efekt uboczny zmiany w naliczaniu stażu? :P
Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Urithair »

Może być to jakiś efekt uboczny zapewne. Czekać się tyle nie czeka na treningi w żadnym wypadku.
Może to też oznaczać ukończenie szkolenia, aczkolwiek musiałbyś się zastanowić, jak długo już zawód trenujesz.


re dół:
Git ;) Jor łelkam.

re Zurwen na dole:
Zornok pisze:Re Urithair:
Komunikatu jaki jest przy trenuj po ukończeniu treningu nie mam
Ostatnio zmieniony 21 cze 2010 15:41 przez Urithair, łącznie zmieniany 5 razy.
Zornok
Posty: 46
Rejestracja: 14 mar 2010 10:46

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zornok »

Re Urithair:
Komunikatu jaki jest przy trenuj po ukończeniu treningu nie mam, tylko ten pomiędzy trenami, 5 h dzisiaj stażu zrobiłem. Dzięki za odpowiedź.

P.S. Przepraszam, że nie editem starej notki odpowiadam, ale jako że nowa strona tematu jest, to mógłby edit zostać nie zauważony.

Edit:
re down: Napisałem, że nie mam tego komunikatu co przy ukończeniu treningu, tylko ten pomiędzy trenami. Zresztą to nie może być koniec treningu, bo umy mam jakieś "nieokrągłe" xD
Ostatnio zmieniony 21 cze 2010 15:58 przez Zornok, łącznie zmieniany 1 raz.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zurwen »

Można prosto sprawdzić czy się zawód, czy dany trening ukończyło - odpowiedź trenera jest wtedy po prostu inna niż standardowa.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Tararni
Posty: 49
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Tararni »

Albo przy ostatniej zmianie z ustawieniem na sztywno tygodnia od poniedzialku do niedzieli wizowie musieli uznac stary tydzien za niebyly, aby wszystko sie wyrownalo. I w nast juz powinno byc wszystko ok.
Szukasz nowego nalogu?
Spróbuj tego
Awatar użytkownika
Ninaeth
Posty: 39
Rejestracja: 28 maja 2010 22:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ninaeth »

Peplasam! Ale... bo mnie już zalewa :D
Chciałam ogólnie zapytać o 'znikające rzeczy'.
Czy jest jakiś limit rzeczy, które może nosić postać (ilościowo)?
Kiedyś tak na jakimś mudzie miałam, że trzeba było co zasypianie sprawdzać, czy wszystko przetrwa. Ale tutaj ta opcja stosuje sie (w sensie wyświetla sie po wpisaniu 'przetrwaja' i pisze co nie przetrwa) tylko do drobiazgów, które z zasady nie są w stanie przetrwać snu typu jakieś lalki, zabawki itd.
Czy wszyscy tak mają, że po prostu znikają po śnie niektóre rzeczy? Nie zauwazylam, zeby byly juz az tak stare i sie rozsypały bez mojej wiedzy. Juz ktorys raz stracilam w ten sposob zbroje, ktoś cos wie?

Jeśli to pytanie już było, to najmocniej przepraszam. Domyślam się, iż jeśli to zjawisko jest powszechne, to ktoś już o to pytał, ale ciężko znaleźć. Mam nadzieje, że pytanie zadałam w miarę zrozumiale, pozdrawiam!

@down
A! Jednak przydatna wiedza o tych linijkach 'posłużalności', nie sądziłam, że odnoszą się w jakiś sposób do mudowej rzeczywistosci. Dziękuje :)
Ostatnio zmieniony 23 cze 2010 13:31 przez Ninaeth, łącznie zmieniany 1 raz.
solidity is only a mirage
Tararni
Posty: 49
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Tararni »

Sprzety tupu zbroja, bronie takze znikaja. Jednak po dluzszym czasie niz wymienione przykladowe lalki i zabawki. Moga wytrzymac kilka-kilkanascie dni(w skrajnych przypadkach). A sprawdzic to mozesz oceniajac przedmiot, powinnas miec tam linijke:

Kod: Zaznacz cały

Wyglada na to, ze moglaby ci jeszcze bardzo dlugo sluzyc.
Wyglada na to, ze moglaby ci jeszcze dlugo sluzyc.
Wyglada na to, ze moglaby ci jeszcze troche sluzyc.
Jesli nie masz takiej linijki znaczy ze sprzet nie przetrwa i odlozysz go przy wylogowaniu. Wtedy i on trafia do listy widocznej po komendzie "przetrwaja".

A dlaczego znikaja graty pomiedzy logowaniami?
Chodzi o to, ze sprzet przechodzi z "troche posluzy" do braku przetrwalnosci, wiec znika. W zamian za takie cos powinnas dostac jakies symboliczne miedziaki po zalogowaniu, ale sprzetu juz nie odzyskasz.

Mam nadzieje ze przystepnie napisalem, jak nie to na prv zapraszam.
Szukasz nowego nalogu?
Spróbuj tego
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gerdia »

Tararni pisze:

Kod: Zaznacz cały

Wyglada na to, ze moglaby ci jeszcze bardzo dlugo sluzyc.
Wyglada na to, ze moglaby ci jeszcze dlugo sluzyc.
Wyglada na to, ze moglaby ci jeszcze troche sluzyc.
Jesli nie masz takiej linijki znaczy ze sprzet nie przetrwa i odlozysz go przy wylogowaniu. Wtedy i on trafia do listy widocznej po komendzie "przetrwaja".
Uściślając są też przedmioty, które nie mają tej linijki i nie znikną po wylogowaniu,. np. bizuteria (tak tak pomijając magiczne amulety etc)
Najlepiej przetrwalność przedmiotów przed wylogowaniem sprawdzić poprzez komende 'przetrwaja', wtedy wiesz, które przedmioty odłożysz.

G. :|
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Sunird
Posty: 62
Rejestracja: 13 lut 2009 11:23

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Sunird »

Czy wszystkie rzeczy ktorych kaplan nie pozwoli wlozyc do urny mutuja?
Zablokowany