Nowy system zapamietywania

Forum wieści z Arkadii.

Czy podoba ci sie zmiana systemu zapamietan

Tak
34
18%
Nie
138
73%
Wszystko mi jedno
17
9%
 
Liczba głosów: 189

Aiwazz
Posty: 128
Rejestracja: 13 lut 2009 08:19

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Aiwazz »

Co to jest "whizz" ? :lol:
Awatar użytkownika
Yergo
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38
Lokalizacja: trójwieś

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Yergo »

Ja proponuje jeszcze ustawic autoataki gwardiom za ataki na innych graczy w miastach + dodac tereny PvP.

W ramach urealniania sugeruje równiez podniesc ceny broni do 100mth za sztuke, oczywiscie pamietajac o tym, zeby zlomowanie nadal dawalo 3 miedziane monety, a bronie powinna wcinac pierwsza apoka.

Koszty treningow bojowych powinny zaczynac sie od jednej mithrylowej monety, nie od miedziaka, no i w wypadku nie uzywania danej umiejetnosci - zanikac.

Cena surowej ryby nie powinna przekraczac 6 miedzianych monet, a doba arkowa powinna trwac co namniej 24 godziny realowe.

W imie balansu!
PS: Notka oczywiscie satyryczna.

Shulz: idz sie zajmij lego, jezeli Twoja umiejetnosc przewidywania nie przekracza zakresu "do wczoraj".
Kosh
Posty: 83
Rejestracja: 14 lut 2009 09:33

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Kosh »

Jak dla mnie porażka.

Ale czy zauważyliście tą wspaniałą możliwość -
nie loguj się 3 miesiące i nikt już cie nie pamięta ^^

K.
Awatar użytkownika
Cannard
Posty: 108
Rejestracja: 23 lut 2009 06:14

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Cannard »

Shulz
jak tak mozna krytykowac takie zmiany jeszcze nie doswiadczajac ich wplywu z perspektywy czasu?
My krytykujemy zmianę zapamiętywania właśnie dlatego, że nie chcemy doświadczać jej wpływu z perspektywy czasu.

Nie trzeba być Nostradamusem, by przewidzieć co ta zmiana przynosi.
Inni zawsze mu doradzali, żeby zrobił coś ze swoim życiem. Zgadzał się z tym: chciałby z niego zrobić łózko.
--------------------
Nieważne, jak żyłeś i umarłeś, ale jak opowiadają to bardowie.
Awatar użytkownika
Hasp
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2009 00:44

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Hasp »

1.) Zwiekszono ilosc slotow zapamietanych gdzies o 30 (przynajmniej u mnie)
2.) Usuwa sie jedynie osob, ktorych sie praktycznie nie spotyka.

Te 30 slotow, moze troche wiecej, nawet jak zajma zoltki, ktorych spotka sie raz, beda zajmowane przez innych zoltkow, ktorych spotka sie tez tylko jeden raz.

Jezeli jest jakas blokada na to, ze priorytet w 'usuwaniu' z zapamietanych maja gracze bez gildii (zoltki), to ta reforma wcale tak duzo nie zmienia. Ale mysle, ze nie caly system byl opisany w wiesciach (i dobrze), przez co powinnismy po prostu poczekac i sprawdzic w praktyce.

'Przewidywania' graczy i/lub wizow prawie nigdy sie nie sprawdzaja, wiec zawsze lepiej poczekac z opinia. ;)

Hasp. :)
Awatar użytkownika
Yergo
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38
Lokalizacja: trójwieś

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Yergo »

@Kosh: opcja niesamowita. Juz widze wracajace do gry elity obu stron mocy, bo juz ich nikt nie pamieta.

Nieno widze tutaj ogolnie radosc i entuzjazm. Sonda tez jest zdecydowanie na korzysc zmiany. Mysle, ze doczekamy sie jakiejs poprawki. Zakladajac, ze zmiana byla konieczna, proponuje zglosic pomysly na naprawienie aktualnej sytuacji.

Mi sie osobiscie podobaloby przywrocenie komendy "zapomnij" w celu recznego wyczyszczenia pamieci z niechcianych imion. Pytanie o zapamietanie przedstawiajacej sie lub przedstawianej osoby. Udzielenie informacji, ktore osoby sa na liscie gotowych do zapomnienia i umozliwienie ich "ratowania" w wypadku gdy tego nei chcemy na przyklad poprzez proponowane tutaj odswiezenie. Problem w tym, ze to wszystko system raczej komplikuje. Cos bardziej praktycznego? ;]
'Przewidywania' graczy i/lub wizow prawie nigdy sie nie sprawdzaja, wiec zawsze lepiej poczekac z opinia.
Hasp: chyba kpisz.
Awatar użytkownika
Xion
Posty: 180
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10
Lokalizacja: Opole

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Xion »

Hasp:
2.) Usuwa sie jedynie osob, ktorych sie praktycznie nie spotyka.

Te 30 slotow, moze troche wiecej, nawet jak zajma zoltki, ktorych spotka sie raz, beda zajmowane przez innych zoltkow, ktorych spotka sie tez tylko jeden raz.
A skąd, przepraszam, wiesz że to działa przy spotykaniu osób, a nie tylko przy tym, gdy się przedstawiają? Ja nigdzie takiej informacji nie wyczytałem. Tymczasem różnica jest gigantyczna, bo ja na przykład pamiętam osoby, które przedstawiły mi się trzy lata temu, zapamiętałem je i już mi się przy spotykaniu przedstawiać nie muszą, czyli listy nie "odświeżają". Może teraz mamy biegać po wszystkich znajomych i będziemy się sobie przy każdej okazji przedstawiać na nowo? Bajeranckie.
Ale mysle, ze nie caly system byl opisany w wiesciach (i dobrze), przez co powinnismy po prostu poczekac i sprawdzic w praktyce.
No pewnie. A jak mi się w praktyce zaczną automatycznie zapominać osoby, które prawie nie grają, a ja chcę je pamiętać, to co wtedy? Wizowie mi je ręcznie dopiszą w pamięci postaci?

Już nie wspomiam o fakcie, ze brak dokładnego opisu wprowadzanych zmian (a przede wszystkim brak podania przyczyn, dla których te zmiany wprowadzono - bo enigmatyczne "błędy" są jakoś mało przekonujące) działa na niekorzyść samych wizów, którzy potem muszą odpowiadać na bzdurne pytania, albo rozpatrywać zgłoszenia błędów, które wcale nie są błędami.



Najlepiej, jak napisał Yergo poniżej, rozwiązała by kwestię po prostu komenda "zapomnij" - żółtków można by na bieżąco czyścić z listy i tyle. Przy danym buforze 20-30 slotów powinno wystarczyć.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2009 18:06 przez Xion, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie jest sumą przypadków.
Aiwazz
Posty: 128
Rejestracja: 13 lut 2009 08:19

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Aiwazz »

Mlody jest, malo wie.

Mi najbardziej zal tych postaci, z ktorymi gralem ilestam lat temu, ktore juz nie istnieja a mialem je w zapamietanych na pamiatke... taki "Hall of Fame" osobisty moj...
Awatar użytkownika
Yergo
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38
Lokalizacja: trójwieś

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Yergo »

Jeszcze co do wiekszego bufora: nic to nie daje, bo sie wystarczy zalogowac na 10 minut i z 18 miejsc sie zrobi 10. I jest sie wobec tego kurewsko bezradnym ;]

Kitram sobie miejsce w memie na trzy-cztery stowarzyszenia, a tu mi jakies pocztarze, elfy, zielarze i inni przypadkowi beda wypierac ludzi, ktorych imiona zapamietane w postaci sa do pewnego stopnia dla mnie wartosciowe. Dupa, zwlaszcza, ze Yergo lubi zagaic, imienia nie trzyma w tajemnicy wiec mu sie sporo osob tez przedstawia w zamian, pomaga czy walczy, ale raczej nie zapamietuje (pozdro miedzy innymi dla Topika).

O! Wlasciwie po co komu shorty. Niech imiona sa "open" ;]
Awatar użytkownika
Seren
Posty: 149
Rejestracja: 13 lut 2009 14:32

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Seren »

Yergo pisze:Nieno widze tutaj ogolnie radosc i entuzjazm. Sonda tez jest zdecydowanie na korzysc zmiany.
Eee.. raczej nie.

Schulz, a Ty dlaczego "whizzom" w cztery litery włazisz? Żebyś się z tym chociaż krył.. choć troszeczkę.

Ja przed zmianami miałam świeżo zapełnioną pamięć - zero wolnych slotów. Po zmianie mam piętnaście wolnych miejsc. Zazdroszczę tym z trzydziestoma.. Przy odrobinie szczęścia piętnaście może wystarczyć (jako sloty dla tych, których chcę zapamiętać i zapasowe miejsca dla tych, którzy się przedstawią i będą od razu do zapomnienia) - gdyby zgodnie z propozycją Yerga przywrócono komendę zapomnij. Pomysł w sumie dobry i chyba nie taki trudny do zrealizowania..

Pozdro dla kolegi, który zaraz po zmianie mi się przedstawił, żebym nigdy przenigdy go nie zapomniała :D

I dziękuję za wzmiankę o WPUAŻu, miło mi się zrobiło :roll:
There must be some way out of here, said the joker to the thief
There's too much confusion, I can't get no relief
No reason to get excited, the thief, he kindly spoke
There are many here among us who feel that life is but a joke
ODPOWIEDZ