Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Grabur
Posty: 12
Rejestracja: 13 lut 2009 19:30

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Grabur »

Re up:

Zaklada sie juz, ze "pod nieobecnosc wlasciciela" znaczy: bez Twojej ingerencji. Wiec ustalone bylo juz, ze 'zapuszczenie' triggerow, ktore wykonuja akcje same bez twojej ingerencji w postac jest niedozwolone. Tu raczej chodzi o bindy, ktore z zalozenia wymuszaja Twoja decyzje na to, co postac za chwile wykona.
Używam bindów
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Buluar »

Chodzi o to, ze np: po wskazaniu ogra przez Cadaela polowa gladiatorow w jego teamie wciska F1 bindujace atak w czasie szybszym niz 0,5 s. Podobnie jest pewnie w przypadku zakonnikow, mutantow, korsarzy, komanda i generalnie reszty.
A kto jest karany za to? :lol:

Pozdrawiam
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Sirius
Posty: 119
Rejestracja: 16 lut 2009 10:33
Lokalizacja: Toruń

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Sirius »

Jestem jak najbardziej za Wami, ale chodziło mi o to, że w zasadach nie ma nic o bindach. Zasady są również niejednoznaczne. Może jakiś Wiz się przysiądzie i napisze co wolno, czego nie?

Starzy wyjadacze wiedza rzeczy o których pisał np. Grabur. A taki świeżak patrzy w zasady i dochodzi takich samych wniosków co ja w poprzednim poście.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Ponadto zastrzega on sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Raglak »

Jak ktos podpadnie, a nie bedzie sie o co konkretnie przyczepic to sie skasuje 'za niedozwolone skrypty' (ktore nie sa ani triggerami, ani autozielarzami, autopogoniami itp. a zwyklymi bindami, ktore oszczedzaja wpisywania dlugasnych komend). Albo za komunikacje pozaarkowa. :) Prawie wszyscy na arce maja podobne bindy, bo do tej pory nikomu z wizow nie przeszkadzaly, a z zasadami arki tez nie sa niezgodne. Lepiej byscie sie zajeli przelogowywaniem graczy w celu ominiecia atakow npcow (Orson, Katon), czy triggerami (autopogonie itp), bo to sa rzeczy ktore naprawde psuja arke.
Awatar użytkownika
Grabur
Posty: 12
Rejestracja: 13 lut 2009 19:30

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Grabur »

Rafgarcie, na poczatek pozwole sobie zacytowac Twoja odpowiedz:
Zakazane sa wszystkie skrypty, ktore podejmuja za gracza decyzje o tym co postac robi. Nie ma znaczenia, czy sa wywolywane triggerem, opoznionym triggerem czy bindem.

Stwierdzasz w niej jednoznacznie, ze 'bind' powszechnie rozumiany jako klawisz nacisniety w celu wykoniania jakiejs akcji przez gracza jest ZAKAZANY.
Oto 8. punkt aktualnego regulaminu arkadii:
$8 Arkadia przeznaczona jest dla ludzi, nie botow. Nie jest dozwolone
uzywanie, pod nieobecnosc wlasciciela, programow sterujacych jego
postacia. Nie jest dozwolone korzystanie z programow oddajacych
postac pod kontrole innej postaci.

W nim jakze inne podejscie do sprawy, mowiace o nieobecnosci gracza w momencie wykonywania przez postac dzialania. Przy czym zakladam, ze przez "nieobecnosc" rozumie sie nieingerowanie gracza w dzialanie wykonywane przez jego postac.
Teraz przytocze wikipedyczna definicje bindowania:
Bindowanie – w grach komputerowych oznacza przypisywanie skrótów klawiszowych elementom (jednostkom, budynkom, a także lokacjom). Usprawnia to interakcje gracza z grą.

Okazuje sie, ze nastepuje rozbieznosc pomiedzy trzema elementami powyzej: Regulamin mowi, ze brak interakcji jest niedozwolony.. Rafgart, ze bindowanie jest niedozwolone.. definicja bindu implikuje interakcje gracza z postacia w momencie jego uzywania.

Mimo, ze nie zostalem ukarany w zaden sposob za to, o czym mowi Pulp, to nie wyobrazam sobie, zeby w momencie, gdy poswiecam swoj czas na rozwijanie swojej postaci, martwic sie o to, ze w kazdym momencie moze pojawic sie wiz, ktory wytyka mi naruszenie, ktore nie ma zadnej podstawy w regulaminie.

Karanie jest proste. Bledy popelnia kazdy. Zal mi jednak patrzec na Wasza probe 'krycia' bledu, ktory popelniliscie (celowo lub nie), brak umiejetnosci przyznania sie do winy, badz wyjasnienia sprawy jasno i wyraznie kazdemu graczowi.

Jesli jednak to nie byl blad z Waszej strony, to zakladam, ze wiecie o konsekwencjach zmiany jaka nieformalnie wprowadzacie:

Sugerujecie, ze gracze nie moga uzywac miedzy innymi nastepujacych skryptow:
  • - wysylajacych losowy rodzaj komendy emocji (przyklad wypowiedzi z forum ponizej)
  • - bindujace osoby do ataku (ktorej uzywa znaczna wiekszosc bojowej czesci graczy arkadii)
  • - bindowane laziki (rozumiane jako chodzenie po prostej przy nacisnieciu klawisza)
  • - bindujace rodzaju przypluwajacego srodku transportu (statek, prom, tratwa)
  • - aliasy/bindy do wspierania prowadzacego grupy
  • - bindowanie wytropionego kierunku (w celu poinformowania o nim innych)
  • - bindowane klawisze do obslugi lowienia ryb (zmieniane w zaleznosci od aktualnej sytuacji podczas lowienia)

etc.

Chcecie mi rowniez powiedziec, ze sposobem na zidentyfikowanie osoby naruszajacej zasady, bedzie wysylanie przez was nieprawdziwej i nieistniejacej w arkadii linijki tekstu.

Kazdego gracza w takim wypadku ukarac mozna w kazdym momencie gry wysylajac linijke tekstu z 40ma wrogimi postaciami atakujacymi go.. w momencie gdy ucieknie zostanie oskarzony o autoucieczke, gdyz wyslana przez Was linijka tekstu jest przeciez nieprawdziwa.

Gracze zostali ukarani za wyslanie do muda informacji nieprawdziwej, bedacej efektem informacji nieprawdziwej podanej przez jednego z wizow - jakze logiczne postepowanie.

Rozwiazaniem sprawy moze byc jedna z tych rzeczy:
- Zmiana w regulaminie jasno zabraniajacej aliasow i bindow z parametrami, tak, by kazdy gracz wiedzial za co moze zostac ukarany, lub usuniecie tekstu 'pod nieobecnosc gracza' z punktu 8. regulaminu bo gryzie sie ona z Waszym pogladem na to co zakazane, a co nie. Mysle, ze w tej sytuacji arkadyjny regulamin moze pozegnac sie z aprobata wiekszosci graczy, ktorzy tych elementow uzywaja. (Podpowiem: wielu graczy)
- Wyjasnienie, ze ta sytuacja nie byla naruszeniem regulaminu, oraz zostalo popelnione przejaskrawienie i blad ze strony GM.

Czy moge oczekiwac jednej z nich, zeby spokojnie grac sobie dalej? Jesli chodzi o karanie, nie ma w Waszym postepowaniu ani kszty domniemania niewinnosci a sposoby na identyfikacje winnych sa prymitywne biorac pod uwage mozliwosci jakie macie, tak wiec to co wolno a czego nie powinno byc wyrazne i dokladne.

Pamietajcie, ze to dotyczy wszystkich graczy (nie tylko karanych i w tym rowniez mnie).

I na koniec ku przypomnieniu:

28 Czerwca 2009
Pytanie:
Czy, patrząc przez pryzmat zasad arkadii, jest dopuszczalne połączenie ataku z losowym emotem (losowany jeden z trzech)?

Odpowiedz:
Jeśli ów emot nie będzie wynikiem triggera, a jedynie aliasu złożonego z komendy odpowiedzialnej za atak i dodatkowo komendy odpowiedzialnej za emot (nawet jeśli losować będzie z trzech) to nie będzie to złamaniem zasad. Vaxon
Używam bindów
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2009 23:27

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Molu »

Grabur pisze:
  • - bindowane laziki (rozumiane jako chodzenie po prostej przy nacisnieciu klawisza)
Pamietajmy rowniez o wszystkich kierunkach. Czy ktos z nas nie uzywa klawiatury numerycznej do przemieszczania sie? Przypomne tylko, ze to tez jest bind.
Grabur pisze: Rozwiazaniem sprawy moze byc jedna z tych rzeczy:
- Zmiana w regulaminie jasno zabraniajacej aliasow i bindow z parametrami(...)
Tutaj chcialem zauwazyc, ze sam system muda daje mozliwosc wprowadzania aliasow z parametrem. Zatem rowniez ta mozliwosci musialaby byc usunieta :)

Oczywiscie korzystajmy z aliasow, dopoki ktos nie zostanie za to ukarany, bo jesli zmiany pojda dalej to aliasy tez zostana zlikwidowane, jako naruszajace ktoras z zasad :)
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem tego, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Gość

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gość »

Molu pisze:
Grabur pisze:
  • - bindowane laziki (rozumiane jako chodzenie po prostej przy nacisnieciu klawisza)
Pamietajmy rowniez o wszystkich kierunkach. Czy ktos z nas nie uzywa klawiatury numerycznej do przemieszczania sie? Przypomne tylko, ze to tez jest bind.
Jeżeli nie rozróżniasz binda na kierunek z numpada od takiego, który automatycznie podpina Ci sugerowany kierunek wyjścia to chyba jest z Tobą coś nie tak.

Edit: zapomniałem, że u was to tylko dwuklik jest popularny. Mea culpa.
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Pulp »

Kto i dlaczego usuwa moje pytanie?
Awatar użytkownika
Grabur
Posty: 12
Rejestracja: 13 lut 2009 19:30

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Grabur »

Pamietajmy rowniez o wszystkich kierunkach. Czy ktos z nas nie uzywa klawiatury numerycznej do przemieszczania sie? Przypomne tylko, ze to tez jest bind.
Nie jest to temat mojej odpowiedzi. Na keypadzie dokladnie wiesz jaki kierunek wcisniesz. Bindowanie polega na zmiennej, ktorej podlega wartosc, zmieniana na podstawie tego, co mud wyswietli.
Tutaj chcialem zauwazyc, ze sam system muda daje mozliwosc wprowadzania aliasow z parametrem.
Zeby kazdy wiedzial o co mi chodzi: nie mowa byla o aliasach, lecz o bindach z parametrem. Bind z parametrem polega na odczytaniu informacji ze muda, ktora wykorzystujemy do wykonania danego bindu. Przyklad: Ryba chwycila za haczyk. Bind: Zatnij rybe. Klikasz bind - zacinasz rybe.

PS. Usunieto juz 2gi raz posta mojego kolegi, na ktorym bazowalem swoja poprzednia wypowiedz.
Używam bindów
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Zurwen »

Och, myślę, że to nie te bindy są problemem.
Raczej te typu: "idę na PK i trzymam wciśnięte F1 cały czas. Jak spotkam wroga, to F1 podbinduje i wykona (z racji tego, że jest wciśnięte) atak z czasem reakcji triggera." albo tzw. lazik bindy.
Przyczepianie się do rzeczy które są jedynie dla wygody gracza i nie szkodzi drugiemu (czyli np. podbindowywane komendy na niestandardowe przejscia) nie ma większego sensu.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
ODPOWIEDZ