Skrypty

Forum wieści z Arkadii.
Momo
Posty: 45
Rejestracja: 28 cze 2009 08:42

Skrypty

Post autor: Momo »

Jako ze pytania do administracji sa zamkniete, zapytam tutaj.

Niedlugo zaczne znowu grac wiecej i w zwiazku z tym planuje napisac sobie skrypty pod tfa (stare mi zaginely w akcji) - tak, wiem, bede jednobindowym lamusem itd. Oficjalne podejscie zmienilo sie od kiedy gralem (bez zadnych informacji dla graczy, ale nie o tym temat) i chcialbym sie dowiedziec, jakie skrypty maja aktualnie oficjalne pozwolenie.

Przyklad 1:
Mam prywatna liste wrogow z Jasiem, Frankiem i Marysia. Czy dozwolone jest cos takiego:

alias w : w;zabij jasia; zabij franka; zabij marysie
alias n : n;zabij jasia; zabij franka; zabij marysie

Ja wciskam w, ide na zachod i wydaje komende ataku na jasia, franka i marysie

Przyklad 2:
Mam prywatna liste wrogow z Jasiem, Frankiem i Marysia. Czy dozwolone jest cos takiego:

Jas przybywa z polnocy.
LamerskiJednobindowySkrypt binduje F1: zabij jasia - ja wciskam F1 i atakuje jasia

Przyklad 3:
Ja i Jozek walczymy z Jasiem i Frankiem. W trakcie walki zaslony itd. W pewnym momencie
Jozek wskazuje Jasia.

Czy dozwolone jest cos takiego:
LamerskiJednobindowySkrypt binduje F1: przelam obrone jasia;zabij jasia - ja wciskam F1 i przelamuje i atakuje jasia

Przyklad 4:
Ja i Jozek walczymy z Jasiem i Frankiem. W trakcie walki zaslony itd. W pewnym momencie
Jozek mowi: zaslona

Czy dozwolone jest cos takiego:
LamerskiJednobindowySkrypt binduje F1: zaslon jozka - ja wciskam F1 i zaslaniam jozka

Przyklad 4:
Ja, Jozek i Bronek walczymy z Jasiem i Frankiem. W trakcie walki zaslony itd. W pewnym momencie
Jozek mowi: zaslon ktos bronka

Czy dozwolone jest cos takiego:
LamerskiJednobindowySkrypt binduje F1: zaslon bronka - ja wciskam F1 i zaslaniam bronka


Przyklad 5:
Jozek prowadzi druzyne (nas dwoch). W pewnym momencie
Jozek wchodzi na statek.

Czy dozwolone jest cos takiego:
LamerskiJednobindowySkrypt binduje F1: wejdz na statek - ja wciskam F1 i wchodze na statek

Edit:
Przyklad 6:
Mam prywatna liste wrogow z Jasiem, Frankiem i Marysia. Wchodze na lokacje, na ktorej znajduje sie wroga druzyna. Czy dozwolone jest cos takiego:
LamerskiJednobindowySkrypt porownuje cechy z wrogami, sumuje, dzieli, dodaje, losuje, wrozy, dzwoni do przyjaciela i stwierdza, ze Franek jest najslabszy po czym binduje F1: przelam obrone franka; zabij franka - ja wciskam F1 i atakuje franka

Ciag dalszy pytan nastapi
Awatar użytkownika
Grumsh
Posty: 29
Rejestracja: 09 mar 2009 14:02
Lokalizacja: Wawa/Lublin/Lubartów/Remote

Re: Skrypty

Post autor: Grumsh »

LamerskiJednobindowySkrypt porownuje cechy z wrogami, sumuje, dzieli, dodaje, losuje, wrozy, dzwoni do przyjaciela i stwierdza, ze Franek jest najslabszy po czym binduje F1: przelam obrone franka; zabij franka - ja wciskam F1 i atakuje franka
Nie może dzwonić - komunikacja pozaarkowa!
Wszystko idzie, wszystko powraca i wiecznie toczy się koło bytu,
wszystko zmienia, wszystko zakwita i wiecznie rok bytu bieży.

Nietzche
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Skrypty

Post autor: Miuosh »

Prezes, pojechałeś po bandzie ;]
Z niecierpliwością czekam, aż mg się ustosunkuje (albo usunie topik ;) )



PS. Pozdrowienia dla Topika ;)
Ogre!
Amavandrel
Posty: 82
Rejestracja: 23 mar 2009 07:29

Re: Skrypty

Post autor: Amavandrel »

Przyklad 6 jest nielegalny (przynajmniej w swietle orzecznictwa wizow):
Atak przeprowadzany jest na najslabszego, nie konkretnego gracza. Innymi slowy cisnac f1 nie wiesz do konca, ktory zostanie zaatakowany (bo zgodnie z tym co napisales, wybor nalezy do skryptu, nie gracza, a przez to nie jestes w stanie przewidziec rezultatu uzycia binda).

Co do pozostalych... Smierdzi to przechodzeniem arki na jednym klawiszu. Ktos zdaje sie juz za to oberwal (trzymanie f1 nie rozni sie w Twoich skryptach od trigga).
Momo
Posty: 45
Rejestracja: 28 cze 2009 08:42

Re: Skrypty

Post autor: Momo »

Jaka by byla zatem roznica, gdybym zamiast wszedzie F1 dal kolejno F1, F2, F3 itd?
To tylko przyklady skryptow i generalnie jakiegos binda, chcialbym wiedziec co teraz jest legalne, a co nie.Jak mozna bylo zobaczyc oficjalne stanowisko poprzedniej gory rozni sie od obecnego, tyle, ze obecnego nikt nie zna.
Sasuke
Posty: 26
Rejestracja: 12 lut 2009 22:09

Re: Skrypty

Post autor: Sasuke »

A taka, ze konczysz atakujac wroga, ktorego sobie wybrales sam, a nie ktorego Ci wybral skrypt bez Twojej wiedzy. Poza tym jaki jest sens ogladania filmu i przelaczania na arke gdy podswietli sie bind do wcisniecia. Nie lepiej juz ogladnac film w spokoju i olac arke? :>
Momo
Posty: 45
Rejestracja: 28 cze 2009 08:42

Re: Skrypty

Post autor: Momo »

Odnosnie komentarzy do przykladu 6: wiem kogo zaatakuje zanim wcisne binda: dla ulatwienia wezmy tylko porownanie wszystkich cech z przeciwnikami w trakcie walki - juz przy walce 5vs5 flood uniemozliwia samo przeczytanie wynikow nie mowiac o analizie.

Czyli generalnie: wiem co chce zrobic, wiem jak chce to zrobic, skrypt przelicza mi te pare wartosci i wyswietla wynik. Ja w momencie wcisniecia binda dokladnie wiem co on zrobi.

Sasuke: Jak ogladasz film grajac w arke i przelaczasz zeby tylko wcisnac jednego binda to faktycznie nie ma sensu grac.
Sasuke
Posty: 26
Rejestracja: 12 lut 2009 22:09

Re: Skrypty

Post autor: Sasuke »

No to nie ja chce sie oskryptowac pod F1 z echem kiedy klawisz wcisnac :)

Z tego co napisales wynika, ze nie wiesz co zrobi bind skoro nie jestes w stanie przeczytac tekstu, juz nie wspominajac o zrozumieniu/analizie co wykonuje automat :)

A co do flooda to moze wlasnie jest to dobry odpowiednik chaosu, ktory podczas bitw mial/ma miejsce.

Wiadomo, ze piszesz takie skrypty bo konkurencja nie spi i bez nich nawiazac rownej walki nie jest sie w stanie. Wg mnie nie ma sensu wypytywac wizow czy takie nie, bo odpowiedz zalezna od calosci sytuacji, a nie zasady dzialania binda. Proponuje uzywac tego co wszyscy i liczyc na ewentualne konserkwencje, albo nie uzywac i pisac do mg na tych co uzywaja :)
Momo
Posty: 45
Rejestracja: 28 cze 2009 08:42

Re: Skrypty

Post autor: Momo »

Za uzywanie tego co wszyscy (zwykle bindy i to nie przyklad 6 tylko duzo prostsze) graczom polecialy umy bo podejscie administracji nagle sie zmienilo. Dlatego pytanie moje jest calkiem powazne.
Amavandrel
Posty: 82
Rejestracja: 23 mar 2009 07:29

Re: Skrypty

Post autor: Amavandrel »

Momo: Ad 6 to atak na najslabszego. Arka nie przyjmuje komendy zabij najslabszego wroga, zatem taki bind jest nielegalny. Piszac lopatologicznie: klepiesz f1, a bind wybiera cel ataku, a zatem nie wskazujesz celu samodzielnie (celu w rozumieniu argument do komendy zabij), zatem mechanizm jes nielegalny.

A odnosnie wszystkich to roznica sprowadza sie do czasu reakcji. Za szybko - bedzie kuku. Bo idac Twoim tokiem myslenia zaraz zaczniemy sie zastanawiac czy jest roznica w bindowaniu atakow pod kierunki, albo lazika pod jeden klawisz, albo lazika i atakow pod jeden klawisz. A moze skrypt, ktory bedzie chodzil po traktach, zbieral ziola, przerywal zbieranie, nawiazywal walke, porownywal cechy, gonil, tropil, wskazywal kierunki, zaslanial, przelamywal i moze jeszcze rozkazywal. I wyciagal graty z ciala. Przeciez wszystko da sie podpiac pod nieszczesny przycisk f1, a tworca teoretycznie zawsze wie, co wykona jego skrypt. Ale wtedy rownie dobrze mozna zamiast binda f1 zrobic timestamp'a, a skrypt bedzie botem.

Dosc rozwlekle dochodzimy do wniosku Sasuke:
"rob co uwazasz i uwazaj jak robisz".
ODPOWIEDZ