Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Haern »

Ale bronisz tej osoby, ktora popisala sie wyjatkowym anty-rpgiem. Tekst nie pasujacy do konwencji, tak samo jak mowienie 'siemka' czy rozne tego typu wyrazenia ze wspolczesnego jezyka. Tak ciezko to zrozumiec?
Juz abstrahujac od faktu, ze to tekst prosto spod trzepaka.
Awatar użytkownika
Vinseth
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2009 17:16

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Vinseth »

Haern:

Nigdzie nie napisałem, że tekst 'twoja stara pierze w rzece' nie jest żenujący (jeśli tak napisałem, to przepraszam - wykasuję) żenadą jest wypisywanie takich głupot tu na forum, jakiś dziwnych pytań (jakbym słuchał dzieci w piaskownicy) i jeszcze jakieś zgłaszanie takich pierdół (nie wiem czy zgłosili).

Przecież to jest chore!
Czarodzieje mają co robić, nie zabierajcie im czasu na rozstrzyganie sporów 'kogo mama pierze w rzece'?
"Ten, który śmierci śmieje się w twarz..."
Awatar użytkownika
Karid
Posty: 21
Rejestracja: 22 kwie 2009 18:55

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Karid »

A ja was zaskoczę i napisze że tekst jest rzeczywiście prymitywny i prostacki,
ale z wulgaryzmami nie ma nic wspólnego.
Propozycje z forum "Kurwi synu" to raczej prędzej wulgaryzm podpadający pod zasady właśnie, bo zwyczajny bluzg. Idąc dalej za wspaniałymi wskazówkami z postów powyżej i chcąc zastosować teksty z filmów czy książek fanasy można by bluzgać używając zwyczajnych wulgaryzmów. Chyba jednak lepiej jest użyć niby obraźliwego, żartobliwego zwrotu "Widziałem Twoja stara piorąca w rzece.."
Ponadto zauważcie że rozumiecie ten tekst na sposób współczesny a nie średniowieczny. Właśnie w czasach średniowiecznych kobiety prały w rzece i wtedy było to normalne. Tekst więc w realiach średniowiecza jest jak najbardziej osadzony, czyli jednak rpgowy.
Co więcej wcale nie odnosi się do wyimaginowanej matki postaci, tylko żony.
Twoja stara - Twoja żona, ale to już raczej bez większego znaczenia.

Na forum byłby tylko chamska odzywką, w realiach średniowiecznych .....
Ostatnio zmieniony 16 cze 2009 19:34 przez Karid, łącznie zmieniany 1 raz.
Tararni
Posty: 49
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Tararni »

Karid, ale oboje doskonale wiemy, ze mimo iz kobiety praly wtedy w rzekach, mimo ze bylo to normalne, to ten tekst w tym konkretnym przypadku nie zostal uzyty w tamtej konwencji, a wlasnie w celu obrazy przeciwnika. Zostal dobrany do tego tak, ze obrazona nie miala poczuc sie postac (dla ktorej, jak sam napisales to calkiem normalna sprawa), ale wlasnie obrazony mial zostac gracz postacia sterujacy.
I dlatego ja osobiscie jestem jak najbardziej za zglaszaniem takich tekstow wizom, ktorzy niech chociazby i kasuja tego kto to gada. W swiecie Sapkowskiego jest naprawde mnostwo sposobow na obraze, nawet w postaci emotow, wiec po co sie uciekac do tak prymitywnych odzywek? Zenada.
Szukasz nowego nalogu?
Spróbuj tego
Awatar użytkownika
Karid
Posty: 21
Rejestracja: 22 kwie 2009 18:55

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Karid »

Skąd wniosek że to miało obrażać gracza, obcego człowieka którego autor nawet nie zna ? Na obrażanie ludzi znam chyba lepsze sposoby, są do tego inne formy komunikacji. Obaj wiemy że ta notka jest na forum tylko po to żeby odwrócić uwagę od tej o jeden wyżej, a nie dlatego że ktoś się poczuł dotknięty.
Emoty do kogoś kogo "nie ma" nawet na lokacji... ciekawa propozycja, proszę o podpowiedz ? klnij frrwij włosy ? A wiem emot "szukaj".
Ostatnio zmieniony 16 cze 2009 19:44 przez Karid, łącznie zmieniany 1 raz.
Jaskiniowy ogromny troll zaatakowal schylajac sie nisko i lekko dotknal Hunverta w glowe prawa stopa.
Awatar użytkownika
Seren
Posty: 149
Rejestracja: 13 lut 2009 14:32

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Seren »

Karid :lol: Toś mie rozbawił.. Czyli krzyczący w przetłumaczeniu na dzisiejsze powiedział "twoja stara używa pralki"? No to mu pojechał, uuuu...
Wątpię, by w średniowieczu ktokolwiek używał określenia "twoja stara", tudzież obrażał innych informując go o rzeczach oczywistych. Tekst jest jak najbardziej współczesny i inaczej go traktować nie można. Że kobiety kiedyś prały w rzece nie osadza tej odzywki w ówczesnych realiach.
Tekst nie jest wulgarny, tylko prostacki i prosto z irca. Nijak mający się do realiów na Arkadii.

Powtórzę za kimś powyżej, a właściwie za ?zasadami:

Kod: Zaznacz cały

Arkadia jest mudem roleplayowym, utrzymanym w konwencji hard fantasy.
Oczekuje sie, ze zachowanie graczy bedzie utrzymane w tej samej konwencji.
I to powinno dyskusję zakończyć, bo tu właściwie w ogóle nie ma o czym dyskutować. Żenada i tyla :). Co do zgłaszania pewna nie jestem - zdarza mi się takie rzeczy widywać i nie reaguję świętym oburzeniem, bo jak ktoś nie trzyma się klimatu, to prawdopodobnie nie zacznie tak czy siak. Ale z czystej złośliwości można się pokusić o załatwienie jakiejś kary, why not :D

Re down: Ok, można się spierać na ile słowo "widziałem" i dalsza część zdania mogą zmieniać obraźliwy sens zacytowanej przez Ciebie wypowiedzi.. Skoro chcesz analizy to jednakoż pozostają jeszcze:
- mezczyzna-> Zenek widzialem Twoja stara jak prala w rzece.
- mezczyna krzyczy: matka zenka ma wasy na klacie
Pierwsze wskazuje raczej na to, że fakt prania w rzece miał stanowić obrazę - co w średniowieczu raczej ową nie było. W razie gdyby jednak miało to być zdanie rozpoczynające dalszą część, to nadal pozostaje ostatnie. A co do ostatniego chyba wątpliwości nie ma.
Po prostu - fakt, że kobiety w średniowieczu prały w rzece nie sprawia, że tekst typowo współczesny staje się klimatyczny..

No ale masz rację, ogólnie rzecz biorąc to nie ma o czym i nie warto kwestii roztrząsać.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2009 19:58 przez Seren, łącznie zmieniany 2 razy.
There must be some way out of here, said the joker to the thief
There's too much confusion, I can't get no relief
No reason to get excited, the thief, he kindly spoke
There are many here among us who feel that life is but a joke
Awatar użytkownika
Karid
Posty: 21
Rejestracja: 22 kwie 2009 18:55

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Karid »

Seren przeczytałaś ten tekst ?
- mezczyzna-> Zenek widzialem Twoja stara jak prala w rzece, brzydsza nawet od Ciebie.
Nie widać tego w logu wklejonym na forum, ale te teksty pisane są przez różne osoby. A co do dalszej analizy, to trzeba by jeszcze opisać okoliczności o których nie ma ani słowa. Zupełnie jak w naszej polityce, wyrwane coś z kontekstu i wrzucone na forum...

Dla mnie sprawy nie ma, a wklejanie tego na forum było tylko zamydlaniem oczu od pytania postawionego wyżej.
Jaskiniowy ogromny troll zaatakowal schylajac sie nisko i lekko dotknal Hunverta w glowe prawa stopa.
Awatar użytkownika
Clemens
Posty: 19
Rejestracja: 01 kwie 2009 09:35

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Clemens »

Vinseth pisze:
Ciężko pojąć, że książka jest pisana po to by jak najwiecej osob ją przeczytało? Jak ktoś wypisze takie teksty to mu powieść ocenzurują do noweli ;D
Chyba coś przegapiłem...o jakiej cenzurze piszesz? i kim są ci tajemniczy ONI, którzy mają te książki cenzurować?


A co do tematu...warto by było by takie teksty na arce nie padały, żeby poziom gry jednak nie spadał. Wpisane jest to, jak to słusznie zauważył Raglak, w zasady gry, co pozwala sądzić, że jest to sprawa istotna.
Gość

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gość »

Karid pisze:Seren przeczytałaś ten tekst ?
- mezczyzna-> Zenek widzialem Twoja stara jak prala w rzece, brzydsza nawet od Ciebie.
Nie widać tego w logu wklejonym na forum, ale te teksty pisane są przez różne osoby. A co do dalszej analizy, to trzeba by jeszcze opisać okoliczności o których nie ma ani słowa. Zupełnie jak w naszej polityce, wyrwane coś z kontekstu i wrzucone na forum...

Dla mnie sprawy nie ma, a wklejanie tego na forum było tylko zamydlaniem oczu od pytania postawionego wyżej.
Cóż - akurat notka główna jest tylko przykładem standardowego płaczu forumowego osób, które sobie nie radzą na mudzie. Notka z tekstem o "twojej starej" jest tylko uzupełnieniem o informacje na temat umiejętności RPG tych samych osób.
Awatar użytkownika
Morglum
Posty: 95
Rejestracja: 26 lut 2009 23:06

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Morglum »

Ahh ty alfo i omego. Rozkminiles sprawe jak w11...
ODPOWIEDZ