Nowy system zapamietywania

Forum wieści z Arkadii.

Czy podoba ci sie zmiana systemu zapamietan

Tak
34
18%
Nie
138
73%
Wszystko mi jedno
17
9%
 
Liczba głosów: 189

Vayneela
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2009 19:56

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Vayneela »

Jestem za. :P

v.
Urisiel

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Urisiel »

Jesli ktoś nie wie jak działa system owy to już mówię ;p Wychodzisz poznajesz pare nowych osób...(2) Zapominasz zone! ;] Sprawdzilem na mojej skorze dziala...
Awatar użytkownika
Enefghar
Posty: 202
Rejestracja: 12 lut 2009 21:42
Lokalizacja: Actiontown

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Enefghar »

To ci teraz zona pieklo zrobi... ;)

E. :ugeek:


PS. Pozdrowienia dla zony.
Polelfka namysla sie nad czyms, cichutko szumiac.
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2009 23:27

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Molu »

Blob pisze:Molu: Jesli sie ta postac zaloguje i jesli ja spotka i jesli bedzie sklonna mu sie przedstawic (lub ktos ja przedstawi) to ja sobie zapamieta.
Jesli zas ktorys z tych warunkow jest trudny do spelnienia to nie ma tej mozliwosci praktycznie.
Ciekawe kiedy ludzie zaczna sie umawiac przez komunikatory na przypominanie?


Zawsze sadzilem se komendy "kto", "zapamietaj", "zapomnij", "ostatnio" sluza do wzmacniania znajomosci i przyjazni zawartych na Mudzie.
Po tej reformie widac iz dla wizow "przyjaciel" to osoba ktora ci sie przedstawila raz na 2-3 miesiace (w przypadku kupca 2 tygodnie).

PS. Pieter: i widzisz teraz bedzie mozna oberwac nie tylko za "nieprzedstawianie sie" a rowniez za "przedstawianie sie" zalezy na jaka osobe trafisz. Ironia losu
Chyba ta rozmowa tu będzie lepiej pasowała.

Z jednej strony masz rację - ciężko będzie z zachowaniem w pamięci osób, które są naszym zdaniem warte tego, żeby o nich pamiętać.

Z drugiej strony - przekładając to na rl - jeśli przez rok czy dwa nie spotkałeś swojego kumpla od kieliszka - to może się zdarzyć, że zapomniałeś jak ma na imię, nie? Przynajmniej ja tak mam :)
I nie ma sensu przytaczać argumentów dotyczących tego, że żona, że ojciec itp - bo z bliską rodziną raczej często się widujesz w domu. Arka to gra - wiadomo, że tu możesz mieć żonę i nie spotykać jej, bo jest w innym stowarzyszeniu, a wiadomo, że exp czy wojna są często ważniejsze w grze niż rpg z żoną i dziećmi. Mimo wszystko jednak - reforma dotyka wszystkich bez wyjątku - i tak samo jak Ty możesz kogoś zapomnieć, tak musisz zdawać sobie sprawę, że przez niektóre osoby możesz też zostać zapomniany. Jeśli będzie to dla wszystkich jasne i oczywiste to nie będzie problemu z tym, żeby w podobnym przypadku ktoś Ci się przedstawił.

Pamiętajmy też, że wizowie jasno stwierdzili, że reforma weszła w życie i pozostanie w grze. Można ją zaakceptować i grać dalej, albo przestać grać - tak samo jak było z każdą inna reformą wcześniej. Natomiast nie wiem czy jest sens płakać i smęcić nad tym jaka to zła zmiana i jakie jeszcze ma następstwa, czemu jeszcze będzie beznadziejna, bezsensowna itp. bo po prostu nic to nie da.

Trzeba patrzeć na jasne strony każdej zmiany. Ja na przykład widzę jedną rzecz, która wydaje się sensowna. Fakt, że zapomnisz wrogów, z którymi dawno się nie widziałeś - spowoduje, że nie będzie wiadomo czy są zalogowani czy nie. A to z kolei wpływa na fakt, że nie można się łatwo dowiedzieć jakie są szanse, że akurat idzie na Ciebie drużyna światła czy ciemności, czy miejsce w które ruszasz jest bezpieczne czy nie. Wcześniej bez sensu było wejście do świata, sprawdzenie "kto" - jest ich 10, więc pewnie mają jakąś wyprawę - więc mam to gdzieś, pogram seciem, albo obejrzę film. Albo odwrotnie - zadzwonię po ziomów i będziemy się bronili. Przez to mniejsze są szanse na zaskoczenie kogoś.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem tego, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
Cannard
Posty: 108
Rejestracja: 23 lut 2009 06:14

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Cannard »

Molu sorry ale na silę szukasz usprawiedliwień moim zdaniem.

Przykład "friendly": Wszędzie poznam mordkę Cerdina, choć istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że nigdy nie rozstawaliśmy się przesadnie trzeźwi, a widujemy się może raz, dwa razy w roku.

Przykład "wroga": Bez problemu poznaje typka, który kiedyś usiłował opędzlować mnie z komórki. Mimo, że było to prawie 10 lat temu. I nie musi mi się on w tym celu przedstawiać.

I wcale nie jest tak, że tu stowarzyszenie, czy coś tam, pochłania postać i absorbuje pamięć, tu przypadkowe osoby spotkane na poczcie, w środku pociągu etc., których imion normalnie nie pamięta się po wyjściu na peron zastępują Ci osoby, które są dla Ciebie ważne.

Z postaci zrobiono rybki, które zapamiętują tylko ostatnie x minut życia, a reszta pozostaje kwestią genów. Po zwiększeniu liczby slotów rybka zapamięta na dłużej ale chyba nie o to biega.

I wcale nie jest też tak, że siedzenie cicho "bo i tak wizowie zrobią co chcą" popłaca. Obecna administracja o ile mi wiadomo nie usiłuje zabić tego MUDa, więc powinna brać pod uwagę głosy osób, które tego MUDa współtworzą. Nastawienie, "zrobimy co chcemy, te nałogi i tak będą grać" już parę razy dało plamę.

Już pomijając wszystko, uważam wizów za dojrzałych ludzi i chcę wierzyć, że konstruktywna krytyka nie spotka się zawsze z olaniem. Chociaż fakt, czasem się spotyka.
Inni zawsze mu doradzali, żeby zrobił coś ze swoim życiem. Zgadzał się z tym: chciałby z niego zrobić łózko.
--------------------
Nieważne, jak żyłeś i umarłeś, ale jak opowiadają to bardowie.
Krep
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2009 01:23

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Krep »

Cannard:

miales 10 lat temu komorke?!?!?

BURZUJ!
Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Grrid »

Cannardzie i inni.
Administracja przedstawila dosc rzeczowe argumenty przemawiajace za koniecznoscia tej zmiany. Wiele juz osob zaakceptowaly te zmiany w takiej formie w jakiej sa. Reczej nie cofna tej zmiany bo to bylo potrzebne.
Awatar użytkownika
Nathaniel
Posty: 126
Rejestracja: 13 lut 2009 07:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Nathaniel »

Przez tyle lat byl spokoj, a nagle sie okazalo, ze zapamietywanie robi takie zajebiste bledy. No to super, ze ktos o tym wczesniej wspomnial. WTF w ogole.

Za rok sie okaze, ze komenda 'zabij' robila od zawsze potezne bledy i trzeba ja wywalic.

To, ze mozna zapomniec imie kogos ze swojej na przyklad rodziny, kosztem imienia zenka spod karczmy, to jest jedno wielkie LOL po prostu.
... just like you imagined ...
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2009 23:27

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Molu »

Cannard - ja nie szukam usprawiedliwień dla nikogo. Po prostu był na arce pewien błąd i został poprawiony w sposób taki a nie inny. I nie sądzę, że wynika to z zastosowania pierwszego lepszego pomysłu. Więc nie usprawiedliwiam nikogo - po prostu przedstawiam pozytywne aspekty tej zmiany. Mnie też nie podoba się pomysł, że zapomnę Evina tak jak zapomniałem Arvida, Adera czy Irona. I nie ma znaczenia fakt, że nie ma już na arce takich postaci - takie osoby były i chciałem widzieć je w zapamiętanych, bo niewiele osób o nich pamięta, a uważam je za postacie bardzo ważne dla arki, żeby nie rzec - kultowe. Po prostu nie mam na to wpływu - Rafgart napisał, że zmiany nie zostaną cofnięte więc pozostaje przejść nad tym do porządku dziennego. Dyskusja mogła trwać do momentu, w którym takie stwierdzenie się nie pojawiło, a teraz nie ma już sensu.

Tak, Nathaniel - nie każdy jest tak nieomylny i wszystkowiedzący jak Ty i nie każdy znajduje błędy od ręki. Wydaje mi się, że możesz złożyć podanie, żeby zostać jednym z czarodziejów i pokazać, że będziesz w tym lepszy niż oni.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem tego, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
Nathaniel
Posty: 126
Rejestracja: 13 lut 2009 07:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Nathaniel »

Wizowie tworza gre nie dla siebie, a dla graczy. Kazdy ma wiec prawo do swojego zdania i komentarza, co uczynilem powyzej.
Bo idac Twoim tokiem myslenia, mam przyjmowac wszystko bez mrugniecia okiem i bez wyrazania swojego zdania, lykac kazda rybke, ktora wizowie rzucaja, jak mlody kormoranek i cieszyc sie z tego. Zalosne.
... just like you imagined ...
ODPOWIEDZ