Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Ethel »

Saggiga pisze: Spróbuj użyć komendy "zdenominuj probnie". Pozbędziesz się części swoich monet. Jeśli będziesz miał pecha i wyjęte mithrylowe monety będzie to całkiem spora sumka.

Najbardziej w tej grze wkurza mnie powszechne przemądrzalstwo.
A probowales "probnie zdenominowac"? Proponuje zaczac czytac uwazniej :)
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Saggiga
Posty: 80
Rejestracja: 16 mar 2009 09:24

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Saggiga »

Podpuszczasz mnie a sama nie próbowałaś/łeś. :)
> probnie zdenominuj
Co chcesz probnie zrobic?
> probnie zdenominuj
Co chcesz probnie zrobic?
> probnie zdenominuj monety
Co chcesz probnie zrobic?
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Ethel »

"probnie zamien miedz i srebro na zloto" dziala jak marzenie. A ze nie dziala "zdenominuj" - to polecam zglosic blad w lokacji. Moj blad, fakt, ale to dlatego, ze mi sie od poczatku "zdenominuj" nie podobalo. ;)
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Saggiga
Posty: 80
Rejestracja: 16 mar 2009 09:24

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Saggiga »

Myślisz, że wizowie nie wiedzą jak ten system wygląda i trzeba im zgłaszać? Przecież ta sprawa jest poruszana nie pierwszy raz i sam system jest nie od wczoraj. Tak jest odkąd gram tyle że komendy "zamien miedziane, srebrne i zlote monety na mithryl" zdaje się nie było gdy zaczynałem. Zresztą zgłaszałem chyba swego czasu jakieś pomysły do tego.
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Godar »

@Saggiga:
No dobra pal sześć lokaty, ale co z denominacją?
Kurna, znowu po denominacji zostało 99zl i kilkanaście srebrnych. Trzeba to będzie denominować jeszcze raz ze stratą prawie 30zl.
zamiast denominowac monety, uzywaj komend 'zamien srebro na zloto', 'zamien zloto na mithryl' ;)
Wg mnie wiekszym problemem sa kosmiczne prowizje.

Osz ty mądralo. A o czym ja pisze?
Eeee... o denominacji? Widze, ze chyba sam juz nie wiesz. Ja w kazdym razie odpowiedzialem na posta o denominacji.
Przestań udzielać głupich rad.
Wg mnie ta rada nie byla wcale glupia. W ten sposob uniknalbys problemu, ze brakuje Ci 1 miedziaka do wymiany na mithryl i w efekcie dostajesz 99 zlociszczy.
Godarowi i jego jakże mądremu koledze Coroniusowi dziękuję za pokrętne wyrażanie się, głupie rady i uwagi.
Nie wiem o co ci chodzi, koles. Chcialem tylko pomoc. Jak ci sie nie podobaja moje rady to nie musisz sie do nich stosowac. A Coroniusa osobiscie nie znam. To, ze ktos ma podobne zdanie, nie oznacza, ze jest moim kolega.
Najbardziej w tej grze wkurza mnie powszechne przemądrzalstwo.
Nie podoba sie - to nie graj.

A poza tym to Arkadia miesza ci sie juz chyba z realnym swiatem - forum to nie gra.

PS. A mnie najbardziej wkurza bezpodstawna agresja.
Caceras
Posty: 4
Rejestracja: 14 mar 2009 14:25

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Caceras »

Mozesz tu na przyklad:
- zamienic miedz i srebro na zloto


no sorry ale jak nie wpadles na to ze mozna tak zamieniac na mithryl to juz nie moja wina :?
Saggiga
Posty: 80
Rejestracja: 16 mar 2009 09:24

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Saggiga »

Caceras pisze:Mozesz tu na przyklad:
- zamienic miedz i srebro na zloto


no sorry ale jak nie wpadles na to ze mozna tak zamieniac na mithryl to juz nie moja wina :?
Nie interesuje mnie taka zamiana.
Nie interesuje mnie zamiana miedzi i srebra na mithryl, ani srebra i złota na mithryl, ani złota na mithryl, ani miedzi na mitryl, ani miedzi i złota na mithryl tylko zamiana miedzi, srebra i złota na mithryl a z informacji nie wynika by istniała komenda o takiej składni.
Nie wpadłem, że można zamienić miedź, srebro i złoto na mithryl jednocześnie i jak widać nie tylko ja.
Godar pisze:@Saggiga:
No dobra pal sześć lokaty, ale co z denominacją?
Kurna, znowu po denominacji zostało 99zl i kilkanaście srebrnych. Trzeba to będzie denominować jeszcze raz ze stratą prawie 30zl.
zamiast denominowac monety, uzywaj komend 'zamien srebro na zloto', 'zamien zloto na mithryl' ;)
Wg mnie wiekszym problemem sa kosmiczne prowizje.

Osz ty mądralo. A o czym ja pisze?
Eeee... o denominacji? Widze, ze chyba sam juz nie wiesz. Ja w kazdym razie odpowiedzialem na posta o denominacji.
Piszę o stratach na jakie narażeni są gracze w związku z kosmicznymi prowizjami między innymi przy denominacji.
Godar pisze:
Przestań udzielać głupich rad.
Wg mnie ta rada nie byla wcale glupia. W ten sposob uniknalbys problemu, ze brakuje Ci 1 miedziaka do wymiany na mithryl i w efekcie dostajesz 99 zlociszczy.
Była beznadziejna. Policz sobie ile tracisz zamieniając miedź na srebro, następnie na złoto a potem na mithryl. Każda, podreślam KAŻDA operacja jest obciążona prowizją! Jeśli masz 4800 miedzianych monet, 1840 srebrnych monet i 10 złotych monet monet i to zdenominujesz to powinieneś otrzymać 1 mithryla. Jeśli wcześniej miedź zamienisz na srebro to 22% prowizja zeżre ci 88 srebrnych monet i nie będziesz miał 2240 tylko 2152. Jeśli to zamienisz na złoto to będziesz miał już jakieś 91 złote monety i za cholerę nie zamienisz tego na mithryla. Jeśli będziesz zamieniał miedź i srebro na złoto tracisz o jeden raz mniej, ale nadal nie będziesz miał mithryla.
Stosując się do twojej rady nie brakowałoby mi jednego miedziaka tylko 29 złotych monet szybko licząc. Już rozumiesz?
Godar pisze: A poza tym to Arkadia miesza ci sie juz chyba z realnym swiatem - forum to nie gra.
Nic mi się nie miesza. Piszę o mechanizmach o których w grze rozmawiać nie można. Od tego służy forum. Gorzej jak bym w grze o tym pisał.
Jeśli ktoś może pisać z pretensjami do wizów, że koledzy go opuścili i nie chcą z nim grać, to tym bardziej ja o źle działającym systemie bankowym.
Godar pisze: PS. A mnie najbardziej wkurza bezpodstawna agresja.
Tak jak wtedy kiedy ktoś kto sam nie umie liczyć, chce uczyć ciebie? Albo inny nie mądrzejszy nazywa głupcem? Świetnie cię rozumiem.

* Poprawka obliczeń :)
Ostatnio zmieniony 02 cze 2009 15:51 przez Saggiga, łącznie zmieniany 2 razy.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gniot »

Saggiga ile Ty lat masz ? zycie Cie nie nauczylo jeszcze ze opryskliwoscia i chamstwem raczej ciezko cokolwiek zalatwic :?


Re Gawicz
Ano mnie tez taka cwiekowana do gustu przypadla ... dobrze by bylo gdyby tak po osiagnieciu ostatniego tytulu w klubie Obiezyswiatow otwierala sie opcja zwrotu mapnika i wyboru interesujacego nas (z mozliwoscia zachowania wszystkich emotow)

p.s.
Gniot ze swojej tuby chlebak zrobil.... idealnie sie do tego nadaje... nie wspominajac o tym ze taka cwiekowana jak niczego innego ciezszego pod reka nie ma to i przez leb mozna przylozyc.... wlasnie klece opis ostatniej tuby dla ogrow innych ras tez powinny sie roznic.


Re down:
To dales popis
Jak Cie dziecko opluje albo kopnie to zrobisz to samo ?
Ostatnio zmieniony 01 cze 2009 09:35 przez Gniot, łącznie zmieniany 2 razy.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Saggiga
Posty: 80
Rejestracja: 16 mar 2009 09:24

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Saggiga »

Niczego z tobą Gniot, tak samo jak z Godarem nie mam do załatwiania na forum. Opryskliwość za opryskliwość i chamstwo za chamstwo. Pięknym za nadobne.

A co do życia to nauczyło mnie czegoś zupełnie przeciwnego.

Do tego powyżej:
A więc Gniot jesteś dzieckiem. A to przepraszam, wyślę ci i Godarowi po lizaku.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2009 09:42 przez Saggiga, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Eve »

Re up up itp. ;)
Rafgarcie,
W zasadzie nie patrzyłam przez weekend więc niewiele mam nowego do dodania poza tym co wyżej osoby odpowiedziały. Ja ze swojego punktu widzenia znam kilka osób zielarzy, którzy właśnie firstem (przynajmniej ja jestem o tym przekonana) zbierali sobie radośnie zioła, żeby mieć na dostawy dla graczy. Może faktycznie źle się podparłam Yalomem bo dla mnie liczba uzbierana z zioł jest fenomenalna:). A, że tak to wygląda to chyba najlepiej bo na własnej skórze, odczuli Ci faktyczni zielarze, któych cieszyła gra bez speca itp. Swoja drogą własnie dlatego zielarze byli cenieni (nie przez dziwny!;) wybór, że nie chcą ganiać się i PK-ować) ale właśnie przez nawiązane różne kontakty, zabawe inną niż spec i dużą przydatność.

Oczywiście piszę na podstawieni obecnie istniejącego systemu ziół. Jeśli takie są plany jak piszesz to trzymam kciuki za pomysł, który pozwoli w tamtym systemie przetrwać właśnie podonym zawodom.

Co do banków i prowizji ;) .. właśnie dlatego niektórzy kupcy prowadzą banki. Co jest bardziej opłacalne dla graczy i zarabiają przy tym trochę. Minus taki, że trzeba się umówić. Ale coś za coś. Jak najbardziej piszę subiektywnie.

Na arce jest prędzej coś w rodzaju skrytki, a nie lokaty. Tak, żeby właśnie nie biegać ze stosami. A nawet jak masz konto w normalnym banku to płaci się za jego prowadzenie, co wychodzi drożej zwykle niż jakieśtam naliczane procenty. No i inne dziadostwa typu opłaty manipulacyjne, ubezpieczenia i opłata_zedrę_z_czego_się_da itp itd.
ODPOWIEDZ