Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Ciaran
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2010 22:55

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Ciaran »

Z calym szacunkiem, ale w jaki sposob mozna chodzic z wcisnietym bindem? Skoro po pierwsze wysylalby caly czas komende floodujac ekran, po drugie uniemozliwialo by to chodzenie i widzenie czegokolwiek, wiec dana postac byla by bezbronna :)
Za kazdym wcisnieciem binda "Samobindujacego sie" jednak trzeba przeczytac co binduje, wiec nie ma ludzkiej mozliwosci, zeby nie bylo tu reakcji gracza, bind skraca tylko i jedynie wpisywanie dlugiej komendy:
np:
szepnij ciaranowi polnocny-wschod czy zabij pomaranczowlosego krwistookiego krasnoluda;rozkaz druzynie zaatakowac pomaranczowlosego krwistookiego krasnoluda;wskaz pomaranczowlosego krwistookiego krasnoluda trwa dluzej niz przebiegniecie z jednego konca miasta na drugi, a nawet polowe traktu do Drakwald, no moze ze ktos nie uzywa numerycznej do chodzenia, ktora jakby nie patrzec tez jest podbindowana wiec rozumiem, ze nielegalna.
Falik
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2009 20:42

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Falik »

Ciaran pisze:Z calym szacunkiem, ale w jaki sposob mozna chodzic z wcisnietym bindem? Skoro po pierwsze wysylalby caly czas komende floodujac ekran, po drugie uniemozliwialo by to chodzenie i widzenie czegokolwiek, wiec dana postac byla by bezbronna :)
Albo mało wiesz o skryptach, albo udajesz idiotę. bind tego typu jest zwykle podbindowywany dynamicznie i jednorazowo. Po użyciu kolejne wciśnięcie klawisza nie wysyła NIC, aż do czasu zadziałania kolejnego TRRIGERA, który ustawi nową sekwencje komend pod binda. Dlatego nawet stawiając kubek na F1 można do arki wysyłać tylko pojedyncze komendy bez żadnego flooda.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Buluar »

Nie rozumiem co niektorzy chca tu udowadniac. Jedne bindy sa mniej bindowe od drugich?
Kazde stowarzyszenie na arce, ma porobione bindy pod prowadzacego, wciskane na pk czy expie z sadystycznym zacieciem przez team, ktory ow prowadzacy prowadzi.
Od wiekow nie bylo z tym problemem, tym bardziej ze przypierdolono sie do graczy, ktorych smialo mozna okreslic terminem 'starych graczy' (Gracze kilkuletni, postacie kilkusetdniowe) ktorzy wiedza co to jest trigger i na co Administracja pozwalala _do tej pory_ a za co mozna bylo dostac piorunem czy miec wyzerowane umy. Nagle sie okazuje, ze jest to niedozwolone i konsekwencje naglej zmiany interpretacji przepisow ponosimy oczywiscie my i najprawdopodobniej tylko my.

EDIT:
Jak napisal ktos wyzej - jesli potrzebny byl powod, to mozna bylo z okazji komunikacji pozaarkowej walnac. Przynajmniej wiadomo bylo by o co chodzi, a nie jakies kombinacje alpejskie odstawiac.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2010 11:39 przez Buluar, łącznie zmieniany 1 raz.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Ciaran
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2010 22:55

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Ciaran »

Falik pisze: Albo mało wiesz o skryptach, albo udajesz idiotę. bind tego typu jest zwykle podbindowywany dynamicznie i jednorazowo. Po użyciu kolejne wciśnięcie klawisza nie wysyła NIC, aż do czasu zadziałania kolejnego TRRIGERA, który ustawi nową sekwencje komend pod binda. Dlatego nawet stawiając kubek na F1 można do arki wysyłać tylko pojedyncze komendy bez żadnego flooda.
Widocznie jestem idiota, bo szczerze mowiac nie wpadlem na pomysl stawiania czegokolwiek na klawiaturze by uzyskac ten efekt, moje skrypty dzialaja tak jak opisalem, i to mnie ukarano, (co usilowalem wytlumaczyc) a nie Ciebie czy Von Rougen. Jak tak gracie to juz jest wasza sprawa. :)

Re down: Gdybys potrafil czytac ze zrozumieniem, to bys zrozumial. ze tyczyla sie moja odpowiedz kwestii kubka. Pocwicz.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2010 12:19 przez Ciaran, łącznie zmieniany 1 raz.
Falik
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2009 20:42

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Falik »

Ciaran pisze:
Widocznie jestem idiota, bo szczerze mowiac nie wpadlem na pomysl stawiania czegokolwiek na klawiaturze by uzyskac ten efekt, moje skrypty dzialaja tak jak opisalem, i to mnie ukarano, (co usilowalem wytlumaczyc) a nie Ciebie czy Von Rougen. Jak tak gracie to juz jest wasza sprawa. :)
Teraz to udajesz idiotę. 99% osób w gildiach prowadzących wojny ma skrypty zawierające bindy dynamiczne tworzone przez trrigery. Jeśli ty nie miałeś to miałeś pecha i to naprawdę dużego.

PS. Jasna interpretacja jakie skrypty są a jakie nie są dozwolone bardzo by się przydała to fakt.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Rennz »

Na tyle na ile się orientuję triggery, o ile nic nie wysyłają same do muda, są legalne. Triggerami są też w końcu kolorowania, czy beepy, które z łamaniem zasad nic wspólnego nie mają. Mapper także nie jest zabroniony według zasad.
Momo
Posty: 45
Rejestracja: 28 cze 2009 08:42

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Momo »

Jak widac interpretacja tego co jest legalne a co nie zmienila sie, szkoda tylko ze gracze nie zostali o niej powiadomieni...
Malmor
Posty: 8
Rejestracja: 13 lut 2009 12:03

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Malmor »

JA SLUCHAM RENNZA ! <5>
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Pulp »

Co to za offtop w ogóle?
Jak dynamiczny bind jest stale wciśnięty, to z logicznego punktu widzenia jest to to samo co sam trigger.
Ale to nie jest ten przypadek, o czym moglibyście przeczytać, gdyby ktoś desperacko nie kasował mojego pytania, zamiast na nie odpowiedzieć.

Paru graczy ukarano za skrypt, który działa tak:
Najswiezsze prowadza na poludniowy-zachod.
F3: szepnij pulpowi na poludniowy-zachod
Przy czym udowodniliśmy, że to gracz wciskal binda za kazdym razem. (automat by nie zmulał)
Ostatecznie jednego gracza ukarano, bo przekazal prowadzacemu spreparowany kierunek, co dowodzi zajebiście niczego. Drugiego natomiast, bo też tropił i rzekomo miał ten sam skrypt (szkoda zejeden gra ze zMUD-a a drugi z musha).

Co więcej skrypt na zMUD-a sam pisałem i mam pewność, że ten gracz nie oszukiwał, bo nie czyści on binda - gdyby go trzymal to szeptalby mi w nieskonczonosc.

MG wyciągnął pochopne wnioski na podstawie bezsensownych przesłanek i coś nie pali sie do wyjaśnienia sprawy.
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2009 23:27

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Molu »

Armanzor pisze: Jeżeli nie rozróżniasz binda na kierunek z numpada od takiego, który automatycznie podpina Ci sugerowany kierunek wyjścia to chyba jest z Tobą coś nie tak.
Dziekuje za doglebna psychoanalize. Sprawdz na necie wyjasnienie slow: "ironia" oraz "przejaskrawienie".
Armanzor pisze: Edit: zapomniałem, że u was to tylko dwuklik jest popularny. Mea culpa.
Oj! Rozumiem, ze masz seconda u nas i stad ta znajomosc rzeczy? Dorosnij, dzieciaku, jesli chcesz rozmawiac ze mna. A jesli nie - nie komentuj.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem tego, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
ODPOWIEDZ