Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Ennyen
Posty: 235
Rejestracja: 14 lut 2009 22:33
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Ennyen »

Nie sadze jednak, by ktorakolwiek z tych rzeczy zachecila kogos do powrotu. Ci, ktorzy chca grac w Arkadie, graja teraz.
Jednak ogol zmian ostatniego roku, dwoch, pare osob sklonil do powrotu, wiec badz dobrej mysli ;)

Podejrzewam, ze tymi zmianami nie beda reformy expa czy jakichs bojowych cudow, tylko takie pierdoly i ulatwienia zycia casualom czy nostalgicznym graczom jak przetrwanie sprzetu, zawody niebojowe i inne cuda tworzace z postaci niezly zabijacz wolnego czasu przy kompie. Mysle, ze wiele osob czeka tez na mozliwosc wydawania kasy na fajne itemy wytwarzane przez graczy - pierscienie, dobre trwale bronie, zbroje, czy przede wszystkim GADZETY (typu pierscien, naszyjnik, tatuaz, rog czy inne), ktorych mimo ze sie pojawiaja, to jednak wciaz MALO(im wiecej tym roznorodniej).
Awatar użytkownika
Enefghar
Posty: 202
Rejestracja: 12 lut 2009 21:42
Lokalizacja: Actiontown

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Enefghar »

Moje pytanie dotyczy align'u. Wszyscy wiedza ze istnieje bo raz w ruski rok go widac kiedy nie mozna dobyc jakiejs broni albo inna nie dziala jak nalezy... Wskaznik ktorego nie da sie sprawdzic w normalny sposob, a ktory jest mocno zbijany na przyklad podczas bicia npc ktore posiadaja bronie magiczne w ishtar. Czy administracja moglaby ta pozostalosc jakis wczesniejszych planow albo wyeliminowac, albo dac graczowi mozliwosc sprawdzenia tego podczas medytacji na przyklad? ja osobiscie sensu w jego istnieniu nie widze. Jak chce byc zly to bede zly i zaden wskaznik tego nie zmieni.
Ale przeciez da sie sprawdzic normalnie align... Trzeba tylko wiedziec gdzie...

Nie jestem za tym zeby go znosic, ani zeby jego sprawdzenie bylo ogolnodostepne... Samo sprawdzenie alignu ma swoj smaczek, a poszukiwanie tego specjalnego miejsca (miejsc... acz sam szukalem jednego) stanawi fajna zabawe...

Ale coz.. Ja jestem polelfem...

E. :ugeek:
Polelfka namysla sie nad czyms, cichutko szumiac.
Aphazel
Posty: 148
Rejestracja: 13 maja 2009 09:44

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Aphazel »

Co prawda czarodziej już się odniósł do tego posta, ale pozwolę sobie jeszcze na mały komentarz.
Godar pisze:

Kod: Zaznacz cały

Dostepne poziomy porownania sily:
   rownie silny jak, troszeczke silniejszy niz, silniejszy niz i duzo
   silniejszy niz.
Mamy wiec trzy mozliwe stopnie roznicy. (...)
Trzy stopnie??
1. przeciwnik jest dużo silniejszy
2. przeciwnik jest silniejszy
3. przeciwnik jest troszeczkę silniejszy
4. jesteście równie silni
5. jesteś troszeczkę silniejszy
6. jesteś silniejszy
7. jesteś dużo silniejszy

Ja tutaj, jakkolwiek bym nie patrzył, widzę siedem. A poziomów graczy (pomijając kompletnego żółtodzioba, który praktycznie nie istnieje od czasów startu nowej postaci na statku) doliczyłem się 16. stosunek jest prawie 1 do 2, zatem skala nie wydaje się wąska. Faktem jest, że widzenie wielce dośwa jako troszeczkę silniejszego od dośwa wygląda cokolwiek irracjonalnie, ale należy też brać pod uwagę zniekształcenia zbyt niskim umem oceny. Jeśli faktycznie masz go wysoko wytrenowanego, to może tu by należało pogrzebać.
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Godar »

Siedem? Chyba za duzo wypiles i widzisz podwojnie ;)

1) troszeczke silniejszy
2) silniejszy
3) duzo silniejszy

Trzy stopnie w gore i w dol, no i stopien "zerowy". Ok, moze troche nieprecyzyjnie sie wyrazilem, ale wiadomo o co chodzi ;P
Faktem jest, że widzenie wielce dośwa jako troszeczkę silniejszego od dośwa wygląda cokolwiek irracjonalnie, ale należy też brać pod uwagę zniekształcenia zbyt niskim umem oceny.
Znakomicie to wg Ciebie nisko?

No wlasnie, w teorii wszystko jest pieknie, ale w praktycie ten um jest kompletnie nieprzydatny i nie daje zadnych informacji. Rozwiazaniem moglo by byc, tak jak napisal Rafgart (dziekuje za odpowiedz), zwiekszenie ilosci granic poziomow porownania. Oczywiscie zgadzam sie, ze nie jest to sprawa priorytetowa ;)
Gość

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gość »

No porównania SĄ dosyć ważne, bo jak inaczej przed walką stwierdzić, że koleś jest za cienki, żebyśmy go mogli legalnie atakować ;)
Po zaatakowaniu czasami może być za późno (2 strzały....)

Ale liczba poziomów taka jak jest teraz - wystarcza już do oszacowania mniej-więcej z kim mamy do czynienia - tym bardziej, że ocena przeciwnika jest obarczona błędem od uma (i mentali?).
Mniej poziomów - mniejsze szanse na pomyłkę :mrgreen:

A mnie od jakiegoś czasu zastanawia ciekawy myk przy równych cechach.
Otóż niekiedy jest tak:
porownaj wytrzymalosc z godarem
Wydaje ci sie, ze jestes rownie dobrze zbudowany jak Godar.
a czasami tak:
porownaj wytrzymalosc z aphazelem
Wydaje ci sie, ze jest rownie dobrze zbudowany jak ty.
To co:ósmy poziom porównania ?
Czy jakieś inne tego wyjaśnienie macie ?
Tipi
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Tipi »

Wilhelm, na wyzszych progach normalne.

Kolega apropo zboja: Ostatnio ktos pisal do Rafgarta i ten odpisal ze nic nie bedzie zmieniane.
Widac ten specyficzny spec ma wynagradzac pewne niedogodnosci.
Awatar użytkownika
Gotmir
Posty: 176
Rejestracja: 12 lut 2009 21:48
Lokalizacja: Bristol

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gotmir »

dla mnie ten zawod powinien miec choc troche uma tarczy,bo macek 2rercznych jak na lekarstwo jest.


re Gniot: tak o dobre mace 2reczne mi chodzilo wlasnie. (nie nie mam secia z zawodem zboja :) )
Ostatnio zmieniony 13 cze 2009 01:30 przez Gotmir, łącznie zmieniany 1 raz.
"Każda mutacja musi mieć czas rozwoju. Najpierw jest taki mutant, taki mutant... A później taki duży mutant"- A.Kwasniewski
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gniot »

"Witam,
moglibyscie przyjrzec sie zawodowi Zboja? Bo oprocz moich obserwacji, to takze slyszalem (a pytalem kilka zupelnie roznych i dosyc doswiadczonych stazem osob) odstaje on od reszty zawodow.

Pzdr.
Vadisz."


Przeciez temu zawodowi niedawno sie przygladano*. Trefne info i ciekawe od kogo skoro z wytrenowanym zawodem zboja nie ma nikogo na arce (grajacych).

Re Gotmir:
Dwurekow mac jest od groma, tylko dobrych brakuje :lol:
I nie podawaj umow zawodu na forum bo jeszcze ktos pomysli ze secia zboja masz... :?
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Buluar »

Gniot pisze:

Przeciez temu zawodowi niedawno sie przygladano*. Trefne info i ciekawe od kogo skoro z wytrenowanym zawodem zboja nie ma nikogo na arce (grajacych).
A Ty to info skad masz? Zdaje sie ze tez trefne.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Raglak »

Mamy jedna osobe z zawodem zboja w gildii i coz... do samotnego grania ten zawod jest cholernie kiepski. Ale na druzynowe wypady przydaje sie i to bardzo. To tak samo jak z wksem - to nie sa zawody dla ludzi ktorzy chca solo rozpieprzyc pol arki, a dla tych ktorzy nastawiaja sie na gre zespolowa.
ODPOWIEDZ