Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Eve »

Przepraszam, nie mogłam się powtrzymac przed wyjawieniem tej tajemnicy.
Ja rozumiem, że dyskusja jest dla samej dyskusji i pośmiania się (płakania), ale już x postów wcześniej ktoś ładnie napisał dotąd nieznaną prawdę - każdy ma swoje plusy i minusy i to czy ktoś zgoni czy nie w dużej mierze zależy nie tylko od umów zawodu, ale i od tego czy osoba umie je wykorzystać.

Ale nie będę się oddzywac bo zaraz wyjdzie, że kupiec jest przepakowany:P
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Coronius »

Kosh pisze:Fajna dyskusja.

Ten co mowi ze to taki super random [Coronus] to ma zielone pojecie o ukrywaniu. Po prostu trzeba wiedziec gdzie sie ukryc. I jak to zrobic.
Ten co twierdzi [Kharl] ze ktos pobiegl hen gdzies dalej i nie ma go juz w danym miejscu to chyba o tropieniu nie slyszal.
A nie wspomne ze tropienie fanatyk ma calkiem niezle.
Widac, ze nie masz pojecia o czym mowisz, bo sa tereny, ktore maja specjalnie uciete ukrywanie zeby nie bylo za latwo (np lasek na mekanie, gdzie kiedys sie mcki ukryly tak, ze nie mogly byc znalezione, a pare dni pozniej jakas dobra dusza "poprawila" lasek i sie nie dalo ukryc na ich umach).
Mam zawod z ukrywaniem i wiem jak dziala. Chcesz podyskutowac? Zmien zawod, wyidluj 100% i mozemy pogadac, bo twoje informacje od kolegow sa guzik warte.
Awatar użytkownika
Cannard
Posty: 108
Rejestracja: 23 lut 2009 06:14

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Cannard »

Wyexpcie sobie genialnego i każdego znajdziecie. ;]

Swoją drogą taki klasyczny PR Arkadiowy, polegający na powtarzaniu mitów o przepakowaniu zawodów wrogich gildii, przestał być zabawny jakieś 8 lat temu. Teraz jest już tylko żałosny. Szczególnie w sytuacji gdzie nikt Wam tego "niewidzialnego" :D ukrywania nie zabrania trenować.
Inni zawsze mu doradzali, żeby zrobił coś ze swoim życiem. Zgadzał się z tym: chciałby z niego zrobić łózko.
--------------------
Nieważne, jak żyłeś i umarłeś, ale jak opowiadają to bardowie.
Kosh
Posty: 83
Rejestracja: 14 lut 2009 09:33

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Kosh »

Coronius pisze: Widac, ze nie masz pojecia o czym mowisz, bo sa tereny, ktore maja specjalnie uciete ukrywanie
Proponuje czytac komentarze ze zrozumieniem - naprowadze moze "trzeba wiedziec gdzie sie ukryć"
i "jak to zrobic" zeby jak najbadziej wyeliminować losowość.

Sa miejsca gdzie się może ukryc ktos z ukrywaniem GP i tez go nie znajdę. Mimo wysokiego sposta.
Ale mowimy tu o taktach.
A swoje doświadczenia opieram na niejednej potyczce z Komandem.
Prawda jest taka nie mam szans znaleźć jesli się dobrze ukryje i się nie rusza. Za to widze "też nie zawsze" gdy przemyka.

A chodzi tu tylko o balans zawodów. Jeśli komando może mnie zabic też chcę mieć taka szanse.
A nie jedyny przypadek to trafienie na poranionego na expie i zatluczenie na miejscu od reki bo inaczej odskoczy i po
zabawie.
Gość

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gość »

A odpowiedz Vaxona to prima aprilis, czy nie? :P
Turan
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2009 22:51

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Turan »

Czesc osob ma problemy ze zrozumieniem. Nikt tu sie nie skarzy na przepakowanie zawodow z ukrywaniem. W koncu taki jest sens istnienia..zaczajenie sie i atak z zaskoczenia. W koncu w Sapkowskim trafiaja sie fragmenty jak Komando skradalo sie po lesie i tylko wiedzmin zaczail, ze sa obok ;)

Chodzi tylko o to by urealnic system odnajdywania takich delikwentow. Rozumiem, ze w lesie SC moze ukryc sie super (maskujace barwy, gdzies po liscmi lub na drzewie) i nawet 7 wojow szukajacych tu i owdzie moze cos pominac. Ale w malym pomieszczeniu to juz zenada.

Licze, ze Czarodzieje odpowiedza czy mozliwe jest zastosowanie moje pomyslu sumowania spostrzegawczosci czlonkow druzyny podczas jednoczesnego szukania.
Oznacza to, ze jezeli na lokacji stoi druzyna 7 osobowa...a komende szukaj uzywaja 3 osoby, to tylko tych trojga sumowany jest spost.

W praktyce wyglada to tak:
Na lokacji z bonusem do ukrywania np. 50 chowa sie Wiorka z ukrywaniem na 70(?) Lacznie dzieki temu ma 120. Wchodzi druzyna 5 osobowa ze spostrzegawczoscia - kazda osoba po 30.
W przypadku gdy zaczna szukac dwie ich laczny spost do 60, a wiec szans nie maja na znalezienie.
Ale gdy bedzie szukac cala piatka da im to 150 spost i duza szanse na znalezienie.

Co Wy na to?
Hattuo
Posty: 8
Rejestracja: 12 lut 2009 22:09
Lokalizacja: gliwice

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Hattuo »

A ja na to, ze im wiecej wrogow na lokacji sie ukryje, to tym latwiej ich znalezc, czyli nie ma placzu. Z kolei jesli chodzi o pogon za jednym osobnikiem to sorry, ale taki powinien miec mozliwosc zakrecenia calej sytuacji i wyjscia z opresji przy uzyciu glowy. Bo jaki bylby sens, gdybym kampil na expie 5h, zapuscil gzatak RANIACY (szacun) wroga, a nastepnie nie mial szans na ukrycie sie. Nie wspominam juz o lovely randomie.

Turan nie mam nic do Ciebie, ale dobrze wiemy, ze nigdy nie grales takim zawodem i nie wiesz jak to jest. Opinie kolegow moze po czesci sa prawdziwe, ale nigdy do konca.

Cos za cos.
Kosh
Posty: 83
Rejestracja: 14 lut 2009 09:33

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Kosh »

Niech ma szanse jak kazdy inny zawod na arce w ucieczce.
Kluczenie, NPC-e, ziola, dylizans ...
Ale co ja mowię to juz przecież ma.

A tak serio - las ok, pewne miejsca ok.
Ale nie na środku traktu, nie w malym pomieszczeniu.
Dobiegnie traktem do lasu - ok schowa sie. Kluczy w miescie ok.

Uwierz, że jak trzech najemnikow wejdzie do malego pomieszczenia szukajac uciekajacego wroga
to go znajda choćby nie wiem jak sie ukrył. No chyba, że w grę wchodzi magia.
Awatar użytkownika
Morglum
Posty: 95
Rejestracja: 26 lut 2009 23:06

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Morglum »

Coronius widac, ze to TY nie wiesz o czym mowisz. Na Mekanie to ja sie chowam na um gp tak, ze mnie za chuchu nie znajdziesz wiec nie wypisuj tu glupot.
Nieche mi sie reszty czytac. Ukrywanie jest takie, ze do uma dostaje sie bonus badz nie z lokacji, do sposta bonusa sie nie dostaje wiec logiczne, ze na takiej samej wysokosci umow ukrywanie vs spost, spost zadko kiedy zobaczy ukrytego. A bzdury takie, ze 10 gosci nie widzi ukrytego typa na poczcie czy trakcie. Nie ma co sie ludzic, ze ktos to kiedys naprawi. :)

M.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2009 16:08 przez Morglum, łącznie zmieniany 1 raz.
Turan
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2009 22:51

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Turan »

Hattuo - Kosh ma racje, zawsze mozesz wiac tradycyjnie hyhy.

I nie mow mi, ze fair jest gdy 1 wiorka moze sie ukryc i nie byc znajdowana przez 7 osobowa druzyne na malej lokacji.

To nie sa zadne placze, poddalem tylko pomysl nowego rozwiazania i czekam na jakas odpowiedz wizow.

A co do wiedzy, to masz racje, nie gralem nigdy takim zawodem, ale walke z SC mialem juz niejedna i wiem jak to wyglada w praktyce.
ODPOWIEDZ