Podziekowania dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Throg
Posty: 19
Rejestracja: 10 wrz 2010 02:11

Re: Podziekowania dla graczy.

Post autor: Throg »

1. Podziekowania i pozdrowienia dla Miris, ktora niczym Mariusz Max Kolonko mowi jak jest. Jest nawet lepsza, bo jawnie lamie zasady naszego muda mieszajac swiaty, mowiac jak jest i na Arkadii, i w rlu!

2. Wydalem cale 9 zlotych na rejestracje domeny abyscie mieli sie gdzie klocic, a Wy nadal robicie szopki w miejscu zupelnie do tego nie przeznaczonym. Jestescie najgorsza grupa spoleczna, do ktorej mozna cokolwiek adresowac. Wszystko na opak.

3. Do wszystkich forumowych krzykaczy, ktorzy, za kazdem razem gdy ktos napisze cos nieco bardziej agresywnego, produkuja miliony linijek tekstu tylko po to aby udowodnic mu ze nie ma racji. O ile jestem w stanie zrozumiec teksty w stylu: 'ZA DARMO POśWIECAJAC SWóJ CZAS i pieniądze' (z czym sie zupelnie nie zgadzam) to zupelnie nie rozumiem czemu Wy poswiecacie swoj czas na polemike z osoba ktora, jak widac, ma zuplenie inne spojrzenie na swiat niz Wy i najwyrazniej wcale nie ma zamiaru uznawac Waszych argumentow. Co wiecej, ma do tego pelne prawo. Nie lepiej czasem utopic w sobie to dzieciece i swiadczace o totalnej niedojrzalosci uczucie pt. "kurwa, no musze mu / jej cos odpisac, jest debilem, kurwa musze... nie wytrzymam, pisze!"? Gdybyscie z taka werwa i zapalem pisali notki na bank pomyslow / opisow, Arkadia bylaby dzis jeszcze piekniejsza i bardziej klimatyczna.

4. Przez ostatnie 5 czy 10 podstron padlo zaledwie jedno madre zdanie (nie liczac oczywiscie notki Miris, ktora ponownie pragne pozdrowic za prezentowana postawe ;) ). "Liczba graczy logujacych sie swiadczy bardziej o graczach jacy w Arke jeszcze graja niz o wizach." W tym miejscu chcialbym zaapelowac o to, aby starzy gracze nie traktowali kazdego goscia z elementarzem jako czyjegos seconda. Wbrew pozorom 'swiezakow' jest calkiem sporo, a szybko odpadaja tylko i wylacznie z wymienionego wyzej powodu. Zamiast prowadzic forumowa wojne z Veirem, ktory to, jak sam szczerze przyznal, ma niewyparzona gebe (nie mam pojecia kto nim gra, jaka postac mial wczesniej i szczerze mowiac wogole mnie to nie obchodzi, jednak jedno moge powiedziec z czystym sercem - cenie sobie dobry rpg, a osoba grajaca Veirem prowadzi postac bardzo fajnie i konsekwentnie. Szkoda tylko, ze jak na arce ktos odgrywa skurwiela, to automatycznie jest przez ten pryzmat postrzegany 'na zewnatrz'), sugeruje abyscie pochodzili troche po arce, pogadali z mlodymi postaciami (ktorzy w wiekszosci sa doroslymi ludzmi ktorzy trafili / trafia na arke z powodu swego mlodzienczego zamilowania do 'papierowych' gier rpg - jak myslicie, co zrobi dojrzaly, dorosly czlowiek, milosnik rpg po 2 dniach na arce, jesli nie moze nawet sie zatrzymac na lokacji dluzej niz 10 sekund kombinujac jaka komende by tu wpisac, bo od razu jest tlamszony? Nie wspominajac nawet o nawiazaniu z kims rozmowy...). Moje zdanie jest nastepujace: w obecnych czasach graczy zamiast +/- 100 moze byc nawet 1000 i wiecej, bo dam sobie reke uciac ze znajdziemy tylu doroslych ludzi ktorzy kiedys brali w lapy topory i biegali po lesie bawiac sie w jakiegos LARP'a. Wystarczy, ze zaoferujemy im to, co tak bardzo kochali, obudzimy w nich na nowo nostalgie do zaginionego swiata i milosc do fantastyki. Jednak aby to zrobic, trzeba przestac zachowywac sie jakby dopiero co wyszlo sie z gimnazjum.

Pozwole sobie po raz kolejny zacytowac Pania od kotow:
"w mysl zasady dostrzegania drzazgi w oku blizniego a nie zauwazania belki w swoim"

Pozdrawiam,
M.

PS. Jesli kogos urazilem to przepraszam, nie taki byl cel mojej notki. Pokoj!
Awatar użytkownika
Wend
Posty: 22
Rejestracja: 29 cze 2013 13:54

Re: Podziekowania dla graczy.

Post autor: Wend »

Jestem pod wrażeniem jak szybko podziękowania dla dwóch MC rozpętały taka uroczą kłótnie.

Niektórzy nie potrafią rozdzielić gry od RL, poziom nienawiści w niektórych wiadomościach poraża. Pierwsze skojarzenie jakie mam czytając niektóre wypowiedzi to pseudokibice, zapytani o to dlaczego się biją nie potrafią udzielić odpowiedzi, jedyne na co ich stać to 'bo tak trzeba!'. :D

Postawy wiecznie cierpiących też mnie zaskakują, jak tak bardzo im się ta gra nie podoba to czemu grają? Najwidoczniej jednak się podoba. ;)

Moja wiadomość nie tyczy się żadnych konkretnych osób, luźne przemyślenia osoby która ma gorączkę i leży - więc expi. ;)
Grothan
Posty: 101
Rejestracja: 06 sty 2010 10:17

Re: Podziekowania dla graczy.

Post autor: Grothan »

Wend pisze:Jestem pod wrażeniem jak szybko podziękowania dla dwóch MC rozpętały taka uroczą kłótnie.

Niektórzy nie potrafią rozdzielić gry od RL, poziom nienawiści w niektórych wiadomościach poraża. Pierwsze skojarzenie jakie mam czytając niektóre wypowiedzi to pseudokibice, zapytani o to dlaczego się biją nie potrafią udzielić odpowiedzi, jedyne na co ich stać to 'bo tak trzeba!'. :D

Postawy wiecznie cierpiących też mnie zaskakują, jak tak bardzo im się ta gra nie podoba to czemu grają? Najwidoczniej jednak się podoba. ;)

Moja wiadomość nie tyczy się żadnych konkretnych osób, luźne przemyślenia osoby która ma gorączkę i leży - więc expi. ;)
Spec dla kazdego=baseball dla kazdego. Gracze maja wplyw na mentalnosc dzisiejszej gry, ale to poprzednia administracja dala im do tego narzedzia. Uwolniony spec byl gwozdziem do trumny, wczesna arka opierala sie na hierarchii, klimacie i dobrobycie, czulo sie przynaleznosc grupowa, ale nie zamykalo sie w malych enklawach jak dzis. Sprzyjalo to normalnej i zdrowej grze, Ci co mieli speca zaslugiwali na niego dobra i przykladna gra powiedzmy. Teraz mamy bajzel, wyscig zbrojen i wiecznie niewidzialnego wroga (nie mylic tylko ze scoia).
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Podziekowania dla graczy.

Post autor: Buluar »

Uwolnienie speca nie bylo takie glupie. Wczesniej ludzie preferujacy dany styl gry mieli do wyboru jedna, dwie gildie. Teraz masz mozliwosc grania praktycznie w kazdym stowarzyszeniu, kazdym zawodem. Ponadto brak utraty zawodu przy odchodzeniu, sprawia ze gildia musi dbac o swoich czlonkow, a nie jak kiedys, ze jak byla kicha, to i tak kazdy siedzial cicho, bo odchodzac tracil doslownie wszystko.
Wedlug mnie problemem jest zbyt male premiowanie przynaleznosci do jakiejs grupy.
Teraz system (nie wiem czy swiadomowie, czy nieswiadomie) faworyzuje zrobienie zawodu, odejscie z gildii i granie "zawodowca, wolnego strzelca", bo po pierwsze nie jest sie ograniczonym szefostwem gildii, po drugie kodowymi ograniczeniami.
Piszac o bonusach nie mam na mysli tylko stowarzyszen - mamy na tyle pochodzeniowek i wyznaniowek, ze spokojnie mozna zastanowic sie nad jakimis profitami z nimi zwiazanymi. Sprzyjalo by to bardziej tworzeniu przez graczy roznorodnych mini spolecznosci o wielowarstwowej strukturze.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Wend
Posty: 22
Rejestracja: 29 cze 2013 13:54

Re: Podziekowania dla graczy.

Post autor: Wend »

Na poziomie GP wszystko wygląda dobrze, polujemy razem, ludzie zbierają się na wieże golemów, pomagają sobie... Psuje się na poziomie dołączenia do stowarzyszenia? Znaczy skasować! :D
Rork

Re: Podziekowania dla graczy.

Post autor: Rork »

Wend pisze:Na poziomie GP wszystko wygląda dobrze, polujemy razem, ludzie zbierają się na wieże golemów, pomagają sobie...
Like the legend of the phoenix all ends with beginnings.
Awatar użytkownika
Ulf
Posty: 65
Rejestracja: 29 mar 2013 11:11

Re: Podziekowania dla graczy.

Post autor: Ulf »

Obrazek ;)


ED. Poradnik autorstwa Rorka! I zgadzam się, jest czaderski! :)
Ostatnio zmieniony 29 lip 2013 08:39 przez Ulf, łącznie zmieniany 2 razy.
Nrdan Neucharon z Twierdzy Mons Arx
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Podziekowania dla graczy.

Post autor: Khristoff »

Ulf: Doskonały poradnik dla nowych graczy masz w podpisie :-)
Ale się uśmiałem :-)
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Awatar użytkownika
Loptak
Posty: 152
Rejestracja: 17 cze 2011 14:13

Re: Podziekowania dla graczy.

Post autor: Loptak »

A ja wam napisze jedno:

Złapmy się wszyscy za łapki i razem narysujmy piękną TĘCZĘ

Podziękowania dla wszystkich, którzy nadal lubią popykać w literki :)
Człowiek może być biedny, ale dopóki ma jakiś cel i stara się go osiągnąć jest piękny - Masutatsu Oyama
Troal
Posty: 27
Rejestracja: 30 cze 2009 20:41

Re: Podziekowania dla graczy.

Post autor: Troal »

zajebisty poradnik.
Zablokowany