Nowy system zapamietywania

Forum wieści z Arkadii.

Czy podoba ci sie zmiana systemu zapamietan

Tak
34
18%
Nie
138
73%
Wszystko mi jedno
17
9%
 
Liczba głosów: 189

Awatar użytkownika
Aida
Posty: 105
Rejestracja: 12 lut 2009 21:37
Lokalizacja: Krk

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Aida »

Skoro pytania do wizow zamkniete to moze tutaj, skoro sie potezny temat zrobil w bardzo krotkim czasie. Jakie sa szanse na cofniecie/modyfikacje tego wynalazku?
Come over to the Dark Side!
We have candy..
Awatar użytkownika
Yergo
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38
Lokalizacja: trójwieś

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Yergo »

Pytania do wizow otwarte :*

Edit: patrzac na ten sprzeciw, jezeli nie przegniemy pauy to spore :P
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Godar »

Właśnie chciałem wrócić do gry, ale w takim wypadku to chyba lepiej nie wychodzić z gildii jeszcze przez parę dni, może jeszcze jest szansa, że ktoś coś z tym zrobi. Jest mi bardzo nie na rękę formatowanie mózgu mojego krasnala i zapełnianie go dziesiątkami imion sekondów, których spotkam pewnie raz w ciągu całej gry.

Mam tylko nadzieję, że ta zmiana nie jest początkiem nowej epoki absurdu na Arkadii. Poprzednia administracja robiła wszystko, by zwiększyć realizm gry kosztem grywalności. Do czego to doprowadziło, wszyscy wiemy. Obecna, jak do tej pory, poszła na szczęście w przeciwnym kierunku i o dziwo większość jej reform można chyba uznać za udane.

Natomiast to dziwadło zarówno bezsensownie niszczy grywalność, jak i nijak ma się do realizmu. Bo czy jeśli jutro pójdę na imprezę i poznam tam kilkanaście osób, to wskutek tego mój umysł ulegnie takiemu przeciążeniu, że zapomnę, jak sie nazywają moi najlepsi przyjaciele? Albo nie wiem, moja babcia? Chyba nie.

No cóż, oby ta nieprzemyślana zmiana była tylko pojedynczym potknięciem, do którego każdy ma prawo. (Choć co skłoniło czarodziejów do przepchnięcia takiego bubla nie pojmę nigdy... ale łatwo krytykować, gdy się nic nie robi, więc dam sobie spokój.) Mam nadzieję, że nie jest to znak wypalenia twórczego obecnej władzy. Bo niestety często tak jest, że kiedy kończą się dobre pomysły, to zaczyna się realizować te hmm... gorsze. A wtedy lepiej dać sobie na wstrzymanie i odpocząć.

Pozdro^666


PS.

Po namyśle dostrzegłem dobre strony tej reformy. Teraz nikt nie będzie mógł mieć pretensji o legitymowanie w Mahakamie przez KMów czy OHMów.
Będzie to wyglądało mniej więcej tak:
Wedle rozkazu Starosty Mahakamu, Galina Hooga, NIE WAŻ SIĘ PODAWAĆ IMIENIA ani celu wizyty pod Gorą Carbon!
:mrgreen:


PPS.

@Rork, sorry że splagiatowałem Twój "życiowy przykład", ale mam głupi nawyk pisania notek bez uprzedniego przeanalizowania całęgo topicu.
Zresztą i tak Twój był zabawniejszy ;)
Ostatnio zmieniony 20 gru 2009 21:22 przez Godar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Rispat
Posty: 17
Rejestracja: 15 maja 2009 22:58
Lokalizacja: Włocławek.

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Rispat »

Zmiana ciekawa nie jest, nie jest też zła. O ile kasowanie poziomów dla osób trzecich jest całkiem sensowne, a zredukowanie właściwości komendy 'ostatnio'
da się przeboleć, o tyle brak wpływu na zapamiętanych jest dziwny, niezrozumiały i na dłuższa metę nie przyniesie nic dobrego.

Z drugiej strony ...

[mode=llizanie dupy]Zmiana funkcjonuje już cały jeden dzień. Wizowie jakiś powód mieli by zrobić co zrobili. Wypada chociaż ze zwykłej przyzwoitości i szacunku dla ich pracy poczekać na jej efekty.[/m]

Z trzeciej strony ...

Nikt nie chce czekać, bo zmiana jest zła. Sytuacja całkowicie beznadziejna, co nie?

A, jeszcze krótkie słówko. Czytam sobie to forum i przeboleć nie mogę Waszego, kochani, CHAMSTWA. Ja wiem, że starzy wyjadacze muszą sobie raz dziennie pojechać młodego - wszak udany pojazd to +1cm do długości penisa, ale przy Waszym tempie macie już kuśki na dobre paręnaście metrów. Powinno wystarczyć. Ci ludzie maja inne zdanie niż Wy (zwolennicy zmiany/entuzjaści/młodzi ), co nie znaczy, że jest to zdanie w jakikolwiek sposób mniej ważne. A podejście - 'On myśli inaczej, to go pojadę, bo mam więcej kolegów, elo!' - jest takie trochę ... prostackie?

Swoje powiedziałem, tyle w temacie. Pozdrawiam serdecznie i do następnego.


ed:
down:

Po raz kolejny odnoszę dziwne wrażenie, że odpisujesz na notki nie czytając ich. Ale cóż, niektórych to bawi. Ćwicz dalej, bro! <OK>
Ostatnio zmieniony 20 gru 2009 22:46 przez Rispat, łącznie zmieniany 1 raz.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the darkness at Tan Hauser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain. Time to die. " - Roy.
Aiwazz
Posty: 128
Rejestracja: 13 lut 2009 08:19

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Aiwazz »

Zgadzam sie z przedmowca.
Te kilka osob ktorym sie podoba zmiana nie moze sie mylic. To te kilkadziesiat, ktore uwazaja ze zmiana jest do kitu - jest w bledzie.

Nie twierdze, ze wiekszosc ma zawsze racje. Twierdze, ze jesli wiekszosc uwaza, ze cos jest niefajne, to oznacza ze wiekszosci sie to niepodoba.
Awatar użytkownika
Ernard
Posty: 37
Rejestracja: 16 mar 2009 00:28

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Ernard »

Dla wszystkiego jest wytlumaczenie.

Reforma ma znaczenie czysto rpgowe, starsze postaci poprostu cierpia na demencje starcza, alzheimera i tym podobne schorzenia. Nic więc dziwnego, że postać po latach zapomina jak nazywała się jego własna żona. :D
Krobelus
Posty: 113
Rejestracja: 25 mar 2009 12:39

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Krobelus »

Co sadzicie o usprawnienie systemu zapamietywania jak juz musi byc taki jaki jest ze przykladowo musi ci sie postac x przedstawic 3 razy (po przelogowaniu, zeby uniknac chamstwa) w tygodniu zeby ja zapamietac. Wtedy uniknelo by sie tak zwanego natrectwa sekondow lub postaci co spotykasz raz na miesiac(chce byc doda przedstawiam sie wszystkim i jestem slawny).

Re down: W moim przykladzie dalej nie mialbys kontroli jesli nie czytasz uwaznie, chyba ze bys sie czail nie samowicie i nie logowal specjalnie jak ktos ci sie 2 razy juz przedstawil w danym tygodniu co uwazam za przyklad smieszny i maloprawdopodobny.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2009 00:01 przez Krobelus, łącznie zmieniany 3 razy.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Zurwen »

Cóż, zabrano wam (nam, ale mi to nie przeszkadza) sztuczny mechanizm, który umożliwiał manipulowanie pamięcią postaci wedle własnego 'widzimisie', trudno żebyście byli z tego powodu szczęśliwi, nikt nie lubi jak mu odbierają zabawki.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Gerdia »

A ja nie lubie jak mi sie własna drużyna nie chce przedstawiać
i na wstępie piszczy, żebym ja sie przypadkiem nie przedstawiła.

I tak oto nadeszła era wpierdolu za podanie imienia.

Tak ... zmiana iście "zajebista".


G.
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Krobelus
Posty: 113
Rejestracja: 25 mar 2009 12:39

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Krobelus »

Gerdia wlasnie dlatego moj pomysl o usprawnienie systemu zapobiegalby zapmietywanie postaci co spotykasz raz na miesiac natomiast zapamietywanie osob z gildii i takich z ktorymi grasz . Wroga duzo ciezej byloby zapamietac bo nie wystarczyloby tylko raz kogos przedstawic. A piszcza takie osoby ktore nie maja nic z toba wspolnego i twoje imie potrzebne im jak piesc do oka.

Xion nie znam mozliwosci kodowych(jestem userem) kwestia jak to widzia wizowie i jak bardzo obciazalo by system.Nawiasem dodajac kazdy ma praktycznie zawod aj/masowy/elitarny i do kazdego byl licznik podczepiony z idlowaniem zawodu ktory mysle jest duzo bardziej rozbudowany, co wiecej osoby zapamietane ktore najczesciej spotykasz nie wpadalyby do licznika co zmniejszaloby wielkosc bazy(moge sie mylic).

Ps: Xion nie rozpatrzyles sytuacji takiej jak zdobywanie gildii gdzie przedstawi ci sie 20 osob z sojuszu i wywali ci "stare postacie" z ktorymi grales kiedys duzo bo byles w innej gildii(raczej nie zdazysz uzywac komendy zapomnij).

Wedlug mnie system nie bylby zly jakby byl usprawniony chodziazby o takie cos jak podalem, ale wizowie wprowadzili go na hop siup i teraz juz namieszal u osob ktore graja aktywnie.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2009 01:23 przez Krobelus, łącznie zmieniany 10 razy.
ODPOWIEDZ