Nowy system zapamietywania

Forum wieści z Arkadii.

Czy podoba ci sie zmiana systemu zapamietan

Tak
34
18%
Nie
138
73%
Wszystko mi jedno
17
9%
 
Liczba głosów: 189

Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Eve »

Strach się zalogować...Chociaż:> już nie będę dostawać listów jak się lognę bo nikt mnie nie będzie znał. 8-)

Chyba będę musiała apelować za każdym razem - "Tylko nie waż mi się przedstawić, żebym nie wiedziała czy Ty to Ty bo zapomne kogoś. A że ja wolę pamiętać kogoś to.. sorry."

Dziennie to kupiec może i z 40 osób lekko spotkać. Po co mi te wymieniane 15-30 slotów nowych? Po co mi generowanie dodatkowej akcji -automat zapamiętuje za mnie, a ja za każdym razem się będę z nim biła, żeby jednak niekoniecznie.. (to nie znaczy, że w obecnej sytuacji nie uważam, ze pomysł jest dobry, w zasadzie to chyba jedyne dobre rozwiązanie w tym położeniu:/)

Co do poziomów, to dziwne, że muszę zaprosić członka Stowarzyszenia, żeby zobaczyć czy damy radę ubić snoty;>, ale poza tym jest mi to obojętne.

Co do sprawdzanioa aktywności, to została sprowadzona tylko do funkcji pk, ponownie. Na to czy jest jakaś szansa na odpisanie na list czy na coś innego już nikt nie spojrzał. Generalnie też jest mi ona obojętna. Najwyżej ktoś się nie dowie.

Ogólnie bardzo mi się nie podoba równanie arki do pk a zapominanie o innych jej aspektach. I tyle... bo nie chce mi się teraz o tym więcej myśleć.
Gość

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Gość »

Dobra, co do maskowania poziomów i ostatnio, to jestem w stanie zrozumieć powody zmian, bo jakieś tam się przegięcia z wym wyczyniało. Niestety tak jest Eve, że niewinna większość ponosi konsekwencje poczynań mniejszości.

Jednak ten myk z zapamiętywaniem w obecnym kształcie to jakiś żart. Ok, fajnie, że Raf wyjaśnił powody zmian. Pewnie kosztowało też trochę wysiłku, żeby ten system ponaprawiać, ale tak, jak jest teraz to po prostu spore utrudnienie życia graczom. I z całym szacunkiem i tolerancją dla odmiennych poglądów: ten kto nie dostrzega bezsensowności obecnego systemu zapamiętywania, ten jest głupi.

Drodzy wizowie, mimo że Arka to nie republika, to skoro jest tyle głosów graczy, to może dodacie chociaż komendę 'zapomnij'. Pewnie, że większość nie zawsze ma rację, ale vox populi, vox Dei.
Tipi
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Tipi »

Daggerro, teraz pewnie system wyrzuca jakos losowo postaci bo skad ma wiedziec kiedy kogo widziales..
Wczesniej sie to nie logowalo. Od taki maly minusik reformy :)
Awatar użytkownika
Gayrod
Posty: 12
Rejestracja: 28 lut 2009 10:11
Lokalizacja: Athel-Loren

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Gayrod »

Rafgart pisze: Poza tym zmiany wyeliminowaly sytuacje, gdy:
- ktos pamieta nieistniejaca osobe i powstaje nowy gracz o tym samym imieniu - na Arkadii powstalo dotad kilkadziesiat tysiecy postaci i nie da sie zablokowac imion wszystkich usunietych, a byly wielokrotne zgloszenia, ze cos takiego uniemozliwia gre
- gracz jest zapmietywany po poznaniu tak samo nazwanego npca
- gracze w sposob patologiczny wykorzystuja komende ostatnio do przewidywania dzialan przeciwnikow
- gracze zapamietuja tylko przeciwnikow a nie znaja czlonkow wlasnego stowarzyszenia
- gracze wymuszaja na innych przedstawienie sie (czesto kierujac sie motywacja calkowicie oderwana od gry)
- nowi gracze boja sie przedstawiac
Oczywiscie nie ma systemu, ktory bylby calkowicie pozbawiony wad, ale nie ma zadnych powodow by cokolwiek cofac.
Ogolnie zwaliliscie na maxa, sorry. Wysraczylo pomyslec logicznie...

Jak ktos napisal wczesniej ide na studia poznaje 4 nowe osoby wracam do domu i nie znam imienia matki. Poje... pokrecilo was serio !!!!!!!!!!!

Postac chyba powinna miec wplyw na to co zapamietuje. A skoro tak wam przeszkadzalo, to ze postac pamieta nie istniejace postacie, (Uwaga znowu trzeba bylo pomyslec) i wprowadzic linijke kodu, ktora przy kasowaniu postaci, usuwa jej imie z "zapamietani" u kazdego gracza ktory ja znal. Ale nie to lepiej narzucic graczom taka glupote. BRAWO.

Ten system nie ma wad, on jest poprostu idiotyczny w samym zalozeniu.


*-w pierwszej wersji byly przeklenstwa, ale cholera wie czy mnie za to nie skasuja .....
Ostatnio zmieniony 21 gru 2009 14:35 przez Gayrod, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Estar
Posty: 18
Rejestracja: 12 lut 2009 22:34

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Estar »

Gayrod pisze: NIECH KTOS WYMYSLI JAKIS DOBRY PROTEST
- floodowanie forum co 5 min inny gracz, ten sam text na forum niech pisze
- pomysl z secondami biegajacymi w liczbie 40 i przedstawiajacymi sie kazdemu tez byl dobry
- mozna by nie grac do momentu cofniecia tego genialnego pomyslu
- mozna tez pisac do wizow jesli sie zna jakiegos, maile, smsy etc.
Pomysl z tymi zmianami uwazam za co najmniej dziwny, OK. Ale odnosnie Twojego pomyslu - czy Ty masz cos z glowa, chlopczyku?
Bite off more than you can chew. And then chew it.
Ghazar
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2009 21:54

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Ghazar »

Zdecydowanie powinien sie zastosowac do 3ciego pktu ze swojej listy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Eve »

Może i Gayroda troszę poniosło, ale ja się nie dziwię. I tak, wiem, że zwykle zmiany są dostosowywane do pkowców, ale liczę, że wizowie chociaż przeczytają argumenty, które tu padły (a o dziwo były sensowne w zasadzie wszystkie) i zmodyfikują trochę swoją zmianę. Błąd, o którym pisał Rafgart był ze strony kodowo-wizowej, dla graczy niedostrzegalny. Teraz jest poprawiony i zapewne wszystko wygląda świetnie od podszewki. Chciałabym tylko zwrócić się niesmiało do Wizów, że w grę grają gracze. Znakomicie, że kod jest poprawiony i sprawniejszy. Jednak od strony gracza to jest bardzo duża strata. Może jest inne rozwiązanie, żeby inaczej było to napisane a efekt stary, albo poprostu kilka rozwiązań już przez nas napisanych?

Gra jest dla graczy, choć zawdzięczamy ją wizom..
Aiwazz
Posty: 128
Rejestracja: 13 lut 2009 08:19

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Aiwazz »

Jedyna nadzieja jest taka, ze obecna administracja zgodnie z tym, z jakiej strony dala sie poznac - wezmie pod uwage opinie graczy, zamiast rzucac znane sprzed wielu lat stwierdzenie pewnego Lorda "Niepodoba sie to nie graj..."
Gość

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Gość »

a co powiecie na komende wspomnij <kogo> ?
dzialalaby tak, jakbysmy własnie spotkali te osobe. mozna by wspominac cenne osoby w pamieci (czy tam mame na wykladzie ;)). a zeby nie bylo zbyt rozowo, to niech zzera mane i tyle.

mysle, ze w ten sposob zachowane bylyby wymienione przez Rafgarta cele zmian, a dla graczy byloby mniej bolesnie: ciezko bedzie wspomniec wszystkich w pamieci, malo kto bedzie to marnowal dla skasowanych postaci, ziomkow z wlasnej gildii i tak bedziemy pamietac, zoltki beda mniej przesladowane o imie
Ghazar
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2009 21:54

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Ghazar »

Eve, nie przecze iz mnie tez nie podobaja sie zmiany ale jest duzo propozycji ktore wizowie moga rozpatrzec a iz zrobili ta reforme by usprawnic gre (przynajmniej ta czesc reformy ktora najbardziej boli - z zapamietanymi) to istnieje spora szansa iz do niektorych z pomyslow przychyla sie. Tak wiec poki co pomysly Gayroda brzmia conajmniej glupio.
Prawdopodobnie poniosly go zbytnio emocje (dlatego komentuje pomysly a nie osobe) ale trzeba troszke uwazac co sie pisze. To wiesci a nie komenty do zgonow.
Obrazek
ODPOWIEDZ