Nowy system zapamietywania

Forum wieści z Arkadii.

Czy podoba ci sie zmiana systemu zapamietan

Tak
34
18%
Nie
138
73%
Wszystko mi jedno
17
9%
 
Liczba głosów: 189

Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Urithair »

Co do interakcji, to sie mylicie.
Co prawda troche ten system sprawia, ze sytuacje sa dosc komiczne, ale sadze, ze to kwestia przyzwyczajenia..

Taka sytuacja(podczas pomocy pewnej postaci):

Kod: Zaznacz cały

XXX mowi: Czy moge poznac twoje imie? Tylko tak nieoficjalnie?
Pewnie po jakims czasie ta druga czesc pytania zniknie calkiem, a komendy 'przedstaw kogos/ przedstaw sie/kto' stana sie wreszcie czescia rpgowa gry, a nie sposobem na wieksza kontrole PK.
Awatar użytkownika
Cannard
Posty: 108
Rejestracja: 23 lut 2009 06:14

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Cannard »

Nie mogę pamiętać osoby, która zmieniła życie mojej postaci albo zaciekłego wroga ale na x czasu zapamiętam jakiegoś pajaca, który mnie "potrąci przedstawieniem" na poczcie.

Wytłumacz mi co w tym takiego komicznego.
Inni zawsze mu doradzali, żeby zrobił coś ze swoim życiem. Zgadzał się z tym: chciałby z niego zrobić łózko.
--------------------
Nieważne, jak żyłeś i umarłeś, ale jak opowiadają to bardowie.
Awatar użytkownika
Ennyen
Posty: 235
Rejestracja: 14 lut 2009 22:33
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Ennyen »

Tak mnie zastanawia. Kiedy zapamietany sie odswieza ? Gdy sie go ponownie spotka ? (nie mozliwe, to dopiero bylo by obciazenie mudliba ktore ta zmiana miala eliminowac...) Czy gdy sie znow przedstawi ? (glupie...)


DOL:
Cytujac Rafgarta:

Wada poprzedniej byl przede wszystkim duzy koszt odczytu danych. Jak byc moze niektorzy zauwazyli w czasie ostatnich wojen na mudzie w czasie poruszania sie w bardzo duzej druzynie przy kazdym kroku wystepowaly powazne bledy lub nawet duzo gorsze rzeczy. Koszt sprawdzania zapamietania jest kluczowy, gdyz jest ono wywolywane przy wyswietlaniu kazdego imienia w komunikatach dla kazdego gracza.
Kiedys nie wiem po co to bylo robione (porownywanie i sprawdzanie zapamietania), teraz system przy spotkaniu 30x30 graczy musi porownac DODATKOWO ich baze zapamietanych imion i odswierzyc ja takze pod kwerenda "kiedy kto zostal spotkany i jak uszeregowac chronologicznie zpamietane imiona"?? No nikt mi nie wmowi, ze to wplywa w sposob pozytywny na OPTYMALIZACJE.
Ostatnio zmieniony 23 gru 2009 23:03 przez Ennyen, łącznie zmieniany 3 razy.
Amavandrel
Posty: 82
Rejestracja: 23 mar 2009 07:29

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Amavandrel »

Ennyenie, kiedy sie go spotyka. Porownywany jest kod postaci (a moze nawet opis) z lista zapamietanych i stosownie wyswietlany opis lub imie. Dodanie jednej funkcji odswiezajacej to w sumie niewielki problem.

Natomiast w ankiecie brakuje opcji "tez bym sie napil".
Ingtar
Posty: 3
Rejestracja: 20 gru 2009 00:07

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Ingtar »

A moze w ten sposob:
1) osoby z wlasnego stowarzyszenia nie mozna nigdy zapomniec.
2) wprowadzic kategorie osob szegolnie pamietanych ktorych takze nie mozna zapomniec - zalozmy ze by odpowiadalo to 10% limitu wynikajacego z mentali (mozesz pamietac 100 osob to 10 nigdy nie zapomnisz). Tu mozna by bylo zarzadzac podobnie jak w starym systemie
3) osoby skasowane dodawac do cos w rodzaju pamietnika postaci gdzie przenoszone by byly imiona skasowanych z zapamietanych - oczywiscie nie dzialalo by to jak zapamietani ale zostawialo by jakis slad w historii postaci

Dlaczego?
Ad 1 osoby z wlasnego stowarzyszenia jakby na to nie patrzec sa silnie zwiazane i zazwyczaj powinno sie je pamietac puki sie razem mieszka. Co prawda system w wiekszosci wypadkow bedzie odnawial przez przedstawianie ale w ten sposob pozapominamy postacie ktore sie nie loguja a naprawde przydaje sie je pamietac. W przypadku kiedy ktos odchodzi z gildii wtedy system dzialal by jak obecie chyba ze by sie dodalo dana osobe do kategorii szczegolnie pamietanych

Ad 2 nie kazdy jest w gildii ale kazdy ma kogos kogo obdarza szczegolnym sentymentem, czy to przyjaciela czy to wroga i coby sie nie dzialo nie jest w stanie go zapomniec

Ad3 to stworzenie w bardzo prosty sposob czego czego nie ma na arkadii od poczatku a moim zdaniem jest potrzebne - mianowicie historii opstaci, jedna z mozliwoscie jest wlasnie pamietanie postaci ktore odeszly i juz nie wroca.

Nie znam sie na kodowaniu ale chyba zakodowanie tego nie powinno stworzyc powaznych problemow.
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Visborg »

E tam, odczepcie się już od tego zapamiętywania - skoro faktycznie pamięta się spotykanych, a nie tylko przedstawiających się, to jest całkiem logicznie. Nie jestem programistą, ale wydaje mi się że dodawanie jakiś kategorii (członkowie stowa, wrogowie stowa, whatever) tworzyło by dodatkowe listy które system musiał by za każdym razem przejrzeć - ergo niweczyło całą sprawę optymalizacji.

Lista zapamiętanych ale skasowanych? Owszem, fajny, miły bajer. Ale moim zdaniem jak te osoby tak się dla Was liczyły, to przebolejecie zniknięcie ich z "zapamiętani" i po prostu będziecie pamiętać czy przeglądać logi...

Po skasowaniu poprzedniej postaci też mnie bolało że więcej nie zobaczę tych imion z zapamiętani - i też mowa o osobach które tam były z sentymentu. Ale poważnie, poboli tydzień a potem przestanie. ;) Płacze że nie dają Wam narzędzia do wspominania skasowanych? A MC nie dają szarży. Nikt nie może mieć wszystkiego. ;) Zacznijcie po prostu logować i sobie te osoby będziecie z logów wspominać. ;)

Reforma nie jest może cudowna, ale została przeprowadzona, po wyjaśnieniu funkcjonowania okazuje się w miarę logiczna (pamiętanie faktycznie spotykanych, a nie ostatnio przedstawionych) - i już zostało powiedziane że nie zostanie cofnięta. IMHO pogódźcie się z tym albo odpalcie sobie simsy.
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Eve »

Amavandrel pisze:Ennyenie, kiedy sie go spotyka. Porownywany jest kod postaci (a moze nawet opis) z lista zapamietanych i stosownie wyswietlany opis lub imie.
8-) To jednak zapomne wszystkich kupców z mojego Stow. na rzecz klientów sprzedających co spotkanie złom i inne takie. :roll:

PS. Z tego miejsca chciałabym przeprosić Radę i Mistrza KCN za moje pytania o wylegitymowanie się! :mrgreen:
Rafael
Posty: 85
Rejestracja: 04 mar 2009 11:05

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Rafael »

"E tam, odczepcie się już od tego zapamiętywania - skoro faktycznie pamięta się spotykanych, a nie tylko przedstawiających się, to jest całkiem logicznie."

Moze i logiczne kodowo, ale rpgowo juz nie koniecznie, a z tego co tutaj ludzie pisza to jest spora grupa (tez sie do niej zaliczam) ktora trzyma z wlasnej woli osoby, ktorych niekoniecznie czesto, lub wrecz prawie nigdy nie spotyka. Nie mowie juz o postaciach skasowanych.
Sam osobiscie mam pozapamietywana wiekszosc graczy z gildii, tez takich ktorzy loguja sie raz na miesiac na godzinke i fajnie czasem przyuwazyc w "kto" ze jeszcze zyje, spora czesc pamieci mam tez "zapchana" postaciami ktore gdzies tam wywaly na mnie wplyw, ale mimo że pamiec sie powiekszyla, to wiekszosc z nich bede powoli zapominac na rzecz jak to Cannard napisal "potraconych imiennie" Zenkow, elfow.

Oczywiscie jesli wizowie nie wezma pod uwage naszych tutaj apeli, to trzeba sie bedzie przyzwyczaic, jesli sie chce grac dalej, ale az odechciewa sie logowania, jak pomysle sobie ze za starych kumpli sprzed ladnych kilku lat, w pamieci bede mial przypadkowe osoby, to tak jakbym zapamietywal kazdego przechodnia ktorego imie wylapie na ulicy :/
A argumenty (oprocz tego ze byly bledy i duze obciazenie serwera) podane za zamiana sa albo marginalne, albo srednio trafione

Reszta zmian ma swoje plus i minusy, ale generalnie sa w porzadku.

Raf

Ps. Trzeba sie sparnac jakimis duzymi ekipami teraz zeby zobaczyc czy chociaz taki plus bedzie zmiany z zapamietywaniem.
Awatar użytkownika
Vicorin
Posty: 93
Rejestracja: 23 gru 2009 17:52

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Vicorin »

Rafael pisze: A argumenty (oprocz tego ze byly bledy i duze obciazenie serwera) podane za zamiana sa albo marginalne, albo srednio trafione

Mistrz erystyki :)
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Visborg »

True, Schopenhauer pokłonił by się z szacunkiem. :)

Tak niestety jest z "obrońcami sprawy"...
ODPOWIEDZ