Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Herenvarno »

Dołączę do pytania powyżej:
Ubrania dostępne w wyżej wymienionym imperialnym lasku pewnikiem tez przepadły? Jeśli tak, to pewnikiem z powodów mnożących się błędów i nie będą już dostępne one (ubrania) w żadnym innym sklepie?
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Cannard
Posty: 108
Rejestracja: 23 lut 2009 06:14

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Cannard »

Alena pisze:Witam serdecznie

Ja jako dość nowa arkadyjka chciałam zapytać gdzie mogę zdobyć zawód przepatrywacza? Ponoć jako tak zwany nieludź można było to osiągnąć w Drakwaldzie - problem polega na tym, że Drakwald został zamknięty - i przynajmniej ja nie umiem się tam dostać.
Czy macie dla mnie jakieś rady w tej kwestii?

Pozdrawiam,
Alena.
Przepatrywacz nie przepadł, tylko wyniósł się w inny rejon. Jak byli przepatrywacze wiedzedzą (a było ich pewnie spokojnie 75%osób, które potrzebowały AJ, swoją drogą brawo za balans AJotów swego czasu, prawie wszyscy brali praktycznie tylko jego), wymagał trofeów, czy tam innych skalpów. Więc w takich okolicach czegoś z czego można takowy zdobyć należałoby go szukać.

@Herenvarno
Z ciuchami nie mam pojęcia ale nie spodziewałbym się takich sztuczek w ludzkich osadach.
Inni zawsze mu doradzali, żeby zrobił coś ze swoim życiem. Zgadzał się z tym: chciałby z niego zrobić łózko.
--------------------
Nieważne, jak żyłeś i umarłeś, ale jak opowiadają to bardowie.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Paulie »

Cannard pisze: (...) (a było ich pewnie spokojnie 75%osób, które potrzebowały AJ, swoją drogą brawo za balans AJotów swego czasu, prawie wszyscy brali praktycznie tylko jego) (...)
On byl taki popularny, ze wzgledu na to, ze pojawil sie jako jeden z pierwszych (czy pierwszy nawet). I nie byl on nigdy jakis przegiety, ergo przyczepienie sie do balansu w tym miejscu jest chyba nie do konca poprawne.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Godar »

Mnie się zdaje, że Cannard ma rację. Przynajmniej w czasach, kiedy pojawiły się zawody AJ, przepatrywacz (czy wtedy raczej tropiciel) był raczej najlepszy. Najwięcej umiejętności, w tym ukrywanie i skradanie - jedyne umy, które na poziomie AJ robią już znaczną różnicę, a do tego bron drzewcowa (a bez tarczy ani duala drzewce chyba najbardziej się opłacają).

Jeszcze zbój był dobry (też miał ukrywanie, skradanie i tropienie).

Ale nie jest prawdą, że wszyscy brali wtedy tropiciela. Ja np. miałem strażnika górniczego ze względów erpegowych :P No dobra, tak na serio to nie wiedziałem gdzie jest Drakwald ani jak zrobić questa :P
Pieter
Posty: 65
Rejestracja: 10 gru 2009 12:40

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Pieter »

Przepatrywacz pojawił się razem w milicjantem redańskim. Był jedynym AJ dla nieludzi, więc masz rację był najlepszy. Informacje o nich były na tablicach ogłoszeń w miastach. Były to pierwsze AJ na arkadii.

Oba AJ miały bronie drzewcowe. Milicjant dodatkowo do wyboru maczugi a także walkę w szyku i zasłanianie.
Wszystkie AJ miały w zasadzie identycznie bronie. Jedyna rzecz z jaką był przepatrywacz i zbój kiedyś lepszy od innych AJ to ukrywanie i skradanie pozwalające uniknąć zgonu i od gracza i od zwierzyny.
Kiedyś dawno, dawno temu były czasy gdy na poziomie AJ można się było ukrywać. Kiedyś też można było skutecznie uciekać. Można było polować nie mając zawodu myśliwego. A potem przyszły reformy.


PS.
Strażnik górniczy jest silniejszym bojowo AJ od tropiciela. Tak samo wykidajło i zbój bo można używać tarczy a na poziomie gp tarcza daje bardzo dużo. Natomiast jednoręcznych drzewcówek zdatnych do walki jest co kot napłakał o ile w ogóle jakieś teraz są. Na dobrą sprawę od tropiciela słabszy bojowo jest tylko obieżyświat, złodziejaszek (sztylety), kupiec, zielarz, tragarz i rybak.
Awatar użytkownika
Zxar
Posty: 29
Rejestracja: 17 mar 2009 00:12

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Zxar »

Gniot:

To chyba jasne, ze jak przedmiot nie jest jeszcze wykuty to nie wiesz czy bedzie prawidlowo wykonany...
GIT!
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gerdia »

Ale zmieniły się ceny sprzetu u kowali.
Jak ktoś ma stary cennik to może jakieś tam
wnioski wysnuć, co zyskało na jakości a co nie :)

G. :|
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Ennyen
Posty: 235
Rejestracja: 14 lut 2009 22:33
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Ennyen »

Riegert:
Co do napiersnikowego pytania, zbroje sa pewnie modyfikowane przez statystyki postaci. Sile, zrecznosc.

Ja jestem ciekawy teorii co obrazuja dokladnie opisy broni :) Wywazenie: trafienie , skutecznosc: obrazenia?
I co to oznacza, ze taka sama bron jedna jest kiepsko wywazona i bardzo skuteczna, a drugi egzemplarz dobrze wywazony i malo skuteczny... :shock:
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Paulie »

Ennyen pisze: Ja jestem ciekawy teorii co obrazuja dokladnie opisy broni :) Wywazenie: trafienie , skutecznosc: obrazenia?
I co to oznacza, ze taka sama bron jedna jest kiepsko wywazona i bardzo skuteczna, a drugi egzemplarz dobrze wywazony i malo skuteczny...
Tak - obrazenia to skutecznosc, trafienie to wywazanie.
Taki rozrzut w ocenie znaczy, ze nie kazda postac na arce zna sie na broniach wystarczajaco dobrze, by je porownac. Albo po prostu zostal taki random w niej zakodowany. Albo oceniasz bron, ktora nie walczysz - wtedy wartosci brane sa z kosmosu. ;-)
Co do pytania do czarodziejow - bylo mowione juz, ze wszystkie itemki maja random. Te ze sklepu i kowala tez.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Morrid
Posty: 11
Rejestracja: 19 lut 2009 22:06

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Morrid »

A sprawdziliscie co odpowiada za parowanie- z moich obserwacji skutecznosc....
ODPOWIEDZ