Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Veyun
Posty: 7
Rejestracja: 03 kwie 2010 20:49

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Veyun »

Czy bedac w AJ, system bierze takze pod uwage wiek postaci ?
Rozumiem, ze umy rzekomo maja przybywac co jakis czas, ale zastanawiam sie, czy moze wiek ma jakis wplyw na to ?

Dzieki.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Herenvarno »

Bierze pod uwagę staż postaci w tym konkretnym AJ. Nic więcej.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Veyun
Posty: 7
Rejestracja: 03 kwie 2010 20:49

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Veyun »

Czyli jesli nie bede logowal sie przez 3 miesiace to bede mial dostep do trenowania wszystkich umiejetnosci na max ?
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Herenvarno »

a= wiek postaci kiedy przystąpiłeś do AJ
b= aktualny wiek twojej postaci
c= staż postaci w AJ

oblicz b-a = c

Re Down:
max 5 godzin na tydzien
Ostatnio zmieniony 02 maja 2010 23:05 przez Herenvarno, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Zornok
Posty: 46
Rejestracja: 14 mar 2010 10:46

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zornok »

Re up:
A nie liczy po 5 h tygodniowo? Czyli działa inaczej niż zawód masowy?

I przy okazji pytanko: Jaki jest wymóg wieku postaci do klubów wyznaniowych? I czy przez to może w przypadku Wiecznego Ognia nie dawać znaku czy akceptuje postać?
Awatar użytkownika
Yergo
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38
Lokalizacja: trójwieś

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Yergo »

Re up: najczesciej wymog lvla.

Do AJ jak do zawodu. Uzbieranie 5h w tygodniu daje paczke umow. Przy czym, zakladajac ze w poniedzialek bierzesz zawod, zrobisz 20h w ciagu tygodnia, to w poniedzialek dostaniesz paczke umow tak za wyrobienie normy 5h (czyli to co ponad nie daje zadnych bonusow). Natomiast jezeli do poniedzialku uzbierasz tylko 4 godziny, a piątą godzine nabijesz w czwartek, umy przyjda dopiero w czwartek i cykl sie bedzie zaczynal w czwartek.

Wystarczajaco dobitnie? :>

edit ps: pisze w oparciu o wlasna, troche juz antyczna wiedze. Moze ktos wie cos lespiej ;]
Zornok
Posty: 46
Rejestracja: 14 mar 2010 10:46

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zornok »

Yergo: Tekst "poczekaj jeszcze trochę" nie pasował mi do dośwa właśnie, ale ok, dzięki za info.

Ja rozumiem system naliczania tego, tylko z tłumaczenia poprzednika chyba tak to nie działało :P Zresztą nie wiem, pora późna :P
Awatar użytkownika
Yergo
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38
Lokalizacja: trójwieś

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Yergo »

Moze tutaj jest ograniczenie na ktoras ceche. Kluby maja questy roznie uzaleznione, tak samo jak AJ. Glownei wymagaja lvl, moze po przycince lvli przeniesiono srodek ciezkosci na cechy. Nie wiem, z wiecznym ogniem nie mialem do czynienia od hm.. 5 lat? Ale jezeli dobrze questa robisz, to o ile pamietam opisy powinny zasugerowac, ze czegos Ci brakuje. Ale mozesz tez zle zapalac znicza czy cos, bo ja pamietam troche sie kiedys przy tym narobilem, zanim wpadlem na rozwiazanie i bylo to jakies dziwne :P
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Herenvarno »

Zornok pisze:Yergo: Tekst "poczekaj jeszcze trochę" nie pasował mi do dośwa właśnie, ale ok, dzięki za info.

Ja rozumiem system naliczania tego, tylko z tłumaczenia poprzednika chyba tak to nie działało :P Zresztą nie wiem, pora późna :P
Sorka zmęczenie.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Userwald
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2010 22:49

Nowi gracze

Post autor: Userwald »

Jestem nowym graczem i pierwszy raz gram w MUDa.
Dlatego też do rzeczy:
Dlaczego pytając karczmarza w Nuln o prace/pomoc/zadanie/imie na zadne z tych pytan nie dostaje odpowiedzi. Nie wiem skąd zdobyć jakiekolwiek środki i jedzenie a w 'stan'ie postaci jestem glodny i spragniony. Jak mogę zrobic cokolwiek by zarobic - kradnąc, wstępując na staż, idąc na uniwerek czy cokolwiek... Dodam, że zacząłem grać w Arkadię z myślą o rozwinięciu się w kierunku maga. Miałem nadzieję na to że gra jest przybliżona do Warhammera jezeli chodzi o świat i rodzaje 'profesji' i to się zgadza (no może z wyjątkiem lekko wklejonego świata Sapka ale to in plus) ale jak mogę tutaj cokolwiek robić na starcie? tego niestety nie wiem...

PROSZĘ GRACZY I ADMINÓW O POMOC oraz myślę, że może się ten temat przydać na przyszłość dla nowych. Widziałem dział w zasadach o nie pomaganiu w znajdowaniu zadań. Co i jakimi komendami mogę robić i jak początkowego karczmarza i innych NPC zmuszać do odpowiedzi ;)
Zablokowany