Uwagi do zmian, nie dyskusja o...

Forum wieści z Arkadii.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Uwagi do zmian, nie dyskusja o...

Post autor: Buluar »

Thaer pisze:gratuluje powrotu do czasów hakona w końcu widać kto miał racje. i tu nie można zaprzeczyć faktom. BTW czas w jakim idzie się na wyprawę powinien przekraczać 50 minut czy to tez jest sprzeczne z prawami arkadii. Jeszcze wszyscy będą płakać po tym jak po ostatniej zmianie Obamy. Proponuje jeszcze sprowadzić wpływ rasy na poziom orientacji w przestrzeni tak żeby ktoś kto ma mało w głowie mógł eis zabić o np fontannę. Jeszcze to wam Bokiem wyjdzie zobaczycie.

śmieszne jest tylko to ze gdy parę lat temu miały być takie zmiany dużo osób płakało a gdy się zrobiło dobry grunt pod imprezę to już dużo osób ( lemingów klaszcze) http://www.zal.pl jednym słowem).
Moglbys rzucic paroma przykladami zmian, ktore przyblizaja nas do czasow hakona, w ktorych to w szczycie weekendu gralo 75 osob, w ktorych exp lecial z szybkoscia 4 godzin na nieznaki, w ktorych jedne gildie mialy zajebiste expo pod nosem, a drugie nie, itp itd.

Co do Obamy, to akurat niezbyt trafna ironia, bowiem tak miekkojajowego prezydenta to chyba nigdy tam nie bylo.

PS:
Mi tez nie dziala ten link;(
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Thaer

Re: Uwagi do zmian, nie dyskusja o...

Post autor: Thaer »

zerknij na archiwalne fora tam wiele się o zmianach mówiło. również w temacie wszelakich zależności.

link nie działa bo go nie ma - to tak przenośnia do lemingów którzy w niego klikają w nadziei ze będzie lepiej.... w imię polityki miłości! w imię polityki miłości fizycznej!!
Ostatnio zmieniony 24 mar 2010 21:13 przez Thaer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ennyen
Posty: 235
Rejestracja: 14 lut 2009 22:33
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Uwagi do zmian, nie dyskusja o...

Post autor: Ennyen »

Druga sprawa to zalozenie ze kupiec jest w stanie lepiej ocenic wartosc bojowa miecza niz ktoś, kto specjalizuje sie w walce mieczem. Ocena obiektu kupca powinna co najwyzej nadrabiać brak umiejetnosci walki dana bronia.
Dokladnie. Wytrenowana BRON czy TARCZE (od ktorych ma w sumie wysokie umy i ktore sa jego dniem powszednim) wojownik powinien oceniac BEZBLEDNIE. Kupiec niech sobie ocenia WSZYSTKO BEZBLEDNIE. I sprawa rozwiazana. Nie rozmieniajcie tej jakze fajnej, miodnej i potrzebnej zmiany na drobne. Losowosc precz :) Przeciez i tak beda, przy duzym rozrzucie statystyk, tony sprzetu i broni do sortowania/kupowania/kucia/zdobywania/testowania.
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Uwagi do zmian, nie dyskusja o...

Post autor: Godar »

A mi się ta zmiana nie podoba. Wg mnie to niepotrzebne komplikowanie czegoś, co dobrze funkcjonowało. Kiedyś każdy wiedział, że miecz xxx yyy jest dobry, a aaa bbb nie warto podnosić. A teraz muszę każdy element ekwipunku osobno oglądać.

Zmiana miałaby sens, gdyby ekwipunek był wieczny i psuł się 50 razy wolniej.
Celem zmian bylo wyeliminowanie
nastepujacych sytuacji:
- ekwipunek z jednego miejsca jest najlepszy i wszyscy go
Ten problem można by rozwiązać, dając wszystkim mobom randomowy sprzęt (w zależności od ich siły i innych czynników oczywiście). Ale niech te shorty coś mówią! Inaczej można je w ogóle wyłączyć.

No i jeszcze te nieszczęsne płaszcze - kompletnie bezsensowny pomysł. Kilkadziesiąt rodzajów płaszczy stała się całkowicie bezużyteczna (bo chyba nikt nie będzie nosił 8-kilowego erpega). Poza tym, dlaczego kawał grubego futra nie miałby dawać jakiejś tam ochrony (wiadomo, to nie to samo co kolczuga, ale jakiś bonus powinien być). W końcu 300 Spartan w samych płaszczach walczyło, a jakiego mieli defensa! A oni się chyba znali.

Jedyne co mi się podoba, to sama możliwość oceny sprzętu. Wcześniej wszystko trzeba było testować, co było dość uciążliwe.
Thaer

Re: Uwagi do zmian, nie dyskusja o...

Post autor: Thaer »

Widzisz Godarze,
Nie ma czegoś bardziej złudnego niż poczucie tego ze żyje się w wolnym świecie. Kiedy ludzie u władzy nie spotykają się ze słowami krytyki zaczynają popadać w stan bycia próżnym. Ale zgadzam się z tobą i może zacytuję tu słowa Pana Thomasa Jeffersona "Jeden człowiek, który ma odwagę to większość". Dlatego tez warto krytykować kiedy się to uważa za stosowne.
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Uwagi do zmian, nie dyskusja o...

Post autor: Raglak »

Znaczy ze jestes takim arkadyjskim Panem Thomasem Jeffersonem? BTW bo najwyrazniej nie obczailes, zarowno Buluar jak i ja wiedzielismy, ze link nie bedzie dzialac. To byla ironia. Nie mylic z aronia.
Thaer

Re: Uwagi do zmian, nie dyskusja o...

Post autor: Thaer »

To znaczy tyle co napisał Godar.

To czy klikałeś w linka, czy też nie, czy też wiedziałeś ze nie będzie działać, to już odpowiedz sobie szczerze patrząc w lustro. Co do użytkownika Buluar - co miał ten użytkownik na myśli nie wiem, nie komunikuje się z nim, ani w grze ani poza nią. Mogę jedynie odnieść się do tego ze
w których exp lecial z szybkoscia 4 godzin na nieznaki,
(ile błędów!) (rasa?)

teraz tez tak leci. No chyba ze chciał dopisać na jakim poziomie doświadczenia postaci, (rasa?).
Awatar użytkownika
Ennyen
Posty: 235
Rejestracja: 14 lut 2009 22:33
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Uwagi do zmian, nie dyskusja o...

Post autor: Ennyen »

Dawaj te fakty bo to ciekawe bylo :)
Awatar użytkownika
Yergo
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38
Lokalizacja: trójwieś

Re: Uwagi do zmian, nie dyskusja o...

Post autor: Yergo »

Zmiany wygladaja mi na kolejny (dobry zreszta) krok w kierunku zwiekszenia przetrwalnosci zdobytego sprzetu i ograniczenia jego wypadalnosci z mobkow. W efekcie to nam chyba nieco przyspieszy muda. Zreszta juz ostatnio arka wydaje mi sie nieco sprawniejsza.

Uwagi mam zasadniczo dwie - po pierwsze ocena tarcz. Brakuje tam parametru, ktory w miare by przyblizal AC tarczy. Wybierajac dwie tarcze, z ktorych ani jedna nie ma w opisie "pawez", ale jedna jest "niezbyt skuteczna" w parowaniu ciosow, wybierze sie ta skuteczniejsza. A czasem jednak szuka sie tej pawezy. (edit: dobra, widze ze sie cos w tym temacie zmienilo)

Druga sprawa to rozumiem, ze sie wizardom nie spodobala kwestia zarabianiu na sprzedazy sprzetu - masowej czy tez nie. Zabranie tej mozliwosci wymierzylo cios w mlodych graczy. Bo prawdopodobnie nie beda w stanie skoczyc sobie w miejsce, gdzie sa kamienie - bo nawet jezeli by mieli szanse z mobkiem, nie beda mieli szansy takiego mobka spotkac, bo ktos z umami pewnie tam juz siedzi. A tak sobie expil na jakims gowienku, zbieral te kurtki czy misiurki, niosl do sklepu i mial chociaz na kowala. A jak sie trafilo, ze gwardia wybila mutantow w kreutz, to z radoscia nosil to na 3 raty do sklepu i mial te szalone 7zl (na ktorych zarobienie paczkami czy ziolami musialby poswiecic czasem pol godziny). Teraz mysle jestesmy w dobrym miejscu, zeby dac losowy drop z moba, podniesc nieco staty sprzetu (bo bedzie koszmarnie trudno wyjac dobre niemagiki) i spowrotem podniesc ceny sprzedazy, a nawet przebic poprzednie, zeby byla mozliwosc sprzedania wzglednie korzystnie tej duzo mniejszej garstki sprzetu. Mysle, ze CKNom by sie to spodobalo ;)

Chyba mozna jeszcze dorobinke poprawic ocene sprzetu dotyczacego wojownika, przez wojownika. Wojownik ta swoja ocene ma na niezle czy cos w okolicy, ale przeciez doskonale zna sie na swojej broni, albo jest znakomity w tarczownictwie. Moglby ta swoja bron i tarcze oceniac dokladniej, moze nawet tak dokladnie jak kupiec, ktory moze sobie swobodnie oceniac wszystko (i tak powinno byc). Poza tym mam pewne watpliwosci co do oceny zbroi. Wiorek czy nozownik powinien miec mozliwosc dokladnej oceny jakosci kolczug, okm, korsarz czy zakonnik zbroi plytowych. A wszystko siedzi zasadniczo w tej dosc malo uniwersalnej "ocenie obiektu", niewrazliwej na zawod i jego preferencje, przez to niskiej i rozregulowujacej system ocen.

Oczywiscie uwazam, ze wspolczynnik losowosci w sprzecie niemagicznym i mozliwosc jego oceny są na +. Ale powinny byc nieco jeszcze dopracowane - patrz powyzsze.

Co do przegladania skrzyn i ubierania sie pol godziny - wszystko mozna oskryptowac, nie widze w tym problemu ;]
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Uwagi do zmian, nie dyskusja o...

Post autor: Gniot »

Z tego co widze to co by sie nie zrobilo to zle :D
I jedyne zmiany jakie idzie przelknac ostatnimi czasy to te buklakami :lol: .
Marudni jestescie... ja leze na zjawy wyciagam zestaw i uzia na expa wielkiej roznicy nie widze, a jak mam humor i czas to staram sie dobrac lepszy sprzet...ale to pewnie dlatego ze jestem ogrem... :?

I tak na marginesie kazdy z was ocenia sie jako zajebistego wojownik... na jakiej podstawie ? ze macie bron na doskonale i to powinno byc wyznacznikiem waszej wiedzy o orezu ? :D ehhh troche rpga/ obiektywizmu...a nie sami herosi z blyskiem w oku.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
ODPOWIEDZ